Okunma Sayısı: 7348
CANLI YORUMLAR

KADAVRADAN RAHİM NAKLİ

Bu "ilk"in sunumu Mayıs'ta

Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi Doç. Dr. Münire Erman Akar dünyadaki ilk bilimsel sunumunu TJOD Ulusal Kongresi'nde yapacak.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden yapılan açıklamada , rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münire Erman Akar'ın Türkiye’de yapılan rahim nakli ile ilgili Dünya’da ilk bilimsel sunumun Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin ( TJOD ) 9-13 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek 10.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde yapılacağını açıkladı.

Prof. Dr. Akar, “Dünya’da bütün akademik çevrelerin merak ettiği bu ilk bilimsel sunumu, Türkiye’de kendi meslektaşlarımızla paylaşmak bizim için de son derece onur verici bir olay” dedi. Prof. Dr. Akar, TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete itil’le konuyu görüştüklerini ve kongreye tüm transplantasyon ekibinin kongreye davet edildiğini, konunun geniş olarak anlatılacağını belirtti. Rahim naklini gerçekleştiren ekibin Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan da “Bu ilk sunumu Türkiye’de ,kadın-doğum uzmanlarının Ulusal Kongresi’nde yapacak olmaktan son derece memnunuz” dedi.

TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil de 8 Ağustos 2011’de Türkiye’de yapılan rahim naklinin ilk kez yine Türkiye’de ve TJOD Kongresi’nde sunulmasından onur duyduğunu belirterek, “Kongremize tüm Dünya’daki meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Bu bilimsel sunumun ilk kez Türkiye’de yapılacak olması son derece önemlidir. Gelip rahim nakli konusundaki gelişmeleri ilk kez bizim kongremizde izlesinler” dedi.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İLK YARDIMIN ABC'Sİ
112'Yİ ARARKEN...
PAMUKKALE VE DİDİM
BULUTLARIN GÖLGESİNDE
ALERJİ EN ÇOK KİMLERDE OLUR
DOĞAL KOKU ALERJİ YAPABİLİR
ORGAN BAĞIŞI HAFTASI
YENİ HAYATLAR İÇİN...
MUZ KOKTEYLİ
HEMEN SERVİS YAPIN
ÇALIŞAN KADININ KİLO SORUNU
TAYLAN KÜMELİ ANLATIYOR
KADINLAR KANSER KISKACINDA
RAKAMLARLA TÜRKİYE
MENOPOZA YAKLAŞIRKEN DİKKAT
"HASHİMOTO" TEHLİKESİ
BEYİN KANAMASINA KARŞI
DÜZENLİ VE YUDUM YUDUM SU

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MASUMİYET MÜZESİ AÇILIYOR
KADINLAR İÇİN İKİ FUAR
YURTDIŞI EĞİTİM İMKANI
SEVGİLİYE ÖZEL
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :