Okunma Sayısı: 7120
CANLI YORUMLAR

KADAVRADAN RAHİM NAKLİ

Bu "ilk"in sunumu Mayıs'ta

Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi Doç. Dr. Münire Erman Akar dünyadaki ilk bilimsel sunumunu TJOD Ulusal Kongresi'nde yapacak.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden yapılan açıklamada , rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münire Erman Akar'ın Türkiye’de yapılan rahim nakli ile ilgili Dünya’da ilk bilimsel sunumun Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin ( TJOD ) 9-13 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek 10.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde yapılacağını açıkladı.

Prof. Dr. Akar, “Dünya’da bütün akademik çevrelerin merak ettiği bu ilk bilimsel sunumu, Türkiye’de kendi meslektaşlarımızla paylaşmak bizim için de son derece onur verici bir olay” dedi. Prof. Dr. Akar, TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete itil’le konuyu görüştüklerini ve kongreye tüm transplantasyon ekibinin kongreye davet edildiğini, konunun geniş olarak anlatılacağını belirtti. Rahim naklini gerçekleştiren ekibin Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan da “Bu ilk sunumu Türkiye’de ,kadın-doğum uzmanlarının Ulusal Kongresi’nde yapacak olmaktan son derece memnunuz” dedi.

TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil de 8 Ağustos 2011’de Türkiye’de yapılan rahim naklinin ilk kez yine Türkiye’de ve TJOD Kongresi’nde sunulmasından onur duyduğunu belirterek, “Kongremize tüm Dünya’daki meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Bu bilimsel sunumun ilk kez Türkiye’de yapılacak olması son derece önemlidir. Gelip rahim nakli konusundaki gelişmeleri ilk kez bizim kongremizde izlesinler” dedi.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
"MORFİN ETKİSİ YARATIYOR"
LENS TAKMADAN DA
MAVİ GÖZLÜ OLABİLİRSİNİZ
GDO'YA RET KARARI
RİSKLİ BULUNDU
KÜÇÜK HANIMEFENDİLER
KADINA ŞİDDETE HAYIR DİYOR
ANKSİYETE NEDİR?
BEDENSEL BELİRTİLERİ NELER?
SAĞLIKTA KRİTİK 7 HATA
EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM
ZORUNLULUĞU GELİYOR
BİR BİLENE SORUN
EŞE DOSTA DEĞİL DOKTORA...
UÇTUK, UÇTUK BAŞIMIZ AĞRIDI
ÇÖL TOZLARI KİMLERİ ETKİLER
HEPATİT'İN ABC'Sİ
KORUNMA VE ÖNERİLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MİCKEY'İN SİHİRLİ YOL...
FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR
KİTAPLARINIZ PALLADIUM'A
PERA MÜZESİ DÜNYAYA AÇILDI
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
OJENİZ NE RENK OLSUN
YENİ YILDA DENEYİN
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :