Okunma Sayısı: 7251
CANLI YORUMLAR

KADAVRADAN RAHİM NAKLİ

Bu "ilk"in sunumu Mayıs'ta

Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi Doç. Dr. Münire Erman Akar dünyadaki ilk bilimsel sunumunu TJOD Ulusal Kongresi'nde yapacak.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nden yapılan açıklamada , rahim nakli yapan ekibin Kadın Doğumcu üyesi, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münire Erman Akar'ın Türkiye’de yapılan rahim nakli ile ilgili Dünya’da ilk bilimsel sunumun Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin ( TJOD ) 9-13 Mayıs tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek 10.Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde yapılacağını açıkladı.

Prof. Dr. Akar, “Dünya’da bütün akademik çevrelerin merak ettiği bu ilk bilimsel sunumu, Türkiye’de kendi meslektaşlarımızla paylaşmak bizim için de son derece onur verici bir olay” dedi. Prof. Dr. Akar, TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete itil’le konuyu görüştüklerini ve kongreye tüm transplantasyon ekibinin kongreye davet edildiğini, konunun geniş olarak anlatılacağını belirtti. Rahim naklini gerçekleştiren ekibin Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan da “Bu ilk sunumu Türkiye’de ,kadın-doğum uzmanlarının Ulusal Kongresi’nde yapacak olmaktan son derece memnunuz” dedi.

TJOD Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil de 8 Ağustos 2011’de Türkiye’de yapılan rahim naklinin ilk kez yine Türkiye’de ve TJOD Kongresi’nde sunulmasından onur duyduğunu belirterek, “Kongremize tüm Dünya’daki meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Bu bilimsel sunumun ilk kez Türkiye’de yapılacak olması son derece önemlidir. Gelip rahim nakli konusundaki gelişmeleri ilk kez bizim kongremizde izlesinler” dedi.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BABA-ÇOCUK KAHVALTI
BESLEYİCİ VE ÇOK KOLAY
GENLERE GÖRE BESLENME, SPOR
GENETİK CHECK-UP DEDİKLERİ
SAĞLIK BAKANINDAN AÇIKLAMA
VAKALAR HAFİF SEYİRLİ
SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR
ÇOCUĞUNUZ İÇİN...
NE KADAR YAĞ FAZLA SAYILIR?
ÇOCUĞUNUZ İÇİN BİLİN...
KENDİ KENDİNE KONUŞANA
ARTIK DELİ DEMİYORLAR...
YALNIZ BİR ANNEYSENİZ
VE ZORLUK YAŞIYORSANIZ...
2012'DE UNİSEX KOKUN
KADIN VE ERKEĞE TEK PARFÜM
FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
TAYLAN KÜMELİ ANLATIYOR
DÜŞÜNCELER TAKINTI OLMASIN
TAKINTILAR SİZİ BUNALTMASIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
JURASSIC LAND
RUN İSTANBUL BAŞLIYOR
DÜNYACA ÜNLÜ 2TÜRK YÖ...
DÜNYANIN EN ZOR İŞİ AMA
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
TOPLAYIN
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :