Okunma Sayısı: 14606
CANLI YORUMLAR

KARİYER Mİ ÇOCUK MU?

Yoksa ikisi birden mi?

Çalışan annelerin genel sorunudur çocuklarına yeterli zamanı ayıramamak. Zaman zaman çalışan anneler suçluluk duygusuyla baş başa kalırlar. Çocuklarına yeteri kadar zaman ayırmadıklarını ve vakit geçirmediklerini düşmeleri nedeniyle zaman zaman suçluluk duygusu yaşarlar.

Oysaki kaliteli vakit geçirmek, çok vakit geçirmekten daha önemli. Çocuğuna ayırdığı zamanda sadece çocuğuyla ilgilenen anne, hem kendini iyi hisseder hem de çocuğuna kendini iyi hissettirir. Çocuklarına çok zaman ayıramasa bile kaliteli zaman ayırdığında çalışan anne yetersiz anne değil, çocuğunu anlayan, tanıyan ve ne istediğini bilen bir anne olmayı başarıyor.

 • Resim yapın. Çocukların en çok sevdiği şey boyama yapmaktır.Bu kez kıyafetlerinizin ya da yüzünüzün boyanmasına aldırmadan birlikte suluboya resim yapabilirsiniz.
 • Tiyatro ya da sinemaya gidin.
 • Arkadaşlarıyla ya da yaşları birbirine yakın arkadaşlarınızın çocukları ile küçük programlar düzenleyin. Yemek, sinema ya da tiyatrodan oluşan bu programın içine müzeleri de ekleyebilirsiniz. Hem bu şekilde çocuğunuzunda sosyalleşmesini sağlamış olursunuz.
 • Yıldızları izleyin. Bu küçük eğlence çocuğunuzun merak ve keşfetme duygusunu güçlendirecektir.
 • Yemeke yapın. Çocuklar hamur yoğurmaya bayılırlar! Kolay tariflerden başlayarak birlikte kurabiye veya mini pizza hazırlayabilirsiniz.
 • Her şeyin, her yaptığınızın mükemmel olması gerekmiyor. Bir şeyi mükemmel yapmak pek çok irili ufaklı, haz verebilecek veya gerekli şeyi ihmal etmek anlamına gelebilir.
 • Çocuğunuzla geçireceğiniz zamanı onunla birlikte programlayın ve bu programa olabildiğince sadık kalmaya çalışın.
 • İyi ve yeterli anne olmanın tüm zamanını çocukla geçirmek olduğu şeklindeki yanlış inancınızdan vazgeçin.
 • Annelik konusunda iyi niyetli ve yeterli olduğunuza inanın.
 • Çocuğunuzu mutlu etmek için elinizden gelen her şeyi yapsanız bile bazen çocuğunuz mutlu olmayabilir. Bu durum onun gereksinimlerini karşılayamadığınız anlamına gelmez.

Önceliklerinizi belirleyin ve yapacaklarınızı öncelik sırasına göre dizin. Eve gittiğinizde çocuğunuzla mı zaman geçireceksiniz, kendinizle ilgili yapmanız gereken bir şeyler mi var? Elbette ki, öncelikleriniz günden güne değişiklik gösterebilir. Esnek olup yapacaklarınızı sıralarken, zamanın sınırsız, sizin de ‘biyonik kadın’ olduğunuz şeklinde bir yanılgıya düşmemeye gayret edin.

 

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DİŞ ÇÜRÜK YAŞI 2
SÜT DİŞLERE BAKAMIYORUZ
TASASIZ BİR TATİL
ÇOCUKLARLA GİDECEKSENİZ...
SPOR İÇİN BİRKAÇ MOTİVASYON
ÇOCUĞUNUZ BUNLARI SEVEBİLİR
DOWN SENDROMUNA YENİ TEST
SONUÇLAR DAHA GÜVENİLİR
ÇOK SIK DADI DEĞİŞİRSE
KENDİNİ KÖTÜ HİSSEDER Mİ?
ÖFKE NÖBETLERİ
NASIL ÇÖZÜLÜR?
ÇOCUĞUN ÖĞRENME YÖNTEMİ
BİRAZ PSİKOLOJİ ZAMANI...
OKUL ÇAĞINDA SAĞLIKLI
NELER YAPMAK GEREKİYOR?
AKREP BURCU ÇOCUKLARI
MAHREMİYET VE GİZEM
UYARISI İNTİHAR ETTİRDİ...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DOĞUM SONRASI İŞ HAYATI
ÇALIŞAN ANNELERİN ÇOC...
EMZİRME VE ÇALIŞAN ANNE
"ANNE, KENDİNE GEL!"
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
YENİ YILDA DENEYİN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :