Okunma Sayısı: 9104
CANLI YORUMLAR

KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT

Güzelleşeyim derken...

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın. Özellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler tehlike saçıyor. 

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet, aralarında ünlü markaların da bulunduğu parfüm, pudra, far, göz kalemi ve ruj gibi birçok ürünü yetkili labratovarda test ettirdi. Sonuçlar vahim: Arsenik, kurşun, civa, nikel ve selenyum… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Sağlığa son derece zararlı kimyasallar içeren bu kozmetikler arasında, ünlü markaların ürünleri de var, yerli ürünler de…

İşte Kozmetiklerdeki korkunç gerçek..

Ürün analizlerine göre sağlığımız büyük bir tehlike altında. Kesin bir şey var ki o da şu: Güzelleşelim derken sağlığımızdan oluyoruz. Tehlike saçan gıda ürünleri gibi, ağır metaller barındıran kozmetikürünler de yeterince denetlenmiyor. Parfüm ve makyaj ürünlerindeki bu sinsi tehlikeye İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Yener ve dermatolog Dr. Rasime Erkan dikkat çekti.

Güzelleşelim derken sağlığınızdan olmayın

Kozmetik ürünlerindeki tehlikenin boyutlarını anlatan Prof. Dr. Gülgün Yener, kadınlara önemli bir uyarıda bulundu: “Kozmetik ürünler çok ağır kimyasallar içeriyor. insan sağlığına önü alınmaz zararlar verbilir. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünler neticede ilaç değil, kullanılması da mecburi değil; mümkünse kulanmayın” dedi.

Güneş kremleri de güneş kadar zararlı 

Kozmetik ürünlerin kullanım yaşının çok düştüğünü ve bunun ileride ciddi sorunlara yol açacağını söyleyen dermatolog Dr. Rasime Erkan, “anne ve babalara çocukları kozmetikten uzak tutun” şeklinde çağrıda bulundu. Erkan, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kulanılan güneş kremlerinin de en az güneş kadar cilde ve vücuda zararlı olduğunu açıkladı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
EVET, BACAKLAR YAZA HAZIR!
BACAK YAPISI DEĞİŞTİRİLİR
AYAKKABINIZ SİZİ ANLATIYOR!
EMİNİZ TAHMİNİNİZDEN FAZLASINI..
ŞAŞIRTAN MEYVE YASAĞI
MALUM SEBEPTEN DOLAYI!!!
CİLDİNİZE VİTAMİN DOKUNUŞU
SERUMLA GELEN GÜZELLİK
YENİ YILA GÜZEL GİRİN
MAKYAJINIZ NASIL OLSUN
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR
FUŞYA KIŞI
HADİ CANLANIN BİRAZ!
TEK TİP BESLENMEYE DİKKAT
BU BESİNLERE ÖNCELİK VERİN
İPEKSİ DOKUNUŞ
KIŞIN NEMİNİZİ KAYBETMEYİN
İSTANBUL'DA DİYET ŞENLİĞİ
1-2 HAZİRAN, NİŞANTAŞI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MAKYAJ SIRLARI
SADE AMA DOLGUN DUDAK
DAHA GENÇ GÖRÜNMEK IÇ...
BIRAKIN DAĞINIK KALSIN!
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :