Okunma Sayısı: 9490
CANLI YORUMLAR

KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT

Güzelleşeyim derken...

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın. Özellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler tehlike saçıyor. 

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet, aralarında ünlü markaların da bulunduğu parfüm, pudra, far, göz kalemi ve ruj gibi birçok ürünü yetkili labratovarda test ettirdi. Sonuçlar vahim: Arsenik, kurşun, civa, nikel ve selenyum… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Sağlığa son derece zararlı kimyasallar içeren bu kozmetikler arasında, ünlü markaların ürünleri de var, yerli ürünler de…

İşte Kozmetiklerdeki korkunç gerçek..

Ürün analizlerine göre sağlığımız büyük bir tehlike altında. Kesin bir şey var ki o da şu: Güzelleşelim derken sağlığımızdan oluyoruz. Tehlike saçan gıda ürünleri gibi, ağır metaller barındıran kozmetikürünler de yeterince denetlenmiyor. Parfüm ve makyaj ürünlerindeki bu sinsi tehlikeye İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Yener ve dermatolog Dr. Rasime Erkan dikkat çekti.

Güzelleşelim derken sağlığınızdan olmayın

Kozmetik ürünlerindeki tehlikenin boyutlarını anlatan Prof. Dr. Gülgün Yener, kadınlara önemli bir uyarıda bulundu: “Kozmetik ürünler çok ağır kimyasallar içeriyor. insan sağlığına önü alınmaz zararlar verbilir. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünler neticede ilaç değil, kullanılması da mecburi değil; mümkünse kulanmayın” dedi.

Güneş kremleri de güneş kadar zararlı 

Kozmetik ürünlerin kullanım yaşının çok düştüğünü ve bunun ileride ciddi sorunlara yol açacağını söyleyen dermatolog Dr. Rasime Erkan, “anne ve babalara çocukları kozmetikten uzak tutun” şeklinde çağrıda bulundu. Erkan, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kulanılan güneş kremlerinin de en az güneş kadar cilde ve vücuda zararlı olduğunu açıkladı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MAKYAJ ÖNCESİ
GERGİN YÜZ MASKESİ
İSTANBUL'DA DİYET ŞENLİĞİ
1-2 HAZİRAN, NİŞANTAŞI
KREMİNİZİ KENDİNİZ YAPIN
VÜCUDUNUZ YUMUŞACIK OLACAK
MAKYAJ FIRÇASI
SANATSAL TAKILMAK İSTEYENE
YILBAŞI GÜZELLİĞİ
KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE
KESE NEDİR BİLMEK
ŞUNUN ŞURASI KAÇ KİŞİYİZ?
LOHUSALIKTA PAMUKLU PED
SAĞLIK VE RAHATLIK İÇİN
ELLERİNİZE ÇOK YÜKLENMEYİN
KİREÇLENME, SEN BİRAZ DUR!
BAKIMINIZI İHMAL ETMEYİN
NELER YAPABİLİRSİNİZ?
SAÇINIZ NEDEN DÖKÜLÜYOR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TIRNAKLARINIZ ÇATLASIN
DAHA GENÇ GÖRÜNMEK IÇ...
KALICI OJELER !
CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :