Okunma Sayısı: 8852
CANLI YORUMLAR

KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT

Güzelleşeyim derken...

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın. Özellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler tehlike saçıyor. 

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet, aralarında ünlü markaların da bulunduğu parfüm, pudra, far, göz kalemi ve ruj gibi birçok ürünü yetkili labratovarda test ettirdi. Sonuçlar vahim: Arsenik, kurşun, civa, nikel ve selenyum… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Sağlığa son derece zararlı kimyasallar içeren bu kozmetikler arasında, ünlü markaların ürünleri de var, yerli ürünler de…

İşte Kozmetiklerdeki korkunç gerçek..

Ürün analizlerine göre sağlığımız büyük bir tehlike altında. Kesin bir şey var ki o da şu: Güzelleşelim derken sağlığımızdan oluyoruz. Tehlike saçan gıda ürünleri gibi, ağır metaller barındıran kozmetikürünler de yeterince denetlenmiyor. Parfüm ve makyaj ürünlerindeki bu sinsi tehlikeye İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Yener ve dermatolog Dr. Rasime Erkan dikkat çekti.

Güzelleşelim derken sağlığınızdan olmayın

Kozmetik ürünlerindeki tehlikenin boyutlarını anlatan Prof. Dr. Gülgün Yener, kadınlara önemli bir uyarıda bulundu: “Kozmetik ürünler çok ağır kimyasallar içeriyor. insan sağlığına önü alınmaz zararlar verbilir. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünler neticede ilaç değil, kullanılması da mecburi değil; mümkünse kulanmayın” dedi.

Güneş kremleri de güneş kadar zararlı 

Kozmetik ürünlerin kullanım yaşının çok düştüğünü ve bunun ileride ciddi sorunlara yol açacağını söyleyen dermatolog Dr. Rasime Erkan, “anne ve babalara çocukları kozmetikten uzak tutun” şeklinde çağrıda bulundu. Erkan, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kulanılan güneş kremlerinin de en az güneş kadar cilde ve vücuda zararlı olduğunu açıkladı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ZİNDE BİR YAŞAM İÇİN
TAYLAN KÜMELİ'DEN 25 ÖNERİ
2012'DE TAKILAR RENGARENK
PIRIL PIRIL VE DE İDDİALI
SAÇLARINIZ MATLAŞTI MI?
PARLAKLIK KAZANDIRAN FORMÜL
AKNESİZ BİR CİLT İÇİN
BİR DE BUNLARI DENEYİN...
GÜZEL GÖRÜNME ÇABASI
ALDATILMA KORKUSUNDAN MI?
NEŞTERSİZ ESTETİK YÖNTEMİ
MEZOTERAPİ NASIL UYGULANIR
TEK TİP BESLENMEYE DİKKAT
BU BESİNLERE ÖNCELİK VERİN
DOĞUM SONRASI CİLT BAKIMI
HANGİ TİP CİLDE NE ÖNERİLİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇEHRENİZ RENKLENSİN!
BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ KORUYUN
CİLDİNİZE VİTAMİN DOKUNUŞU
LEKELERE YENİ UMUT
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :