Okunma Sayısı: 9325
CANLI YORUMLAR

KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT

Güzelleşeyim derken...

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın. Özellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler tehlike saçıyor. 

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet, aralarında ünlü markaların da bulunduğu parfüm, pudra, far, göz kalemi ve ruj gibi birçok ürünü yetkili labratovarda test ettirdi. Sonuçlar vahim: Arsenik, kurşun, civa, nikel ve selenyum… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Sağlığa son derece zararlı kimyasallar içeren bu kozmetikler arasında, ünlü markaların ürünleri de var, yerli ürünler de…

İşte Kozmetiklerdeki korkunç gerçek..

Ürün analizlerine göre sağlığımız büyük bir tehlike altında. Kesin bir şey var ki o da şu: Güzelleşelim derken sağlığımızdan oluyoruz. Tehlike saçan gıda ürünleri gibi, ağır metaller barındıran kozmetikürünler de yeterince denetlenmiyor. Parfüm ve makyaj ürünlerindeki bu sinsi tehlikeye İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Yener ve dermatolog Dr. Rasime Erkan dikkat çekti.

Güzelleşelim derken sağlığınızdan olmayın

Kozmetik ürünlerindeki tehlikenin boyutlarını anlatan Prof. Dr. Gülgün Yener, kadınlara önemli bir uyarıda bulundu: “Kozmetik ürünler çok ağır kimyasallar içeriyor. insan sağlığına önü alınmaz zararlar verbilir. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünler neticede ilaç değil, kullanılması da mecburi değil; mümkünse kulanmayın” dedi.

Güneş kremleri de güneş kadar zararlı 

Kozmetik ürünlerin kullanım yaşının çok düştüğünü ve bunun ileride ciddi sorunlara yol açacağını söyleyen dermatolog Dr. Rasime Erkan, “anne ve babalara çocukları kozmetikten uzak tutun” şeklinde çağrıda bulundu. Erkan, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kulanılan güneş kremlerinin de en az güneş kadar cilde ve vücuda zararlı olduğunu açıkladı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
CİLT RENGİNİZ
GÜNDEN GÜNE SOLUYOR MU?
SAF ZEHİR
ADI KENDİNDEN SEKSİ PARFÜM
DİRSEKLERİNİZ KURUYSA
BU TARİF SİZE İYİ GELECEK
BİTKİSEL BANYOLAR
KURU CİLTLERE YAZ BAKIMI
ORGANİK YAĞLARLA BAKIM
HANGİ BÖLGEYE HANGİ YAĞ?
EV YAPIMI LOSYONLAR
BU TARİFLERE BAYILACAKSINIZ
ERKEKLERİN SEVDİĞİ KOKULAR
BAZILARI ÇOK ETKİLİYOR
2011 MAYO VE BİKİNİ MODELLERİ
POPOYU ÖRTERKEN AÇAN MODELLER
ELLERİNİZ GENÇ KALSIN
LEKELERE SAVAŞ!
EN ÖNEMLİ AKSESUAR
SAÇ OLAYI ÇOK MÜHİM

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ KORUYUN
BIRAKIN DAĞINIK KALSIN!
GÖZ MAKYAJINA LENS AYARI
CİLT BAKIMI
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :