Okunma Sayısı: 9712
CANLI YORUMLAR

KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT

Güzelleşeyim derken...

Güzelleşmek isterken sağlığınızdan olmayın. Özellikle kadınların kullandığı kozmetik ürünler tehlike saçıyor. 

Habertürk TV Haber Koordinatörü Abdullah Kılıç’ın hazırlayıp sunduğu Habertürk Manşet, aralarında ünlü markaların da bulunduğu parfüm, pudra, far, göz kalemi ve ruj gibi birçok ürünü yetkili labratovarda test ettirdi. Sonuçlar vahim: Arsenik, kurşun, civa, nikel ve selenyum… Listeyi daha da uzatmak mümkün. Sağlığa son derece zararlı kimyasallar içeren bu kozmetikler arasında, ünlü markaların ürünleri de var, yerli ürünler de…

İşte Kozmetiklerdeki korkunç gerçek..

Ürün analizlerine göre sağlığımız büyük bir tehlike altında. Kesin bir şey var ki o da şu: Güzelleşelim derken sağlığımızdan oluyoruz. Tehlike saçan gıda ürünleri gibi, ağır metaller barındıran kozmetikürünler de yeterince denetlenmiyor. Parfüm ve makyaj ürünlerindeki bu sinsi tehlikeye İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Yener ve dermatolog Dr. Rasime Erkan dikkat çekti.

Güzelleşelim derken sağlığınızdan olmayın

Kozmetik ürünlerindeki tehlikenin boyutlarını anlatan Prof. Dr. Gülgün Yener, kadınlara önemli bir uyarıda bulundu: “Kozmetik ürünler çok ağır kimyasallar içeriyor. insan sağlığına önü alınmaz zararlar verbilir. Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu ürünler neticede ilaç değil, kullanılması da mecburi değil; mümkünse kulanmayın” dedi.

Güneş kremleri de güneş kadar zararlı 

Kozmetik ürünlerin kullanım yaşının çok düştüğünü ve bunun ileride ciddi sorunlara yol açacağını söyleyen dermatolog Dr. Rasime Erkan, “anne ve babalara çocukları kozmetikten uzak tutun” şeklinde çağrıda bulundu. Erkan, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kulanılan güneş kremlerinin de en az güneş kadar cilde ve vücuda zararlı olduğunu açıkladı.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KURU BİR CİLDİNİZ VARSA
BU FORMULÜ DENEMELİSİNİZ
CİLTTE ÜST DÜZEY SONUÇ İÇİN
ALLERJENSİZ VE DOĞAL
YENİ YILDA DAHA GENÇ
ESTETİĞE HÜCUM MU VAR?
KEPEKLİ SAÇLARDAN KURTULUN
BAKIMINIZI KENDİNİZ YAPIN
SAÇINIZ NEDEN DÖKÜLÜYOR?
CİLT RENGİNİZ
GÜNDEN GÜNE SOLUYOR MU?
MAKYAJINIZI 5DAKİKADA YAPIN
İŞTE BAZI TÜYOLAR
SADE AMA DOLGUN DUDAK
İLLÂ BİR RUJA İHTİYAÇ YOK!
VICTORIA'S SECRET 2011
KANATLARINIZ HAZIR MI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DOĞRU PARFÜMÜ SEÇMEK
CİLDİNİZİN DOĞASINI K...
STİL SAHİBİ ÇOCUK REKABETİ
MAKYAJ SIRLARI
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
2013 BAROK DESENLERİN YILI
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :