Okunma Sayısı: 12113
CANLI YORUMLAR

Makyaj Sırları

doğallık

 

Makyaj yaparken unutulmaması gereken en önemli nokta kullanılan malzemenin güzelliği vurgulama, kusurları ise gizleme yönünde uygulanmasıdır. Bu da en hafif şekliyle yapılırsa mümkün olur. Fazla dikkat çekici bir makyaj –çok nadir durumlar dışında- iyi yapılmış bir makyaj değildir.

Temel Renk Tonları ve Cildimiz

Cilt rengi ancak bir, iki ton değiştirilebilir. Cildin tonu bütün makyajı etkiler. Makyajın en önemli kısmı renk tonlarının seçilerek bağdaştırılmasıdır. Genellikle normal ten renginize en yakın olan tonda bir fondöten en uygun olanıdır.

Farklı Cilt Tonlarına Uygulamanız Gereken Yöntemler:
Uçuk Beniz: Kremimsi fildişi tonunda fondötenden çok ince bir tabaka, pembe ya da kehribarımsı bir allık, pastel renkte dudak boyası kullanmalıdır.

Buğday Ten: Yanaklara, dudaklara şeftali ya da gül renkleri uygun düşer.

Bal Rengi Ten: Orta tondaki bu cilde birçok renk sürülebilir. Bej, altınımsı, turuncumsu renkler. Fondötenin tonu yanaklara, dudaklara sürülecek mercan, gül kırmızısı, parlak ya da sarımtırak pembelerle değerlendirilir.

Hafif Esmer: Yanaklara ve dudaklara sıcak mercan, koyu pembe veya sarımsı kırmızı renkler sürülür.

Esmer: Cildin rengi ne kadar koyu olursa fondöten kullanma gereği de o kadar azalır. Allık ve dudak boyası kehribar, tarçın veya kara üzüm renklerinde olmalıdır.

Koyu Esmer: Jöleler böyle bir tene parlaklık verir. Yanaklar kehribar, ya da mor erik tonlarıyla parlatılabilir. Aynı şeyi dudaklar için de söyleyebiliriz. Ayrıca parlak bir pembe de yakışabilir.

Öneriler:

 • Aynı renkleri kullanmak zorunda değilsiniz. Teninize uygun rengi kendiniz seçip, deneyin.
 • Nemli bir sünger yardımıyla ya da parmaklarınızla fondöteni burun, çene ve çene altı dahil olmak üzere iyice yedirin.
 • Kalın bir fırçayla yüzünüzü pudralayın. Pudra makyajınızı daha kalıcı kılar. Fazlalıkları ince bir kağıt mendil ile alın.
 • Göz kapaklarınızı saçınızın renginde bir far ile belirgin hale getirin. Dışa doğru açık renk sürün. Kirpik diplerine ince bir hat çizin.
 • Kahve ya da kiremit rengi far çok revaçta. Açık tenliyseniz çok hafif sürmelisiniz.
 • Üst göz kapaklarına daha koyu bir gölge yapabilirsiniz. Gözaltına çekeceğiniz ince bir sürme gözü iyice ortaya çıkaracaktır.
 • Duman rengi farlar çok moda. Mutlaka deneyin.
 • Ucu pamuklu bir çubukla kahve ve duman rengini karıştırıp denemenizi tavsiye ederiz.
 • Aynı pamuklu çubuk ile daha önce çizdiğiniz ince çizgilerin üzerinden geçerseniz daha naturel bir bakış elde edersiniz.
 • Yanaklara minik bir fırça ile toz far ya da rujunuz ile aynı renk krem allık sürün.
 • Rujunuzu daha dayanıklı kılmak için bir kat sürdükten sonra ince bir kağıt ya da kağıt mendil ile fazlasını alın.
 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YILBAŞI GÜZELLİĞİ
SICAKTA MAKYAJINIZ AK...
ÇEHRENİZ RENKLENSİN!
KOZMETİĞİN BİLİNMEYENLERİ
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :