Okunma Sayısı: 7825
CANLI YORUMLAR

MUTLU OLMAK İÇİN

7 saat şartı!!!

Bilimsel araştırmalar baz alınarak mutlu olmanın basit ve etkili 6 yolu açıklandı. Listede kahve içmekten acı biber yemeğe kadar birbirinden ilginç yöntemler yer alıyor.

ABD’de çeşitli üniversitelerde yapılan “mutluluk” konulu araştırmalar sonucunda insanların mutlu hissetmesine neden olan yollar açıklandı. ABD’de bulunan Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre gecede 7 saat veya daha fazla uyuyanlar mutlu olmaya daha yatkın.

Araştırmayı yürüten psikoloji profesörü Norbert Schwarz, “6 saat veya daha az uyumak bazı kişilerde psikolojik, zihinsel ve duygusal olarak kötü etkilere yol açıyor” diyor.

Harvard Üniversitesi’nden araştırmacı Matthew Killingsworth’e göre zihni meşgul tutmak olumsuz düşüncelere kapılmayı önlüyor.

Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre günde 2 veya daha fazla fincan kahve içen kadınların depresyona yakalanma riskleri diğerlerine göre yüzde 15 oranında daha az.

4 fincan bu oranın yüzde 20 olmasını sağlıyor.

Milliyet gazetesinde yer alan haberde Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre birine teşekkür etmek veya iyi göründüğünü söylemek kişinin kendisinin de mutlu olmasını sağlıyor.

“Mutluluk Projesi” adlı kitabın yazarı Gretchen Rubin sabahları yatak toplamanın kişiyi birşey başardığı hissini vereceği için mutlu edeceğini söylüyor.

Uzmanlar yatak toplamak gibi günlük basit işlerin mutlu ettiğini belirtiyor.

New York State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre acı biber yemek beyinde endorfin salgılanmasına neden olduğu için kişiyi mutlu ediyor.   

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DİŞİNİZİ SIKMAYIN
ZİRA BRUKSİZM OLABİLİRSİNİZ
ERKEN YAŞTA ZEKASI GELİŞSİN
SATRANCI ZEKİLER Mİ OYNAR?
BU VE DİĞER YANLIŞLAR...
YOK BÖYLE HEDİYE
İNANILMAZ AMA GERÇEK
ADIM ADIM YAZ DETOKSU
VE SELÜLİTLE BAŞ ETMEK...
DÜŞÜNMEDEN ADIM ATMAYIN
ELİNİZ CEPTE YÜRÜMEYİN!!!
SICAK HAVA KOMALIK EDEBİLİR
BELİRTİLERE DİKKAT EDİN
KOLOSTRUM, İLK SÜT, AĞIZ SÜTÜ
DOĞUMDAN HEMEN SONRA EMZİRMEK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
İNSANLIĞIN YENİ KORKUSU
ERGENLİK DÖNEMİNDE
MUCİZE BİR GÜN İÇİN
YEMEK TERAPİSİYLE İYİLEŞME
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :