Okunma Sayısı: 7934
CANLI YORUMLAR

MUTLU OLMAK İÇİN

7 saat şartı!!!

Bilimsel araştırmalar baz alınarak mutlu olmanın basit ve etkili 6 yolu açıklandı. Listede kahve içmekten acı biber yemeğe kadar birbirinden ilginç yöntemler yer alıyor.

ABD’de çeşitli üniversitelerde yapılan “mutluluk” konulu araştırmalar sonucunda insanların mutlu hissetmesine neden olan yollar açıklandı. ABD’de bulunan Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre gecede 7 saat veya daha fazla uyuyanlar mutlu olmaya daha yatkın.

Araştırmayı yürüten psikoloji profesörü Norbert Schwarz, “6 saat veya daha az uyumak bazı kişilerde psikolojik, zihinsel ve duygusal olarak kötü etkilere yol açıyor” diyor.

Harvard Üniversitesi’nden araştırmacı Matthew Killingsworth’e göre zihni meşgul tutmak olumsuz düşüncelere kapılmayı önlüyor.

Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre günde 2 veya daha fazla fincan kahve içen kadınların depresyona yakalanma riskleri diğerlerine göre yüzde 15 oranında daha az.

4 fincan bu oranın yüzde 20 olmasını sağlıyor.

Milliyet gazetesinde yer alan haberde Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre birine teşekkür etmek veya iyi göründüğünü söylemek kişinin kendisinin de mutlu olmasını sağlıyor.

“Mutluluk Projesi” adlı kitabın yazarı Gretchen Rubin sabahları yatak toplamanın kişiyi birşey başardığı hissini vereceği için mutlu edeceğini söylüyor.

Uzmanlar yatak toplamak gibi günlük basit işlerin mutlu ettiğini belirtiyor.

New York State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre acı biber yemek beyinde endorfin salgılanmasına neden olduğu için kişiyi mutlu ediyor.   

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HER 10 KİŞİDEN BİRİNDE VAR
TEK TEDAVİ YÖNTEMİ:AMELİYAT
LOKUM TARİFİ SİL BAŞTAN
ORANLAR DEĞİŞİYOR
YATAK HASTALARINA MÜJDE!
DAHA AZ YATAK YARASI MÜMKÜN
MEVSİMSEL DEPRESYON ÜÇLÜSÜ
2 KİŞİDEN BİRİ DEPRESYONDA
KANSEROJEN GIDALAR MEDYATİK
BİLİMSEL DEĞİL!
SİLİKON ELDE PATLADI
SKANDAL TÜRKİYE'DE
10 YILDA 10 BİN KADIN ÖLDÜ
KÜRTAJ YASAKLANIRSA...
CİNSİYET UYUMSUZLUĞU
DAHA ÇOK İSTİSMAR MI DEMEK
ÇOCUKLARDA YUMURTA ALERJİSİ
ARTIK YİYEBİLECEKLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ERGENLİK DÖNEMİNDE
TÜKETİM ÇILGINLIĞI ESARETİ
ŞİZOFRENİ HANGİSİNİN ...
SIFIR BEDEN OBEZLER
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :