Okunma Sayısı: 11415
CANLI YORUMLAR

ODASI NE RENK OLSUN?

İşte size bazı tüyolar

Çocuklar için en önemli mekanlardan biri hiç şüphesiz odalarıdır. Okul dışındaki vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirdikleri çocuk odalarındaki önemli unsurlardan biri ise boya seçimi. Çocuk odaları için boya seçerken renk seçiminden, boyanın türüne ve kalitesine kadar birçok konuya dikkat etmek gerekiyor. Çocuklarınızın odasını renklendirmek ve odalarını onların en seveceği mekanlardan biri haline getirmek istiyorsanız DYO sizin için birkaç tüyo hazırladı.

Çocuk odaları için boya rengi seçerken, çocuğunuzun zevkini ve karakterini göz önünde bulundurmakta fayda var. Renk seçimini tamamen çocuğunuza bırakabileceğiniz gibi beraberce eğlenceli seçimler de yapabilirsiniz. Okul çağındaki çocuk odaları için zeka gelişimlerini olumlu etkileyecek sarı ve mor tonlar birlikte kullanılabilir. Kırmızı, turuncu ve sarı ve tonlarındaki renkler özellikle 11 - 12 yaşlarındaki çocukların coşkulu karakterleriyle tam bir uyum sergileyecektir. Ancak bu renkleri mutlaka yeşil ve mavi tonlar ile dengelemelisiniz. Örneğin, aksesuar seçimini bu renklerde yapabilirsiniz.

Ders çalışırken konsantrasyon eksikliği yaşayan çocuklar için yeşil renkli duvarlar faydalı olacaktır. Yeşil tonları aynı zamanda çocuğunuzun güven duygusunu geliştirecek ve rahatlamasını sağlayacak. Daha büyük çocuk ve genç odaları için güven telkin eden, yatıştırıcı etkisi olan mavinin açık tonları tercih edilebilir.

Çocuk odalarının bir diğer fonksiyonu da aslında bir oyun alanı olmasıdır. Derslerini yaparken, sınavlara hazırlanırken kendilerine eşlik eden odaları, oyunlarında da bazen bir saray, bazen bir orman ya da bir uzay mekiği olabilir. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar odalarını bu tarz hayali mekanlara çevirirken duvarlarda birkaç değişiklik yapabilirler. Bu yüzden akşam eve döndüğünüzde çocuğunuzun duvarlarında yıldız, güneş ve ağaç resimleri görürseniz şaşırmayın. Böyle durumlarda her türlü lekenin kolayca temizlendiği bir boya tercih ettiyseniz endişe etmenize hiç gerek yok.

 

 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TABANA KUVVET
BAHAR HAZIRLIKLARI BAŞLASIN
KONFORUNDAN VAZGEÇMEYENLERE
TV İZLEMENİN YENİ TARZI
19 MAYIS KUTLAMASI KALKTI
ARTIK STATLARDA TÖREN YOK
SEYAHATE Mİ ÇIKIYORSUNUZ?
BU LİSTEYE BAKMALISINIZ
YENİ DOĞAN ŞENLİĞİ
ŞİMDİKİLER ŞANSLI!
AYAKKABINIZ SİZİ ANLATIYOR!
EMİNİZ TAHMİNİNİZDEN FAZLASINI..
DOĞA DOSTU ADIMLAR
İLK ADIMLARIN PEŞİNDEN...
RAHİM SARKMASI
KİMLERDE OLUR, ÇARESİ NEDİR
YANLIŞ EMZİRME
SÜT BEZESİNE NEDEN OLABİLİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAYALLERİ DUVARLARINDA
ÇOCUKLAR PEPEE İLE UYUYOR
ÇOCUK ODASI DEKORASYONU
ÜÇ MARKA ÜÇ ODA
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :