Okunma Sayısı: 10830
CANLI YORUMLAR

ODASI NE RENK OLSUN?

İşte size bazı tüyolar

Çocuklar için en önemli mekanlardan biri hiç şüphesiz odalarıdır. Okul dışındaki vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirdikleri çocuk odalarındaki önemli unsurlardan biri ise boya seçimi. Çocuk odaları için boya seçerken renk seçiminden, boyanın türüne ve kalitesine kadar birçok konuya dikkat etmek gerekiyor. Çocuklarınızın odasını renklendirmek ve odalarını onların en seveceği mekanlardan biri haline getirmek istiyorsanız DYO sizin için birkaç tüyo hazırladı.

Çocuk odaları için boya rengi seçerken, çocuğunuzun zevkini ve karakterini göz önünde bulundurmakta fayda var. Renk seçimini tamamen çocuğunuza bırakabileceğiniz gibi beraberce eğlenceli seçimler de yapabilirsiniz. Okul çağındaki çocuk odaları için zeka gelişimlerini olumlu etkileyecek sarı ve mor tonlar birlikte kullanılabilir. Kırmızı, turuncu ve sarı ve tonlarındaki renkler özellikle 11 - 12 yaşlarındaki çocukların coşkulu karakterleriyle tam bir uyum sergileyecektir. Ancak bu renkleri mutlaka yeşil ve mavi tonlar ile dengelemelisiniz. Örneğin, aksesuar seçimini bu renklerde yapabilirsiniz.

Ders çalışırken konsantrasyon eksikliği yaşayan çocuklar için yeşil renkli duvarlar faydalı olacaktır. Yeşil tonları aynı zamanda çocuğunuzun güven duygusunu geliştirecek ve rahatlamasını sağlayacak. Daha büyük çocuk ve genç odaları için güven telkin eden, yatıştırıcı etkisi olan mavinin açık tonları tercih edilebilir.

Çocuk odalarının bir diğer fonksiyonu da aslında bir oyun alanı olmasıdır. Derslerini yaparken, sınavlara hazırlanırken kendilerine eşlik eden odaları, oyunlarında da bazen bir saray, bazen bir orman ya da bir uzay mekiği olabilir. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar odalarını bu tarz hayali mekanlara çevirirken duvarlarda birkaç değişiklik yapabilirler. Bu yüzden akşam eve döndüğünüzde çocuğunuzun duvarlarında yıldız, güneş ve ağaç resimleri görürseniz şaşırmayın. Böyle durumlarda her türlü lekenin kolayca temizlendiği bir boya tercih ettiyseniz endişe etmenize hiç gerek yok.

 

 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SİZ HANGİSİNİ İSTERDİNİZ?
OTURMA ODASI ÖNERİLERİ
ÇOCUKLA ALIŞVERİŞ
KORKULU RÜYANIZ OLMASIN
EŞİNİZİ MUTLU EDİN
SİZ DE MUTLU OLUN!
EVLİLİK HAZIRLIĞINDAKİLERE
MOBİLYA KENTİNDE 500+ MARKA
SONBAHAR MODASI
DEYİP GEÇMEYİN, RENGÂRENK!
KÜÇÜK MEKÂNLARA RAHATLIK
KOLEKSİYON MAGRİPLİ KANEPE
BACAĞINIZI SARSIN
HAYVAN BASKILI PANTOLONLAR
BU 2 KELİMEYE DİKKAT
EVLİLİĞİNİZİ RİSKE ATMAYIN!
KÜÇÜK PRENS VE PRENSESLERE
EN ŞIK BEBEK MODASI...
MİNİ iPHONE MİKROSKOBU
GÖZÜMDEN HİÇBİR ŞEY KAÇMAZ!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ŞIK VE FONKSİYONEL
BEBEKLERE ÖZEL YATAKLAR
BEBEK ODASI GÜNEYE BA...
ÇOCUK ODALARININ IŞIĞINI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
TOPLAYIN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :