Okunma Sayısı: 7429
CANLI YORUMLAR

ÖDEVLERE YARDIM EDERKEN

Eğitime geçişin işaretleri

 

  • Çocuğunuzun ödevini yapması için buna belli bir zaman ayırmasını sağlayın ve bu zaman zarfında ona destek olmak için evde olmaya çalışın.
  • Ödevi günlük yaşamının bir parçası haline getirin. Örneğin her gün 1,5 saat oyun oynadıktan sonra uyumak ya da okuldan eve gelir gelmez hiç dinlenmeden ödevleri bitirmek gibi…
  • Çocuğunuzun ödev yapması için bir yer hazırlayın. Sessiz, kimse tarafından rahatsız edilmeden rahatça çalışabileceği bir ortam olsun.
  • Ödev yapmanın keyifli ve eğlenceli bir aktivite olması için siz de onu teşvik edin. Ona yiyecek veya içecek bir şeyler hazırlayın, yararlanması için kaynaklar bulun.
  • Ödevler çok çeşitli olacaktır, ama özellikle Matematik ve Türkçe ödevleri daha yoğun bir şekilde veriliyor olabilir. Siz de diğer dallarda farklı şeyler öğrenmesi için ona fırsatlar yaratmaya çalışın.
  • Matematik öğrenimini desteklemek için evde sayılarla ilgili bulmacalar, yap-bozlar ve farklı kutu oyunları bulundurun ve bunları birlikte oynayın.
  • Matematik dersi sadece dört işlemden ibaret değildir. Aynı zamanda ölçme, çekil boşluk gibi konuları da içerdiğinden yemek yapmak çocuğunuza matematiği öğretmek için mükemmel bir fırsattır. Kullandığınız malzemeleri, ölçme kaplarını, tartıları kullanarak çocuğunuzun sayılarla ilgili bir şeyler öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKUL ÇAĞINDA SAĞLIKLI
NELER YAPMAK GEREKİYOR?
BU HATALARI YAPMAYIN
İHMALE GELMEZ
MEB'DEN 12.SINIFLARA DESTEK
ÜCRETSİZ LYS DERSLERİ
SÜT İÇMEK İSTEMİYORSA
BİR DE AROMALI DENEYİN
40BİN ÖĞRETMENE EĞİTİM
60-66 AYLIK ÇOCUK EĞİTİMİ
ÇOCUĞUNUZUN MOTİVASYONU
ÖVGÜ MÜ AZAR MI?
KAHVALTIDA NE YEMELİ?
KANSIZLIK RİSKİNE DİKKAT
KARNE SENDROMUNA DİKKAT!
AİLELER NASIL DAVRANMALI
TERCİH MARATONU BAŞLADI
66 AYLIKLAR İÇİN ŞARKI
EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EĞİTİMCİLERDEN SBS UYARISI
ANNELER ENDİŞELİ
29 EKİM HATIRANIZ...
BAŞARI KRİTERLERİ DEĞ...
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
KISA SAÇ MODELLERİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :