Okunma Sayısı: 11499
CANLI YORUMLAR

ORJİN'DEN AÇIKLAMA

Karar yanlış yorumlandı

Sağlık Bakanlığı'nın, kozmetik olduğu yönünde bildirimi yapılan Orjin markalı ürünü, ilaç gibi sunulduğu için toplatma kararı aldığını duyurduğumuz, "Meğerse Kozmetikmiş" haberimizin ardından firma bir açıklama yaparak, kararın yanlış anlaşıldığını duyurdu. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

27.11.2011 tarihinde ürünlerimizin toplatılması ile ilgili bir haber basın organlarında yer aldı. Bunun üzerine bizzat kendim  konunun en üst seviye de yetkilisi olan Sağlık Bakanlığı, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünde yetkililerle dün bir toplantı yaptım. Toplantı da konu ile ilgili basın açıklamasının  tamamen yanlış yorumlanarak, haber yapıldığını gördük. Kararın özü; sahte ve endikasyon içeren ürünlerin toplatılması iken, yorum hatası yapılarak, Orjin markalı ürünler toplatılıyor şeklinde servis yapılmış ve kamuoyuna yanlış bilgilendirilmiştir. Bu durumun böyle olduğunu İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte tespit ettik.

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü yetkileri durumun düzeltilmesi ile ilgili iki aşamalı bir çalışma yapılmasına karar verdiler. Birinci adım olarak bu basın toplantısı ile orijinal ve sahte ürünlerin farklarını ben sizin kanalınızla kamuoyuna duyuracağım. İkinci adım olarak bu duyuru da verdiğim bilgilere uygun düzeltme yazısı  ile Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüklerine ve Türk Eczacılar Birliği aracılığıyla bütün eczanelere resmi bir yazı ile yayınlayarak,duyurulacak ve böylece yanlışlık ortadan kaldırılmış olacaktır.

Kozmetik yasasına uygun olarak üretilen ORJİN ürünlerinin  eczanelerde ve piyasa da satılmasında bir mahzur görülmediği bildirilecektir.  Orijinal ürün ayırımına yarayacak  hologram  bilgisi  de bu duyuru da yer alacaktır. Orijinal Hologramın özelliği ise kaldırıldığında altında baklava dilimi izi bırakıyor olmasıdır. Sahte olanlar ise tamamen kalkmakta ve herhangi bir iz bırakmamaktadır. Ayrıca orijinal ürünlerimizin  broşür ve ambalajlarında , Gazete ve Televizyon reklamlarında hiçbir şekilde endikasyon belirtilmemektedir. Yani orjin krem şu, şu hastalıklara iyi gelir…şeklinde bir ibare yoktur.

Bizim ürünlerimiz kozmetik yasasına uygun olarak üretilen bir kozmetik üründür. İlaç değildir. Rahatlatıcı bir masaj kremidir. Şu ağrıya iyi gelir, şunu tedavi eder diyemeyiz. Kozmetik ürünlerin tedavi edici özelliği bulunamaz. Bizde böyle bir iddia da bulunamamaktayız.

Orjin kremin nasıl rahatlatıcı bir masaj kremi olduğunu milyonlarca kullanıcısı bilmekte ve takdir etmektedir. Ürünümüz kaliteli ve yasalara uygun olmasından dolayı Türkiye dışında da Başta Almanya olmak üzere Avrupa ve diğer dünya ülkelerine ihraç edilmektedir.

Sonuç olarak, Türkiye nin her yerinde eczanelerde satılan ORJİN markalı orijinal ürünlerin satılması tamamen serbesttir. Biz, yasalara uygun üretim ve satış yapmaktayız. Bizim ürünlerimize teveccüh gösteren  2 milyon insanımıza tercihlerinden dolayı, ürünlerimizi müşterilerimize ulaştıran bütün eczacılarımız ve hakkı teslim noktasındaki hassasiyetinden dolayı Sağlık Bakanlığımız ve Kadirşinas Türk halkına teşekkürlerimizi arz ederiz.

Dr. ADNAN CEYHAN
Orjin Hijyen A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KORKULU RÜYA, SELÜLİT
KADINLARIN YÜZDE 85'İNDE
TEK TARAFLI ÇİĞNEMEYİN
YÜZ YAPINIZ VE SİMETRİ
TARİH TEKERRÜR EDER...
VE YİNE İSPANYOL PAÇALAR!
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR
YAZIN EN SEKSİ KADINI KİM?
TABİİ Kİ SİZSİNİZ...
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
YILBAŞI
WATSON'S'TA ŞIK VE HESAPLI!
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
40'LARIN ETKİSİ
DEVAM EDİYOR?
İLGİNÇ ESTETİK ARAŞTIRMASI
KİM NERESİNİ YAPTIRIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GENÇ GÖRÜNMEK ELİNİZDE
DAHA ÖNCEKİLERİ UNUTT...
LEKELERE YENİ UMUT
DAHA GENÇ GÖRÜNMEK IÇ...
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :