Okunma Sayısı: 8774
CANLI YORUMLAR

POLİS SALDIRGANIN PEŞİNDE!

MOBESE'ler inceleniyor

Kısa şort giydiği için belediye otobüsünde saldırıya uğrayan Beşiktaş kadın voleybol PAV takımı oyuncusu Nurcan İbrahimoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

Bahçeköy hattında, “Sen toplumun ahlakını bozamazsın, yaptığın terbiyesizlik” diyen esrarengiz bir saldırgan tarafından darp edilen İbrahimoğlu, şikâyetçi olmak için gittiği karakolda polisin kendisiyle ilgilenmediğini iddia etmişti. Polis ekiplerinin yönlendirmesiyle Şişli Adliyesi’ne adli tıp raporu almak için gittiğini de söyleyen İbrahimoğlu, burada da dudağı patlamasına rağmen kırık ve bıçaklama olmadan rapor verilemeyeceğini söyleyerek gönderildiğini iddia etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, saldırı olayını mercek altına aldı. Emniyet, saldırının ardından yolcular tarafından otobüsten inen ve sırra kadem basan saldırganın peşine düştü.

Vatan'ın haberine göre; saldırganı yakalamak için çalışma başlatan polisin olayın geçtiği yerdeki MOBESE kayıtlarını incelediği öğrenildi.

İbrahimoğlu, saldırganın otobüsten inişine ilişkin, “Ben otobüste polisi arayınca adam otobüstekilere dönüp ’Benim vurduğumu gören oldu mu?’ diye sordu kimse ağzını açmayınca o da ’Bakın işte ben ona vurmadım. O kendine vurdu’ diyerek otobüsten indi. İnerken de bana el salladı” demişti.

 En büyük tepkiyi  ise gazeteci Cüneyt Özdemir verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne seslenen Özdemir, twitter sayfasında, “Bu hayvanı bulun” kampanyası başlattı. Özdemir’e kısa sürede büyük destek geldi.
İbrahimoğlu’na sanat dünyasından da destek yağdı. “Ahlak Bekçileri” kampanyası başlatan oyuncu Ekin Türkmen, daha sonra Özdemir’in, “Bu hayvanı bulun” kampanyasına katıldı. İbrahimoğlu’yla buluşarak moral de veren Türkmen, arkadaşlarını da alarak İbrahimoğlu’nun ilk çıkacağı maça gideceklerini sözünü verdi. 

Sosyal medyada da olay büyük yankı buldu. Olayı protesto etmek isteyen kadınlar Facebook ve Twitter üzerinden 13 Ağustos 2011 Cumartesi günü saat 14:00’te Kadıköy Vapur İskelesi’nde buluşacaklarını duyurdu. Kadınlar şort giyerek gelecek ve olayın yaşandığı 42M numaralı otobüse binecekler.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
elifezgiuzmansel
Cevapla elifezgiuzmansel
12.08.2011 20:51:18
"hayvan" demiş ya Ekin hanım -güçlü bir tepki tabii... Gel velakin, ben kimseyi şortu yüzünden ıssıran, taciz eden, yumruklayan bir hayvan tanımıyorum. Siz tanıyor musunuz? Hatta böyleleri insan siluetindeyse ben hayvan olmak istiyorum mümkünse!
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ
OBEZİTE
KADINLAR DAHA ÇOK DENİYOR
4+4+4 İÇİN DERSLİK İH...
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
2013 BAROK DESENLERİN YILI
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :