Okunma Sayısı: 7121
CANLI YORUMLAR

REYTİNG GENLERİMİZİ BOZUYOR

TRT Genel Müdürü eleştirdi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirttti

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirterek, "Nasıl salatanın, mısırın birtakım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa, bu reyting de toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.


Suriçi Grubu Platformu’nca Topkapı Barcelo Eresin Otel’de düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "3 dergimiz var. Biri TRT Televizyon Dergisi, ikincisi TRT Çocuk dergisi, bir diğeri de TRT Çocuk’ta oynayan Pepee karakterimizle ilgili çıkardığımız dergi. Tabii Pepee karakteriyle, dergisiyle marka oluşturma adına yaptığımız çalışmalardan da gururluyuz. Çünkü 6 aydır Pepee Dergisi’ni çıkarıyoruz. Bu derginin yanlış hatırlamıyorsan şubat sayısı 124 bin satmıştı" dedi.

Şahin, Pepee’nin başlangıçta yabancı bir karakter gibi algılandığını belirterek, "Aslında sondaki ’e’yi düşürürseniz Anadolu’da ’pepe’ kavramı var. Yani bu Türkçe bir karakterdi. Uzun süre bu çizgi karakterinin yabancı kaynaklardan satın alındığı hissi vardı. Ne zamanki oyun havalarını koyup Pepee’yi oynatmaya başlayınca dediler ki ’Bu aslında yerli karaktermiş’ " diye konuştu.

"REYTİNG TOPLUMUN GEN YAPISINI DEĞİŞTİRİYOR"

Reyting konusunun önemli olduğunu belirten İbrahim Şahin, "Reyting toplumun gen yapısını değiştiriyor. Nasıl salatanın, mısırın bir takım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa bu reytingde toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.

Şahin, "Örneğin herhangi bir dizi çok izleniyor. Dizide hoş olmayan bir sahne koyuyorlar. Önceden de bunu reklamediyorlar. Diyorlar ki ’falan sahnede 8 saat soğuk suyun içinde kaldılar’ falan diye haber yaptırıyorlar. İnsanlarda da merak uyanıyor. O saatte de izliyorlar. İzlendiğini biraz da yüksek gösteriyorlar. Hem reytingden para kazanıyor hem dizi yapımcıları diyor ki ’öpüşme sahneleri bak para kazandırıyor’ hepsi onu koyuyor. Bu defa toplum yavaş yavaş bunları kanıksar hale geliyor sıradanlaşıyor,normal görüyorsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Serpil KIRKESER-Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖRME ENGELLİLERE YENİ UMUT
İMPLANTLARLA MI OLACAK?
BEBEKLERDE UYKU SORUNU
UYUMASINA YARDIM EDİN
İLİŞKİLER DEŞİFRE OLDU
KİM KİMİ ALDATIYOR?
ÖZEL OKUL MESELESİ
DEVLET TEŞVİK ETMELİ Mİ?
YAZIN YENİ SPOR TRENDİ
"KANGURU ADIMLAR"
AB İLE EĞİTİM PROGRAMLARI
YILDA 55 BİN ÖĞRENCİ
PARA ÇEKERKEN DİKKAT
ATM HIRSIZLARI İŞ BAŞINDA
DEV SAĞLIK KAMPÜSÜ
İKİTELLİ'DE 8 AYRI HASTANE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YARIŞMANIN GALİBİ İSVEÇ
7 AKTİVİST KADININ Hİ...
SAHAF FESTİVALİ BAŞLIYOR
SGK-ÖZEL ANLAŞMASI
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :