Okunma Sayısı: 6754
CANLI YORUMLAR

REYTİNG GENLERİMİZİ BOZUYOR

TRT Genel Müdürü eleştirdi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirttti

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirterek, "Nasıl salatanın, mısırın birtakım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa, bu reyting de toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.


Suriçi Grubu Platformu’nca Topkapı Barcelo Eresin Otel’de düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "3 dergimiz var. Biri TRT Televizyon Dergisi, ikincisi TRT Çocuk dergisi, bir diğeri de TRT Çocuk’ta oynayan Pepee karakterimizle ilgili çıkardığımız dergi. Tabii Pepee karakteriyle, dergisiyle marka oluşturma adına yaptığımız çalışmalardan da gururluyuz. Çünkü 6 aydır Pepee Dergisi’ni çıkarıyoruz. Bu derginin yanlış hatırlamıyorsan şubat sayısı 124 bin satmıştı" dedi.

Şahin, Pepee’nin başlangıçta yabancı bir karakter gibi algılandığını belirterek, "Aslında sondaki ’e’yi düşürürseniz Anadolu’da ’pepe’ kavramı var. Yani bu Türkçe bir karakterdi. Uzun süre bu çizgi karakterinin yabancı kaynaklardan satın alındığı hissi vardı. Ne zamanki oyun havalarını koyup Pepee’yi oynatmaya başlayınca dediler ki ’Bu aslında yerli karaktermiş’ " diye konuştu.

"REYTİNG TOPLUMUN GEN YAPISINI DEĞİŞTİRİYOR"

Reyting konusunun önemli olduğunu belirten İbrahim Şahin, "Reyting toplumun gen yapısını değiştiriyor. Nasıl salatanın, mısırın bir takım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa bu reytingde toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.

Şahin, "Örneğin herhangi bir dizi çok izleniyor. Dizide hoş olmayan bir sahne koyuyorlar. Önceden de bunu reklamediyorlar. Diyorlar ki ’falan sahnede 8 saat soğuk suyun içinde kaldılar’ falan diye haber yaptırıyorlar. İnsanlarda da merak uyanıyor. O saatte de izliyorlar. İzlendiğini biraz da yüksek gösteriyorlar. Hem reytingden para kazanıyor hem dizi yapımcıları diyor ki ’öpüşme sahneleri bak para kazandırıyor’ hepsi onu koyuyor. Bu defa toplum yavaş yavaş bunları kanıksar hale geliyor sıradanlaşıyor,normal görüyorsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Serpil KIRKESER-Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KADIN-ERKEK ARASINDA
ŞAŞIRTAN FARKLILIK
MİLLİ ATLET ASLI ÇAKIR
ANNE BOYUTU'NA KONUŞTU
UFO GÖZLEMLERİNDE ARTIŞ
DÜNYA UZAY HAFTASI
NİHAYET ALTIN MADALYA
SERVET TAZEGÜL'DEN...
BAYRAMDA BU YOLLARA DİKKAT
EN ÇOK BU YOLLAR CAN ALIYOR
GDO'LU MISIRA İZİN ÇIKTI
13 ÇEŞİDE OLUMLU YANIT
MEMURLARDAN
MEMURLAR BUGÜN İŞ BIRAKTI
BRITANNICA ARTIK BASILMIYOR
İLKİ 1768'DE BASILMIŞTI
OBEZİTE
KARACİĞER KANSERİ İLİŞKİSİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KIZ MI ERKEK Mİ?
AYDIN MENDERES VEFAT ETTİ
BASKETBOLDA EMİN ADIMLARLA
ÖSYM DİZE GELDİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :