Okunma Sayısı: 6829
CANLI YORUMLAR

REYTİNG GENLERİMİZİ BOZUYOR

TRT Genel Müdürü eleştirdi

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirttti

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reytingin toplumun gen yapısını değiştirdiğini belirterek, "Nasıl salatanın, mısırın birtakım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa, bu reyting de toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.


Suriçi Grubu Platformu’nca Topkapı Barcelo Eresin Otel’de düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, "3 dergimiz var. Biri TRT Televizyon Dergisi, ikincisi TRT Çocuk dergisi, bir diğeri de TRT Çocuk’ta oynayan Pepee karakterimizle ilgili çıkardığımız dergi. Tabii Pepee karakteriyle, dergisiyle marka oluşturma adına yaptığımız çalışmalardan da gururluyuz. Çünkü 6 aydır Pepee Dergisi’ni çıkarıyoruz. Bu derginin yanlış hatırlamıyorsan şubat sayısı 124 bin satmıştı" dedi.

Şahin, Pepee’nin başlangıçta yabancı bir karakter gibi algılandığını belirterek, "Aslında sondaki ’e’yi düşürürseniz Anadolu’da ’pepe’ kavramı var. Yani bu Türkçe bir karakterdi. Uzun süre bu çizgi karakterinin yabancı kaynaklardan satın alındığı hissi vardı. Ne zamanki oyun havalarını koyup Pepee’yi oynatmaya başlayınca dediler ki ’Bu aslında yerli karaktermiş’ " diye konuştu.

"REYTİNG TOPLUMUN GEN YAPISINI DEĞİŞTİRİYOR"

Reyting konusunun önemli olduğunu belirten İbrahim Şahin, "Reyting toplumun gen yapısını değiştiriyor. Nasıl salatanın, mısırın bir takım ürünlerin gen yapısı değiştirildiğinde kanser oluyorsak bizi sağlıksız bir noktaya taşıyorsa bu reytingde toplumun gen yapısıyla oynuyor" dedi.

Şahin, "Örneğin herhangi bir dizi çok izleniyor. Dizide hoş olmayan bir sahne koyuyorlar. Önceden de bunu reklamediyorlar. Diyorlar ki ’falan sahnede 8 saat soğuk suyun içinde kaldılar’ falan diye haber yaptırıyorlar. İnsanlarda da merak uyanıyor. O saatte de izliyorlar. İzlendiğini biraz da yüksek gösteriyorlar. Hem reytingden para kazanıyor hem dizi yapımcıları diyor ki ’öpüşme sahneleri bak para kazandırıyor’ hepsi onu koyuyor. Bu defa toplum yavaş yavaş bunları kanıksar hale geliyor sıradanlaşıyor,normal görüyorsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Serpil KIRKESER-Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SOSYAL MEDYADA KÜRTAJ
KULLANICILAR TEPKİLİ
KADININ UMUDU 28 ARALIK'TA
"BEKLERKEN 208 KADIN ÖLDÜ!"
JUNIOR EUROVİSİON YAPILACAK
ÇOCUK MÜZİSYENLER KATILACAK
EV ALACAKLARA UYARILAR
YATIRIM YA DA YAŞAMAK İÇİN
ŞİDDETE KARŞI SÖZLEŞME
İLK ONAYLAYAN ÜLKE TÜRKİYE
KADINA ŞİDDET KİME EMANET
BARDAK DOLU MU BOŞ MU?
ÇİPLİ KİMLİĞE 3 YIL
İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLADI
YARA BANDI TARİH OLUYOR
JEL DÖNEMİ BAŞLIYOR
İNTERNETTEKİ AŞK SİTELERİ
NEREYE SÜRÜKLENİYORUZ?
ÖLÜ BEBEK HAPLARI
TEHLİKE SAÇIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
CÜNEYT TÜREL VEFAT ETTİ
YAZ NE ZAMAN GELECEK?
SBS SORULARI VE CEVAPLARI
UÇUŞUNUZ İPTAL EDİLDİYSE
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
KISA SAÇ MODELLERİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :