Okunma Sayısı: 10961
CANLI YORUMLAR

RUTUBETSİZ BANYOLAR

Hayal gücünüz ıslak mekânda

Evlerimizin her alanında farklı ve özgün tasarımlarla hayatımızı renklendirmeye çalışıyoruz. Salonda, yatak odasında, mutfakta pek çok farklı dekoratif yapı elemanı ve aksesuar ile bunu kolayca sağlayabiliyoruz. Peki ya banyolar? Maalesef banyolar genelde belli tasarımların dışına çıkamıyor. Çünkü piyasadaki malzemeler birkaç klasik forma sahip, işlenebilirliği kısıtlı ya da uzun zaman ve hassas işçilik gerektiriyor. Renk konusunda da çok fazla seçenek yok… Özellikle lavabolar, duş kabinleri, duş zeminleri, küvetler genelde beyaz renkte ve hep aynı tip malzemeden yapılıyor. Şimdiye kadar böyleydi, ama artık Dow Bina Çözümleri ve iş ortağı Mardav’ın yapı elemanları Ravboard ile banyo gibi ıslak mekânlarda tasarımın sınırı sadece hayal gücünüz…

Dow Bina Çözümleri’nin ekstrüde polistren sert köpük markası Styrofoam’dan üretilen Ravboard yapı elemanları, istenilen tasarıma göre, ister fabrikada şekillendirilip gönderiliyor ister fonksiyonel levhalar yerinde işlenerek çok çeşitli geometrik şekilde tasarım yaratılabiliyor. Banyolarda iç yapının geometrisi ağırlıklı olarak köşeli ve düz hatlardan oluşuyor, çünkü mevcut yapı malzemelerinin işlenebilirliği çok kısıtlı. Ustalar bu malzemelerden yuvarlak hatlı geometrik tasarımlar çıkarmakta zorlanıyor. Bu da işçilik fiyatlarını artırıyor, uygulama süresini uzatıyor. Oysa Ravboard, her şekle girebilen bir ürün olarak, tasarımın sınırlarını zorlayan banyolar için biçilmiş kaftan.

Üstelik Ravboard’un yüzeyine seramik, cam, mozaik, doğal taş gibi her türlü malzeme ile kaplama yapılabiliyor. Bu sayede banyolar beyazın hakimiyetinden kurtulup, sayısız renk ve yüzey seçeneğine kavuşuyor.

Su ve ısı yalıtımı özelliği sayesinde rutubeti önlüyor

Ravboard yapı elemanları, sert köpük Styrofoam levhaların her iki yüzeyinin de cam elyaf ile güçlendirilmiş suya dayanıklı endüstriyel sıvayla kaplanması yoluyla üretiliyor. Son derece sert ve dayanıklı olan Ravboard, aynı zamanda bir o kadar hafif ve kolay uygulanabilen bir ürün. Hızlı, pratik ve düşük maliyetli uygulamalara imkân sağlayan Ravboard, aynı zamanda yüksek su ve ısı yalıtımı sayesinde ıslak mekanlar için ideal bir yapı elemanı. Bu sayede nemden kaynaklanan küf, rutubet, kötü koku oluşumunu da engelliyor.

Fayansları kaldırmadan hızlı ve pratik tadilat

Ravboard’un düz levhalar şeklinde üretilen çeşidi, özellikle eski ve yenilenmesi gereken ıslak mekanlar için ideal bir çözüm. Çünkü fayansları kaldırmadan veya kot farkı varsa ince levhalarla kot farkını ortadan kaldırarak, pratik ve hızlı çözüm getiriyor. Bunun yanında mekanın ısı yalıtımını gerçekleştirerek nemlenmeyi engelliyor ve sağlıklı bir ortam oluşturuyor.

Banyolarda yuvarlak geometrili tasarımlar artık hayal değil!

Ravboard’un bir başka çeşidi ise fonksiyonel levhalar… Bu levhalar, özellikle yuvarlak geometrili tasarımlar için üretiliyor. Birçok yaratıcı tasarımı fonksiyonel levhalar ile hayata geçirmek mümkün. Yine bu levhalar da ısı yalıtımı sağlıyor ve nemlenmeyi önlüyor.

Çirkin tesisat borularına son!

Ravboard’un tesisat gizleme elemanları, banyoların estetiğini bozan tesisat borularının ve elemanlarının gizlenmesinde kullanılıyor. Tesisat gizleme elemanları, pratik ve hızlı uygulama imkânı sunması sebebiyle zamandan ve işçilikten tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda mükemmel yüzeyi sayesinde fayans uygulamaları için eşsiz bir malzeme…

Banyo ve wellness mekanlarında kişiye özel tasarımlar

Ravboard’un dizayn serileri ise bençler ve yataklar, duş kabinleri ve buhar odaları için ideal.  Özellikle banyo ve wellness mekanlarında kullanılıyor, fayans veya cam mozaik kaplandıktan sonra mekana estetik ve değer katıyor. Kişiye özgü tasarımlar, Ravboard dizayn serileri ile hayata geçiyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
REFLÜDE AMELİYAT SEBEPLERİ
6 BELİRTİYE DİKKAT
OYUN ALANLARI SERGİSİ
SANAT VE TASARIM ARASI
DAHA CANLI BİR TEN İÇİN
BOL BOL SEBZE VE MEYVE
KİMSE BENİ DUYMUYOR MU!
İLETİŞİM EGZERSİZLERİ
ERKEKLERİN GÖZDE OPERASYONU
LİPOSUCTİON OLABİLİR Mİ?
KİLOYA ÇÖZÜM KOLAY
AMA DEĞİŞİM ŞART
İÇİNİZİ ISITACAK KOMBİNLER
AYNI ZAMANDA ÇOK ŞIKLAR
ERKEK DELİSİ DEĞİL, ŞIK!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BANYONUZDA BAMBU ŞIKLIĞI
SESSİZ VE KOKUSUZ MUT...
ÇOCUKLARA ÖZEL BANYOLAR
SESSİZ DOLAP VE ÇEKMECELER
İLGİLİ VİDEOLAR
SAÇINIZ ÇEKİLİRSE
BİLEĞİNİZDEN TUTUP SÜRÜKLERLERSE
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
ENSENİZDEN YERE YIKMAYA ÇALIŞIRLARSA
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :