Okunma Sayısı: 9631
CANLI YORUMLAR

Seks Isteğinizi Azaltan Nedenler

kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir


Para, güç, hatta kafa rahatlığı, huzur bir yana şu dünyada insanoğlunu seksten daha çok heyecanlandıran bir şey var mı? Sağlıklı bir cinsel yaşam size ve ilişkinize inanılmaz bir zenginlik katacaktır. Bunun tam tersi olarak da kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir.

Yaşlanma:

Yaş ilerledikçe seks isteğinin azaldığı doğrudur. Kadınlarda menopoz dönemi ve menopoz öncesi dönem bu anlamda zorludur. Sağlıklı bir libidonun ve sağlıklı bir vajina dokusunun nedeni olan östrojen hormonu üretimi bu dönemde azalır; bu da birleşmeyi acılı kılar. Bu durumda krem ya da jel kullanmayı düşünebilirsiniz. Erkekler de orta yaş dönemlerinde testosteron seviyesinin düşmesi ve buna ek olarak prostat riskiyle karşı karşıyadır. Kalp damar hastalıklarına da dikkat etmek gerekir. Vücut ağrıları da yaşlanmakta olan çift için seksi daha az çekici kılmaya başlar. Uzmanlar, bu nedenle, çiftlere yatakta bu paylaşımı eğlenceli kılacak yeni pozisyonlar denemelerini öneriyor. Ancak libidoyu etkileyen bir tek yaşlanma değil, vücudun hareketsiz kalması da sekse karşı isteksizlik yaratabiliyor.

Fiziksel durumlar:

Hem erkekler hem kadınlar için kesin olan şudur ki: Sağlıklı vücut sağlıklı cinsel yaşam, seks dürtüsü demektir. Diyabet ve kanser hormon üretimini önleyebilir. Seksin fiziksel bir aktivite olduğunu da unutmamalı. Yatakta ne denli oyuncu olduğunuza bağlı olarak bu aktivitenin kas gruplarınızı da harekete geçirdiğini hatırlamak gerekir. Sporla haşır neşir olanlar, ağrılarını yatağa da taşıdıkları zaman seks tatsız bir hâl alabilir. Aşırı kilo da salt dış görünüş açısından sorun olmakla kalmıyor seksi de zorlaştırıyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
VAJİNİSMUSUN İLACI YOK
TEDAVİ HİPNOZ VE EFT İLE
FRENGİ NEDİR? NASIL BULAŞIR
YILDA 15 MİLYON KİŞİ
SPOR ORGAZMI KOLAYLAŞTIRIR
YİNE YENİ ARAŞTIRMA...
ERTESİ GÜN HAPI YANILTMASIN
DOĞUM KONTROLÜ DEĞİL...
GECİKTİREBİLİRSİNİZ!
KORUNMANIN GİZLİ FORMÜLÜ!
GENİTAL AĞRILARINIZ VARSA
ASLA BOŞVERMEYİN!
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
HEM DE 6 ADIMDA?
TÜRKİYE ZENGİNLEŞTİKÇE
HIV VAKALARI ARTIYOR
BESLENMEDE SEKSİ SEÇİMLER
NELER YATAKTA MUTLU EDER?
ÖDİPAL DÖNEME DİKKAT
VAJİNİSMUSA KADAR GİDEBİLİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
baharsoner
Cevapla baharsoner
03.08.2011 00:16:16
burada ki anlatım biraz eksik galiba çünkü başka nedenleride olabilir
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOK YAŞANAN SEKS KAZALARI
ERTESİ GÜN HAPI YANIL...
SEKS HAYATINI CANLANDIRAN
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
BİR KADININ ÇANTASINDA
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :