Okunma Sayısı: 9432
CANLI YORUMLAR

Seks Isteğinizi Azaltan Nedenler

kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir


Para, güç, hatta kafa rahatlığı, huzur bir yana şu dünyada insanoğlunu seksten daha çok heyecanlandıran bir şey var mı? Sağlıklı bir cinsel yaşam size ve ilişkinize inanılmaz bir zenginlik katacaktır. Bunun tam tersi olarak da kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir.

Yaşlanma:

Yaş ilerledikçe seks isteğinin azaldığı doğrudur. Kadınlarda menopoz dönemi ve menopoz öncesi dönem bu anlamda zorludur. Sağlıklı bir libidonun ve sağlıklı bir vajina dokusunun nedeni olan östrojen hormonu üretimi bu dönemde azalır; bu da birleşmeyi acılı kılar. Bu durumda krem ya da jel kullanmayı düşünebilirsiniz. Erkekler de orta yaş dönemlerinde testosteron seviyesinin düşmesi ve buna ek olarak prostat riskiyle karşı karşıyadır. Kalp damar hastalıklarına da dikkat etmek gerekir. Vücut ağrıları da yaşlanmakta olan çift için seksi daha az çekici kılmaya başlar. Uzmanlar, bu nedenle, çiftlere yatakta bu paylaşımı eğlenceli kılacak yeni pozisyonlar denemelerini öneriyor. Ancak libidoyu etkileyen bir tek yaşlanma değil, vücudun hareketsiz kalması da sekse karşı isteksizlik yaratabiliyor.

Fiziksel durumlar:

Hem erkekler hem kadınlar için kesin olan şudur ki: Sağlıklı vücut sağlıklı cinsel yaşam, seks dürtüsü demektir. Diyabet ve kanser hormon üretimini önleyebilir. Seksin fiziksel bir aktivite olduğunu da unutmamalı. Yatakta ne denli oyuncu olduğunuza bağlı olarak bu aktivitenin kas gruplarınızı da harekete geçirdiğini hatırlamak gerekir. Sporla haşır neşir olanlar, ağrılarını yatağa da taşıdıkları zaman seks tatsız bir hâl alabilir. Aşırı kilo da salt dış görünüş açısından sorun olmakla kalmıyor seksi de zorlaştırıyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
CİNSEL İLİŞKİ FOBİSİ
%90'I PSİKOLOJİK
ÖDİPAL DÖNEME DİKKAT
VAJİNİSMUSA KADAR GİDEBİLİR
EN İYİ SAVUNMA YÖNTEMİ
PREZERVATİF YETERLİ Mİ?
FANTEZİLER DEŞİFRE OLDU
NELER HAYAL EDİYORUZ
ERKEKLER NASIL SEVER?
EN FAZLA SEVİLEN 5 POZİSYON
KADINLAR NASIL SEVER
EN SEVİLEN 5 POZİSYON
BESLENMEDE SEKSİ SEÇİMLER
NELER YATAKTA MUTLU EDER?
GECİKTİREBİLİRSİNİZ!
KORUNMANIN GİZLİ FORMÜLÜ!
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
HEM DE 6 ADIMDA?
SPOR ORGAZMI KOLAYLAŞTIRIR
YİNE YENİ ARAŞTIRMA...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
baharsoner
Cevapla baharsoner
03.08.2011 00:16:16
burada ki anlatım biraz eksik galiba çünkü başka nedenleride olabilir
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEKARET KORKUSU
GÜÇLÜ BİR İLİŞKİDE İL...
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
DİYABET VE CİNSEL SAĞLIK
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :