Okunma Sayısı: 9142
CANLI YORUMLAR

Seks Isteğinizi Azaltan Nedenler

kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir


Para, güç, hatta kafa rahatlığı, huzur bir yana şu dünyada insanoğlunu seksten daha çok heyecanlandıran bir şey var mı? Sağlıklı bir cinsel yaşam size ve ilişkinize inanılmaz bir zenginlik katacaktır. Bunun tam tersi olarak da kötüye giden bir seks hayatı, özellikle altında yatan nedenler çok değişken bir hâl alabileceğinden, oldukça sinir yıpratıcı olabilir.

Yaşlanma:

Yaş ilerledikçe seks isteğinin azaldığı doğrudur. Kadınlarda menopoz dönemi ve menopoz öncesi dönem bu anlamda zorludur. Sağlıklı bir libidonun ve sağlıklı bir vajina dokusunun nedeni olan östrojen hormonu üretimi bu dönemde azalır; bu da birleşmeyi acılı kılar. Bu durumda krem ya da jel kullanmayı düşünebilirsiniz. Erkekler de orta yaş dönemlerinde testosteron seviyesinin düşmesi ve buna ek olarak prostat riskiyle karşı karşıyadır. Kalp damar hastalıklarına da dikkat etmek gerekir. Vücut ağrıları da yaşlanmakta olan çift için seksi daha az çekici kılmaya başlar. Uzmanlar, bu nedenle, çiftlere yatakta bu paylaşımı eğlenceli kılacak yeni pozisyonlar denemelerini öneriyor. Ancak libidoyu etkileyen bir tek yaşlanma değil, vücudun hareketsiz kalması da sekse karşı isteksizlik yaratabiliyor.

Fiziksel durumlar:

Hem erkekler hem kadınlar için kesin olan şudur ki: Sağlıklı vücut sağlıklı cinsel yaşam, seks dürtüsü demektir. Diyabet ve kanser hormon üretimini önleyebilir. Seksin fiziksel bir aktivite olduğunu da unutmamalı. Yatakta ne denli oyuncu olduğunuza bağlı olarak bu aktivitenin kas gruplarınızı da harekete geçirdiğini hatırlamak gerekir. Sporla haşır neşir olanlar, ağrılarını yatağa da taşıdıkları zaman seks tatsız bir hâl alabilir. Aşırı kilo da salt dış görünüş açısından sorun olmakla kalmıyor seksi de zorlaştırıyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
FRENGİ NEDİR? NASIL BULAŞIR
YILDA 15 MİLYON KİŞİ
FANTEZİLER DEŞİFRE OLDU
NELER HAYAL EDİYORUZ
EN İYİ SAVUNMA YÖNTEMİ
PREZERVATİF YETERLİ Mİ?
ÖDİPAL DÖNEME DİKKAT
VAJİNİSMUSA KADAR GİDEBİLİR
GECİKTİREBİLİRSİNİZ!
KORUNMANIN GİZLİ FORMÜLÜ!
ERTESİ GÜN HAPI YANILTMASIN
DOĞUM KONTROLÜ DEĞİL...
DOĞAL YOLLARDAN HAMİLE
KALMAK İÇİN 10 ADIM
CİNSEL İLİŞKİ FOBİSİ
%90'I PSİKOLOJİK
ERKEKLER NASIL SEVER?
EN FAZLA SEVİLEN 5 POZİSYON
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
HEM DE 6 ADIMDA?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
baharsoner
Cevapla baharsoner
03.08.2011 00:16:16
burada ki anlatım biraz eksik galiba çünkü başka nedenleride olabilir
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
HER YAŞTA CİNSEL YAŞAM
AĞIZ KANSERİ RİSKİ
SEKSE BAHANE YOK AMA
SPOR ORGAZMI KOLAYLAŞTIRIR
YENİ YILDA DENEYİN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :