Okunma Sayısı: 6323
CANLI YORUMLAR

SPİRAL KANSERE ENGEL

Rahim kanserini önlüyor

 

İspanya öncülügünde yapılan uluslararası araştırmada, spiral gibi rahim içi gebelik önleyici araçların rahim kanserini istatistik olarak yarı yarıya azaltabildiğini ortaya koydu. 

İspanya'nın kuzeydoğusunda Katalonya bölgesinde Llobregat Hastanesi'nin öncülüğünde 20 bin kadın üzerinde yapılan çalışma, aile planlaması-doğum kontrolünün rahim kanserini de önemli ölçüde önceyebildiği yönünde ilginç sonuç ortaya çıkardı.       

Llobregat Hastanesi'nin kanser-salgın araştırma bölümünün program yöneticisi Dr. Xavier Castellsague, İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamada, ''Araştırmamızın sonucu umulmadık biçimde gelişti'' dedi.

Dr. Castellsague, şu bilgiyi verdi: 

''Kanser oluşumumuna neden olan 'insan papilloma virüsü'nün hamilelik önleyici aygıtlarla bu denli önlenebileceğini bilmiyorduk. Hamilelikten koruyucu önlemler aynı zamanda rahim kanserini önleyici etki getirdi.''        

Araştırma sonucuna göre, spiral gibi rahim boynu ve içi araçlar ''insan-papilloma-virüsü''nü ''kazıyarak'', vücudu bu virüse karşı dirençli duruma getiriyor.       

Reuters'a göre, papilloma virüsünü engelleyen ilaçları geliştiren ''Merck'' ve ''GlaxoSmithKline'' firmaları bazı sanayileşmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kızları rahim kanserinden korumak için çalışmada bulunuyor.

Ntvmsnbc

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MENOPOZ DÖNEMİ DEPRESYONU
PROF. DR. DOKSAT ANLATIYOR.
Vajinal Kuruluk
KAŞINTI, İRİTASYON, İLİŞKİ SIRAS...
EN ÖLÜMCÜL KANSER AMA
PROF. ERTEKİN UYARIYOR
Kadınlarda Meme Kisti
SIKLIKLA RASTLANIR AMA KONTROL E...
MİYOMLARA DİKKAT
KORKULU RÜYANIZ OLMASIN
KADINLARIN ANNELİK KABUSU
KISIRLIĞIN EN BÜYÜK SEBEBİ!
KİSTLERDEN KORKMALI MIYIZ?
NE KADARI TEHLİKELİ
DİYETİ SABOTE EDEN 10 NEDEN
ERKEKLER DİYET YAPTIRMIYOR
KADIN KALBİ NEDEN YORULUR?
SEBEBİ DUYGUSAL YAPI MI?
HAMİLELİKTE KANSIZLIK
VE DEMİR İHTİYACI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YUMURTALARINI SATIYORLAR
KADINLARDA KISIRLIK
MUTLU YÜZ EGZERSİZLERİ
MİYOMLARIN NEDENİ BULUNDU
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :