Okunma Sayısı: 6425
CANLI YORUMLAR

SPİRAL KANSERE ENGEL

Rahim kanserini önlüyor

 

İspanya öncülügünde yapılan uluslararası araştırmada, spiral gibi rahim içi gebelik önleyici araçların rahim kanserini istatistik olarak yarı yarıya azaltabildiğini ortaya koydu. 

İspanya'nın kuzeydoğusunda Katalonya bölgesinde Llobregat Hastanesi'nin öncülüğünde 20 bin kadın üzerinde yapılan çalışma, aile planlaması-doğum kontrolünün rahim kanserini de önemli ölçüde önceyebildiği yönünde ilginç sonuç ortaya çıkardı.       

Llobregat Hastanesi'nin kanser-salgın araştırma bölümünün program yöneticisi Dr. Xavier Castellsague, İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamada, ''Araştırmamızın sonucu umulmadık biçimde gelişti'' dedi.

Dr. Castellsague, şu bilgiyi verdi: 

''Kanser oluşumumuna neden olan 'insan papilloma virüsü'nün hamilelik önleyici aygıtlarla bu denli önlenebileceğini bilmiyorduk. Hamilelikten koruyucu önlemler aynı zamanda rahim kanserini önleyici etki getirdi.''        

Araştırma sonucuna göre, spiral gibi rahim boynu ve içi araçlar ''insan-papilloma-virüsü''nü ''kazıyarak'', vücudu bu virüse karşı dirençli duruma getiriyor.       

Reuters'a göre, papilloma virüsünü engelleyen ilaçları geliştiren ''Merck'' ve ''GlaxoSmithKline'' firmaları bazı sanayileşmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kızları rahim kanserinden korumak için çalışmada bulunuyor.

Ntvmsnbc

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
EN ÖLÜMCÜL KANSER AMA
PROF. ERTEKİN UYARIYOR
JİNEKOLOĞUNUZ TACİZ EDERSE
HANGİ DOKUNUŞ YANLIŞTIR?
MUTLU YÜZ EGZERSİZLERİ
GÜZELLEŞTİREN HAREKETLER
YUMURTALIKLARIM KAÇ YAŞINDA
MENOPOZ YAŞINIZI ÖĞRENİN...
HPV'den KORUNMAK MÜMKÜN
CİNSEL YOLLA BULAŞSA DA...
KADINLARIN BÜYÜK İHMALİ
ÇOĞU DOKTORA GİTMİYOR
SİGARADA REKORTMENİZ
KADINLARDA KORKUTAN ARTIŞ
MEME KANSERİ VE EGZERSİZ
RİSKİ AZALTIYOR
MEME KANSERİNDE
SAĞLIKSIZ BESLENME ETKİSİ
DOĞUM KOÇLUĞU NEDİR?
ANNELERE DOULA DESTEĞİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
1 KASE YOĞURT
KADIN DÜŞMANI DEPRESYON
HPV ÖNLENEBİLİR Mİ?
YAŞLARA GÖRE KADINLAR...
HAMİLELERİN YENİ MODASI
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :