Okunma Sayısı: 5905
CANLI YORUMLAR

SPİRAL KANSERE ENGEL

Rahim kanserini önlüyor

 

İspanya öncülügünde yapılan uluslararası araştırmada, spiral gibi rahim içi gebelik önleyici araçların rahim kanserini istatistik olarak yarı yarıya azaltabildiğini ortaya koydu. 

İspanya'nın kuzeydoğusunda Katalonya bölgesinde Llobregat Hastanesi'nin öncülüğünde 20 bin kadın üzerinde yapılan çalışma, aile planlaması-doğum kontrolünün rahim kanserini de önemli ölçüde önceyebildiği yönünde ilginç sonuç ortaya çıkardı.       

Llobregat Hastanesi'nin kanser-salgın araştırma bölümünün program yöneticisi Dr. Xavier Castellsague, İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamada, ''Araştırmamızın sonucu umulmadık biçimde gelişti'' dedi.

Dr. Castellsague, şu bilgiyi verdi: 

''Kanser oluşumumuna neden olan 'insan papilloma virüsü'nün hamilelik önleyici aygıtlarla bu denli önlenebileceğini bilmiyorduk. Hamilelikten koruyucu önlemler aynı zamanda rahim kanserini önleyici etki getirdi.''        

Araştırma sonucuna göre, spiral gibi rahim boynu ve içi araçlar ''insan-papilloma-virüsü''nü ''kazıyarak'', vücudu bu virüse karşı dirençli duruma getiriyor.       

Reuters'a göre, papilloma virüsünü engelleyen ilaçları geliştiren ''Merck'' ve ''GlaxoSmithKline'' firmaları bazı sanayileşmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kızları rahim kanserinden korumak için çalışmada bulunuyor.

Ntvmsnbc

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
Menopoz
SON ADET KANAMASI...
RAHİM AĞZI KANSERİ
HALA ÖNEMSEMİYOR MUSUNUZ?
VARİS SORUNUNUZ VARSA
KURTULABİLİRSİNİZ!
Kadınlarda Erkeksi Kıllanma
AŞIRI KILLANMA NEDIR?
DİYETİ SABOTE EDEN 10 NEDEN
ERKEKLER DİYET YAPTIRMIYOR
ANORMAL KANAMAYA DİKKAT
AKTUĞ ERTEKİN UYARIYOR
EMZİRİYORUM, HAMİLE KALMAM
GEBELİKTE DOĞUM KONTROLÜ
JİNEKOLOĞUNUZ TACİZ EDERSE
HANGİ DOKUNUŞ YANLIŞTIR?
Taylan Kümeli anlattı
İŞ HAYATINDA KİLO KONTROLÜ
DOĞUM SONRASI DEPRESYON
PCHR HORMONUYLA ANLAŞILIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SİGARANIN KADINLARA ETKİSİ
KAŞINTINIZ VARSA
SPİRAL KORUYOR MU?
DERMOİD KİST
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :