Okunma Sayısı: 5543
CANLI YORUMLAR

STRESSİZ BEBEKLER

Alerjiden de uzak duruyor

Stres hormonu kortizol seviyesi düşük olan bebeklerde alerji riskinin daha az olduğu belirlendi

İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, psikolojik etkenler ve kortizolün alerjik hastalıklarla bağlantılı olduğunu gösterdi. Araştırmaya imza atanlardan Dr. Fredrik Stenius, tükürüğünde kortizol seviyesinin düşük olduğu belirlenen bebeklerde ilk 2 yıl alerji belirtilerinin daha az olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Daha önce antroposofik hayat tarzı (tabii hayat) ile okul çağındaki çocuklarda alerji belirtilerine daha az rastlanması arasında bağlantı olduğunu belirleyen bilim adamları, benzer bağlantının bu tür hayat tarzını benimseyen ebeveynlerin çocukları ve düşük kortizol seviyesi arasında da bulunduğunu vurguladı. Araştırma, "Journal of Allergy and Clinical Immunology" dergisinin bu ayki sayısında yayımlandı.

Antrosposofik hayat tarzında hazır ve katkı maddeli yiyecekler yerine organik olarak üretilmiş ve canlı laktobasiller içeren besinler tüketiliyor. Çocuklara antibiyotikler ve ateş düşürücü ilaçlar çok az veriliyor, aşıların birçoğu yapılmayarak çocukların enfeksiyonları geçirmeleri sağlanıyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
UFAKLIK GECE UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ AYARLAYIN
YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI
NASIL YAPILMALI?
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
BEBEĞİNİZİ YIKARKEN DİKKAT
BUNLARI İHMAL ETMEYİN
17KASIM'DA KÖPRÜYE MOR RENK
PREMATÜRELER İÇİN...
BEBEĞİNİZİN BANYO SAATİ
SUYLA MÜCADELE ÖNCESİNDE...
SÜT ÜRETİMİNİN BAŞLAMASI
EMZİRME NASIL GERÇEKLEŞİR
HAMİLELİKTE CEP TELEFONU
BEBEĞİ HİPERAKTİF YAPIYOR
BEBEK İÇİN KOZA STRATEJİSİ
ANNEYE BOĞMACA AŞISI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YENİ NESİL AŞILAR GEREKLİ
PREMATÜRE BEBEKTE KÖRLÜK
15-18 AYLIKKEN
MAMA MI ANNE SÜTÜ MÜ?
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :