Okunma Sayısı: 5721
CANLI YORUMLAR

STRESSİZ BEBEKLER

Alerjiden de uzak duruyor

Stres hormonu kortizol seviyesi düşük olan bebeklerde alerji riskinin daha az olduğu belirlendi

İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, psikolojik etkenler ve kortizolün alerjik hastalıklarla bağlantılı olduğunu gösterdi. Araştırmaya imza atanlardan Dr. Fredrik Stenius, tükürüğünde kortizol seviyesinin düşük olduğu belirlenen bebeklerde ilk 2 yıl alerji belirtilerinin daha az olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Daha önce antroposofik hayat tarzı (tabii hayat) ile okul çağındaki çocuklarda alerji belirtilerine daha az rastlanması arasında bağlantı olduğunu belirleyen bilim adamları, benzer bağlantının bu tür hayat tarzını benimseyen ebeveynlerin çocukları ve düşük kortizol seviyesi arasında da bulunduğunu vurguladı. Araştırma, "Journal of Allergy and Clinical Immunology" dergisinin bu ayki sayısında yayımlandı.

Antrosposofik hayat tarzında hazır ve katkı maddeli yiyecekler yerine organik olarak üretilmiş ve canlı laktobasiller içeren besinler tüketiliyor. Çocuklara antibiyotikler ve ateş düşürücü ilaçlar çok az veriliyor, aşıların birçoğu yapılmayarak çocukların enfeksiyonları geçirmeleri sağlanıyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZÜM GİBİ BAKIYORUM DERKEN
BEBEĞİNİZİN GÖZÜNE DE BAKIN
ÇOCUKLARDA VE BEBEKLERDE KABIZLIK
PROF. DR. BENAL AVCI BÜYÜKGEBİZ ...
BU GIDALARDAN UZAK TUTUN
BEBEĞE ZARARLI GIDALAR
UFAKLIK GECE UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ AYARLAYIN
BİBERON MAMASI SEÇERKEN
NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER
PREMATÜRE BEBEK BAKIMI
SORMANIZ GEREKENLER
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
YÜRÜMEK BÜYÜMENİN İŞARETİDİR
ANNELERİN KAFASI KARIŞMASIN
HANGİ AYDA NE YEMELİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GEÇ DOĞAN BEBEKLERDE RİSK
3-4 AYLIKKEN
YAZ BEBEĞİ NE GİYER
ANNEDEN BEBEĞE HBV BU...
BAZILARI KASLI SEVER
EN İYİ YAZ KOKULARI
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :