Okunma Sayısı: 9486
CANLI YORUMLAR

TATİL SONRASI OKULA DÖNÜŞ

Uyum için ne yapmalı

Neredeyse 10 gün süren bayram tatili bitti. Büyükler için işe dönüş ne kadar zorsa, çocuklar için de okula başlamak o kadar zor olacak gibi görünüyor. Bayram tatili sonrası çocukları tekrar okula başlama heyecanı sararken, anne babaları ise işe başlama stresi sarar. Özellikle bayram boyunca anne ve babalarıyla uzun zaman geçirmeye alışan çocuklar için tekrar okul programına başlamak ve okula uyum sağlamak zor gelebilir.

Uzman Pedagog Sevil Yavuz, anne babalar bayramın son günlerinde çocukların uyku saatlerini okul döneminde olduğu gibi ayarlaması gerektiğini söylüyor. Bu dönemde çocukla okulun ilk günlerinde daha fazla ilgilenilmesi gerektiğini öneren Yavuz şunları söyledi; "İlk haftalar birlikte aktiviteler yapmanız bu süreci kolaylaştırabilir. Ayrıca okulun ilk günlerinde çocuğunuza ödevler ve okul sorumlulukları konusunda baskı yaparak strese sokmayın. Çocuğunuz kendi sorumlulukları yerine getirecektir."

Çocuğunuz bayram tatilinden sonra okula gitmek istemezse ısrarcı olun ve kesinlikle evde kalmasına izin vermeyin diyerek aileleri uyaran Yavuz, "Çocuğunuzu her istediğinde okula göndermezseniz sürekli bahaneler uydurarak okula gitmek istemeyecek ve çocuğunuzda okul fobisi gelişecektir" diyor.

Çocukların bu dönemde, "Karnım ağrıyor, başım ağrıyor" diyerek okula gitmek istemeyeceğini söyleyen Yavuz, bu dönemde okula gitmek istemeyen çocukların vücutlarındaki herhangi bir ağrının stresten kaynaklanacağını dile getiriyor.

Yavuz, eğer çocuğunuz sürekli olarak bahaneler uyduruyor ve okula gitmek istemiyorsa mutlaka bir uzman pedagogdan destek alın diyerek aileleri uyarıyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AİLELERE ÖNEMLİ UYARILAR
ÇOCUKLARA 13 YAŞ SINIRI...
ÖĞRENME TEKNİKLERİ
ÇOCUĞUNUZA DESTEK OLUN
KIZINIZ ERGENLİĞE HAZIR MI?
ONA REHBERLİK EDİN
5 YAŞTAN 15 YAŞA KAZALAR
ÇOCUKLARIN YAŞADIĞI KAZALAR
BABA - KIZ İLİŞKİSİ
NASIL BİR BABASINIZ?
ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TELEFON
AİLEYLE RAHAT İLETİŞİM
BAKICILIK SEKTÖRÜ
PEDAGOG SEVİL GÜMÜŞ ANLATTI
ÇOCUKLARA HEDİYELER
23 NİSAN İNDİRİMLERİ...
Uzman Dr. Neslim Doksat
ÇOCUKLARDA ÇALMA HASTALIĞI
2 YAŞ ÇOCUKLARDA TERS CEVAP
NEDEN TERS CEVAP VERİRLER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
NOT ZEKA GÖSTERGESİ DEĞİL
PARASIZ EĞİTİM DÖNEMİ
ÇOCUKLAR İÇİN AKTİVİTELER
SINAV ÖNCESİ RAPOR KRİZİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
KISA SAÇ MODELLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :