Okunma Sayısı: 13852
CANLI YORUMLAR

TATİLİN TADINI ÇIKARSIN

Neler yapabilir?

Çocukların Mutlu Dünyası

Sıcak ve samimi bir ortamda evinizin rahatlığını ve özgürlüğünü bulacağınız bir mekanda çocuğunuzun tatilini keyifli bir ortamda, yeni arkadaşlar edinerek, eğlenmesine ne dersiniz?

Çocukların Mutlu Dünyası’nda neler var?

2-13 yaş arası çocukların saatlik veya tüm gün boyunca oyun oynayabilecekleri bir mekan. İçerisinde labirent sistemli bir top havuzu, çeşitli oyuncak ve aktivitelerle dolu bir bebek odası ve sinema disko alanı bulunuyor.

Ayıca çocukları süpervizörler eşliğinde oynayan aileler kendileri için hazırlanmış cafede oturabiliyorlar. Tüm hafta açık olan Çocukların Mutlu Dünyası 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ücret: Saatlik 25 TL olup, her yarım saatte 5 TL artmaktadır.

Adres: Gazi Muhtarpaşa Sokak No:45/A Nalan Apartmanı Feneryolu Kadıköy/İstanbul  Telefon: 0216 450 36 73  

Kindyroo

Çocuğunuzun öğrenme potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak ister misiniz? 
Kindyroo’da her hafta yeni konularla çocuğunuzun öğrenme potansiyelini en üst seviyeye çıkaracak eğitici ve eğlendirici programlar var.

Çocuğunuzun gelişim dönemlerini detaylı öğrenirken yaş gruplarının gelişim dönemlerine göre planlanmış aktivitelerle Kindyroo’da kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Kindyroo hangi yaş grubuna hitap ediyor?

• 6 haftalık bebeklerle başlayan BabyROO 
• 5 yaşa kadar olan çocuklar

Kindyroo’da neler var?

• Araştırmalara dayalı programlar • Kindyroo tarafından eğitilmiş deneyimli öğretmenler • Haftalık 1 saatlik programlar, ebeveyn bilgilendirici dokümanlar ve ev aktiviteleri

“Plansız oynanan oyunların kaba motor gelişimine bir katkısı yoktur. Motor gelişimi için bütün aktivitelerin planlı olması gerekir…” Helping parents help their children: An innovative Australian program by Jane Williams, PhD, RN

Ebeveynlerin çocuklarının gelişimine aktif olarak katılmaları, çocukların uzun vadeli kavramsal, sosyal ve duygusal gelişimde büyük rol oynar. (Glass 1999)

0-5 yaş arası erken çocukluk dönemi eğitimi; fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı bireyler yetişmesini sağladığı gibi beyin gelişimini de yakından ilgilendirmektedir. Toplumun bu bilince sahip olmasına ve bu eğitime büyük bir ihtiyaç duyulmasına rağmen, bu ihtiyacı karşılayacak ve uygulamada belirsizliği yok edecek yeterli bir program ve metot şu ana kadar mevcut değildi. Ancak;

Kindyroo, Avustralya´da doğarak dünyaya hızla yayılan ve 90 ‘ı aşkın merkezde başarı ile faaliyet gösteren Toddler Kindy Gymbaroo’ya ait International Neuro-Education programının isim hakkını alarak Türkiye’ye taşımış bulunuyor.

KindyRoo Üstbostancı Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaş Sokak Ardil İş merkezi 4 / 1 Üstbostancı Istanbul  Telefon: +90 (216) 575 01 57 Email: info@kindyroo.net
KindyRoo Bahçeşehir Aşik Mahsuni Şerif Cad. Defne 4 Ada Villa 20 No:46 1.Kısım Mah. İstanbul Telefon: +90 (212) 669 45 54 Email: bahcesehir@kindyroo.net
KindyRoo Antalya Sirinyalı Mah. 1502 Sk. Adil Şirin Apt. No:20 K:1 D:2 Muratpaşa Telefon: +90 (242) 324 25 03

Gymboree 

1976 yılında Kuzey Kaliforniyalı bir anne tarafından kurulan Gymboree Play&Music’in merkezi Amerika’da bulunuyor. Gymboree, zamanla ağını genişletti ve İstanbul’da altı, Ankara’da bir olmak üzere, Türkiye genelinde yayılmaya başladı. Halen franchise sistemi veren Gymboree, 0-5 yaş arası çocuklar için yedi farklı seviyede sınıflar sunuyor. Her sınıf, yaş grubuna göre ayrılıyor ve oluşturulan yaş gruplarına göre dersler veriliyor.

0-6 Aylık

Yeni doğanlar, bu ilk aylarında, dış dünyada kendilerini rahat hissedebilmeyi öğrenirler. Yemek yeme ve uyuma saatlerini ve hatta vücut ısılarını ayarlama üzerinde çalışırlar. Bu dönemde bebekler için en önemli olan kendilerini rahat ve güvende hissetmektir. Öyle hissederlerse, her şeyi daha iyi ve kolay öğrenirler ve ayrıca sevdikleriyle iyi bir iletişim kurabilirler. Yeni doğanların geliştirdikleri tüm beceriler, bu iki kritik hedefe ulaşmalarına yardımcı olur.

0-6 aylık için oluşturulan sınıflar:

Gymboree Seviye 1: Bu sınıflarda bebeğin dış dünyaya olan ilgisinin geliştirilmesine odaklanılır ve duyusal keşif etkinlikleri uygulanır. 
Diğer sınıflar: Anne ve Bebek Fitness, Baby Signs

6-10 aylık

Bu dönemde, bebekler sebep- sonuç ilişkisini ve olaylar üzerindeki etkilerini keşfederler. Mesela bir tabağı yere attıklarında kırılması sonunda annelerinin kızacağını öğrenirler. Özel sesler çıkararak ya da hareket ve mimiklerle istedikleri şeyleri anlatabileceklerini anlarlar.

6-10 aylık için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 2: Bu derste bebekler, rampalar, kaydıraklar, tırmanma şeritleri ve tünelleri kullanarak uygulanan kuvvet kazanma etkinlikleri ile sebep sonuç ilişkisini kavrıyor ve yaratma becerilerini geliştiriyor. 
Diğer sınıflar: Müzik, Anne ve Bebek Fitness, Kardeşli Ailelere Çözüm, Baby Signs, Ailece Müzik Dersi

10-16 Aylık

Çocuklar bu dönemde iletişim ustası olurlar. İhtiyaçlarını ve isteklerini jestlerle ifade ederler; mesela bir oyuncağı işaret ederler ya da sizi elinizden tutup açmanız için kapıya doğru yönlendirirler.

10-16 aylık için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 3: Çocuklar oyun alanımızdaki geliştirici faaliyetlere katıldıkça, istedikleri / hissettikleri ve düşündükleri şeyleri ifade edebilme becerisi kazanırlar. Çocuğunuzun yeni bir denge, koordinasyon ve kuvvet duyusu geliştirmesini izler, yol gösterir, tanıklık edersiniz. Ayrıca çocuğunuzun diğer çocuklarla nasıl iletişim kurduğunu ve oynadığını gözlemleme fırsatınız olur. 
Diğer Sınıflar: Müzik, Anne ve Bebek Fitness, Kardeşli Ailelere Çözüm, Baby Signs, Ailece Müzik Dersi

16-22 Aylık

Bu dönemde, yeni yürümeye başlamış çocuk tüm becerilerini kullanarak usta bir problem çözücüye dönüşür. “Motor planlama” olarak adlandırılan, bir hedefe ulaşmak için hangi yolları hangi sırada kullanmak gerektiği becerisini geliştirmeye başlar.

16-22 aylık için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 4: Motor (hareket) planlama, gelişimlerinin bu aşamasında anahtar niteliğindedir. Gymboree oyun alanında değişik hareket seyirleri izlenerek çocuğun bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimine uygun grup oyunları çalışması yapılır. 
Diğer sınıflar: Müzik, Resim, Kardeşli Ailelere Çözüm, Yoga Fun, Global Kids, Baby Signs

22-28 Aylık

Çocuklar bu yaşlarda, kendi fikirlerini geliştirmek ve iletmek amacıyla, resim, nesneler gibi kelime ve sembolleri kullanırlar. Arzu ettikleri şeylerin, kafalarında zihinsel resmini oluştururlar.

22-28 aylık için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 5: Hayali temalar ve yaratıcı oyunlar, sembolik düşüncenin gelişimini destekler. Bu dersteki etkinliklerde Gymboree, kaydırakları, tünelleri, tırmanma rampalarını köpek evlerini, hayali bir yere dönüştürüyor! Ayrıca sınıfta, dil gelişimini ve sosyal becerileri desteklemek üzere özel oyunlar düzenleniyor. 
Diğer sınıflar: MüzikII, Resim I ve Resim II, Kardeşli Ailelere Çözüm, Yoga Fun, Global Kids1 ve Global KidsII , Fitness Fun I

28-36 aylık

Bu dönemde çocuklar iyi bir soyut düşünür haline dönüşürler. Duygu ve düşüncelerini, günlük ilişkilerde ve canlandırma oyunlarında karışık bir biçimde ifade ederler. Onlara yanlış bir oyuncak verdiğinizde, “ Hayır, şunu isterim!” diyebilirler, yada yeni doğan kardeşleri hakkındaki karışık hislerini ifade etmek için, oyun sırasında oyuncak bebeklerini hastaneye geri gidiyormuş gibi yapabilirler.

28-36 aylık için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 6: Bu ders, yuvaya hazırlık programıdır. Ayrıca, işbirliği üzerinede odaklanan faaliyetlerimizde, çocuklar birbirlerine yardım etmeyi öğrenir ve ayrıca hayal gücü ve düşünme becerileri gelişir. 
Diğer Sınıflar: Müzik III, Resim II, Kardeşli Ailelere Çözüm, Yoga Fun II, Global Kids1

3-5 yaş

Ebeveynsiz yarım gün yapılan bu programın ana amacı çocuğunuzun ileride yaşayacağı okul deneyiminin onun için daha yumuşak bir geçişe dönüşmesi ve belli temel yeteneklerin erken kazandırılmasıdır.

3-5 yaş için oluşturulan sınıflar

Gymboree Seviye 7: Bu derste, çocuğun okula hazır olması için gerekli olan tüm becerilere odaklanılıyor. Fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimleri, grup ve ikili aktivitelere katılabilmeleri için şart. Dinleme, işbirliği yapma ve yaratıcılık konuları tüm beceri geliştirici etkinliklerde mevcut.

Diğer Sınıflar: Müzik III, Resim III, Kardeşli Ailelere Çözüm, Yoga Fun III, Global Kids III, Fitnes Fun II

Gymboree Adresler4. LEVENT Adres : Konaklar Mah. Meşeli Sok. No:8 , 4.Levent-İSTANBUL  Telefon: 0212 282 76 66 - 0212 282 82 51
ERENKÖY Adres : Bilim sok. Etik Sitesi, No:9/25 Erenköy - İSTANBUL  Telefon: 0216 363 85 18 - 0216 363 85 23  Franchise Sahibi: Banu Demir ve Elvan Birol
KEMERBURGAZ Adres : Belediye cad. İDE İş Merkezi No:13/5Göktürk Beldesi - Kemerburgaz-İSTANBUL  Telefon: 0212 322 44 59 - 0212 322 43 38  Franchise Sahibi: Layza Ovadya, Ari Ovadya ve Çağla Köse
ANKARA - Gaziosmanpaşa Adres: Köroğlu Cad. 271.sok No:12/10 GOP/ Çankaya - ANKARA  Telefon: 0 312 437 79 58 - 0 312 437 79 59  Franchise Sahibi: Didem Çelik
BEYKOZ Adres: Acarlar Mah. C Kapısı 6. Cadde 31. Sokak T8-A Acarkent - Beykoz - İSTANBUL  Telefon: 0216 485 49 00 - 0216 485 49 01  Franchise Sahibi: Sinem Çelik Bilmez
YEŞİLKÖY Adres: Gülibrişim Sok. No:19  Yeşilköy - İSTANBUL  Telefon: 0212 663 98 04 / 0 212 663 96 82  Franchise Sahibi: Özge Göksel, Esra Çebi Kaptan
ATAŞEHİR Adres: Şerifaliyolu No:50/1  Ataşehir - İSTANBUL  Telefon: 0216 577 56 91 – 92  Franchise Sahibi: Ebru Karsan

Joyfull House

2002 yılında Neşe Erberk’in kurduğu Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezi, İstanbul, Adana, Bursa, Diyarbakır, İzmir, İzmit, Kayseri, Mersin, Samsun, Konya ve Antalya’da bulunuyor.

Aynı konseptten yolan çıkan Neşe Erberk, ailelerin çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri iki tane oyun evini, alışveriş merkezlerinde açtı. İstinye Park’ta Funtime Çocuk Eğlence Merkezi adı ile hizmet veren oyun evi, Cevahir AVM’de kendi adı olan Joyfull House Oyun Evi ismini kullanıyor.

FunTime Çocuk Eğlence Merkezi ve Cevahir Joyfull House, 2-8 yaş veya 90-140 cm boyundaki tüm sağlıklı, eğlenmeyi ve keşfetmeyi seven çocuklara sahip ebeveynler, rahatlıkla ve güvenle çocuklarını bırakabilecekleri büyük bir oyun alanı. Aynı zamanda, sanat köşesi, drama, yoga, fiziksel gelişim çalışmaları ve oyun kavramlarını bir araya getirip, çocukların eğlenerek yeteneklerini geliştirebileceği bir merkez.

Zıp zıp şişme ünite, oyun parkı ve play-group aktivitelerinden oluşan oyun alanı, tamamen child-proof olup Avrupa Birliği (AB) sağlık ve güvenlik standartlarında sertifikalandırılmış.

Saatlik Bakım: Giriş kayıt kabul bölümünde ebeveyne kısa bir form dolduruluyor. Arzu eden ebeveyn çocuğunu yetkili gözetmene teslim ettikten sonra camekanlı bölümden çocuğunu izleyebiliyor veya tekrar alış saatine kadar özel işlerini gerçekleştirebiliyor.

Yarım/Tam Gün: Tüm Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezleri’nde uygulanan play-group programı, çocuk gelişimi mezunu eğitmenleri tarafından alternatifli gün ve saat önerileriyle uygulanıyor. Haftada 2 yarım, 3 yarım, 5 yarım veya 5 tam gün gibi seçenekler ile yoga, oyun, anadili, el sanatları, drama-dans, müzik gibi kendi gelişim özelliklerine göre hazırlanmış özel programlarla hem oynayabiliyorlar hem de ilk sosyalleşme deneyimlerini yaşıyorlar.

Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezleri’nde gerçekleştirilen etkinliklerin içerikleri

El Faaliyetleri: Çocukların, el becerilerini keşfedebilmeleri ve geliştirebilmeleri için kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, resim, maket yapımı, ahşap boyama, kukla, ebru yapımı, farklı materyalleri tanıma-tanımlama çalışmaları yapılıyor.

İngilizce: Haftanın her günü, çocuklara yabancı bir dili hızlı ve akıcı biçimde, en doğal şekliyle tanıştırmak ve kalıcı hafızaya yönelik biçimde düzenlemek amacıyla çalışmalar yapılıyor.

Drama: Çocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri, çeşitli roller oynayarak sosyal simülasyonları da gerçekleştirebilecekleri çalışmalar yapılıyor.

Bilgisayar: Her sınıfın içinde çocuklar, kendi yaş grupları için seçilen özel programlar ile oynayarak, bilgisayar kullanma mantığını çözüyorlar.

Müzik-Ritim: Çocuklarda var olan ritim duygularını ortaya çıkarmak ve desteklemek, müzikal seslerdeki seçiciliği sağlamak, ses estetiği kazandırmak, ilerideki yaşlarda ezgisel belleğini geliştirmeye yönelik oyun tadındaki müzik çalışmaları, bu etkinlik kapsamında yapılıyor.

Bale&Dans: Uzman eğitimin yönlendirmesiyle sağlıklı bir vücut gelişimi sağlamak, çocuklardaki enerjiyi doğru yerlere yönlendirmek için, ortak çalışma bilincini geliştirmeyi amaçlayan bale ritim ve çeşitli dans çalışmaları yapılıyor.

Mutfak Etkinlikleri: Birçok kavramı tanıma fırsatı yaratan bu etkinlikte çocuklar, küçük gruplar şeklinde mutfak malzemelerini tanıyor ve farklı lezzetler ortaya çıkartıyor.

Yoga: Yoga Mini Projesi, anaokulları, çocuk gelişim merkezleri ve çocuk kulüplerinde, 5-12 yaş grubu ile tamamen çocuklara özel olarak hazırlanmış.

Anadili, Fen ve Matematik Çalışmaları: Çocukların dil gelişimini destekleyen, tekerleme, parmak oyunu, şiir, bilmece, hikaye gibi eğlenceli ve eğitici aktiviteler ile bilgi dağarcıklarını geliştirmek amaçlı çalışmalar yapılır. Fen ve Matematik etkinliklerinde çocukların bilişsel gelişimini destekleyecek yıllık konularımızla ilgili deney çalışmaları, çevre gezileri, gruplama-eşleştirme, kavramlar ve sayıları tanıma çalışmaları yapılır.

Oyun Grubu: Kayıt mecburiyeti olmaksızın saatlik ve günlük olarak aktiviteye katılmak isteyen anne babalar, hafta içi belli bir zaman dilimine bağlı kalmadan, 1,5-3 yaş grubu çocuklarını getirebiliyorlar.

Joyfull House’da Doğum Günü Seçenekleri ve Fiyatlar

1. Paket (10- 15 çocuk, 20 -25 yetişkin)

Mekan kirası, animatör(1), Pasta, Gözetmen, Hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal vs. (Mekan, 3 saat boyunca kullanılabiliyor. Saatleri: 11.00-14.00, 15.00-18.00) 
Ücret: Paketin ücreti toplam: 700 YTL

2 Paket (15 – 20 çocuk, 30 – 35 yetişkin)

Mekan kirası, animatör ( 2), pasta, gözetmen, hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal vs.. Saatleri: 11.00-14.00, 15.00-18.00) 
Ücret: 800 YTL

3. Paket( 25 – 30 çocuk, 35 – 40 yetişkin)

Mekan kirası, animatör (2), pasta, gözetmen, hediye, temizlik görevlisi, yetişkinlere sınırsız nescafe ve çay, çocuklara meyve suyu, dekor, yetişkin ikramında kullanılan plastik bardak, çatal.

Ücret: 1.100 YTL

Çocuk Kostümleri için seçebileceğiniz temalar: Batman, Süperman, Spiderman, Cars, Korsan, Barbie, Havai, Prenses, Papatya)

JoyFull House/Merkez Adres: Dilek Yıldızı Sokak No:5, Etiler  Tel: 0 212 287 34 47  Çalışma saatleri: (11.00-14.00, 15.00-18.00) 

Rainbow Kids

Rainbow Kids Oyun ve Eğlence merkezi 2008 yılı Mayıs ayında, büyük şehirlerde yaşayan evden dışarı çıkmayan çocukların oyun oynayarak ve arkadaş edinerek sosyalleşmesini sağlamak, oyun oynamak isteyen çocukların isteklerini karşılamak ve kendine vakit ayıramayan ebeveynlere vakit yaratmak amacıyla kuruldu. Merkezde, doğum günü, baby shower organizasyonları ve ev partileri düzenlenmesinin yanı sıra, uzman eğitmenler eşliğinde oyun gruplarında oyunlar oynatılıyor ve çocuk yogası yaptırılıyor. Oyun grupları sayesinde çocuklar arkadaş ediniyor veya başka çocuklarla oynayarak sosyalleşiyorlar. Aileler de bu arada kendi işlerini bitirebiliyor veya burada bulunup çocuklarıyla birlikte vakit geçirebiliyorlar. Ayrıca merkez, Türkiye’de bir ilke imza atarak, gece çocuk bakımı da yapıyor.

Burada çocuklarınız, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde kendileri için özel tasarlanmış alanlarda, playstation da dâhil olmak üzere yaratıcılığı teşvik eden oyuncakları ile istedikleri kadar oynayabiliyorlar. Eğer çocuğunuz 1-5 yaş arasındaysa daha da şanslı. Çünkü haftanın istediği gün ve değişik saatli eğlenceli oyun gruplarına katılabilir. Konusunda uzman eğitmenler gözetiminde resim, el işi, drama ve müzik çalışmaları ile harika saatler geçirebilir. Üstelik çocuğunuz eğlenirken, onu kameradan izleyebilirsiniz.

Rainbow Kids’de çocuklarının iç dünyası ve kişilikleriyle ilgili büyük ipuçları verecek renk kişilik testi yapılıyor. Bu testi ailece uygulayarak, motivasyonunuzu artırıp, zihninizi olumsuz düşüncelerden nasıl arındıracağınızı, renk enerjilerinden olumlu yönde nasıl yararlanacağınızı ve özel hayatınızda bu enerjiyi doğru olarak nasıl kullanacağınızı öğrenerek hayatınızı renklendirebilirsiziniz. Üstelik testi ailece ile yaptırdığınız takdirde size özel fiyat avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Rainbow Kids Oyun ve Eğlence Merkezi bu hizmetlerinin yanı sıra, 0-12 yaş arası çocuğunuzun doğum günü ve baby shower organizasyonunu da bünyesinde düzenliyor. Animasyon ekibi, parti dekorasyonu, doğum günü pastası ve güzel bir menü ile çocuğunuza unutamayacağı bir doğum günü partisi organize ediyor. Yok, ben ev partilerinden hoşlanırım diyorsanız, tüm ekipmanları ile size muhteşem bir parti ortamı yaratıyor

Fiyatları

0-1 saat 15 YTL 
1-2 saat 20 YTL 
1-3 saat 25 YTL 
1-4 saat 30 YTL 
1-5 saat 35 YTL 
Tam gün: 40 YTL

Adres: İstinye Balyemez Mevkii Mahmut Çavuş Sok. No:15 İstinye-Sarıyer  Tel: 0 (212) 277 49 77

Sihirli Kapı Çocuk Eğlence Merkezi

9 ay-4 yaş grubu arası çocuklara güvenli, eğitici, eğlenceli bir ortam yaratan eğlence merkezi, becerileri ve zihinsel kapasiteleri birbirine uyan aynı yaş grubundaki çocukların birlikte oynayabilecekleri bir yer. Merkezde, anneler ve babalar için çocuğun büyüme ve gelişimiyle ilgili interaktif eğitim programları da veriliyor. Eğlence merkezine saatlik gelinebileceği gibi, planlanmış oyun gruplarına da abone olabiliyorsunuz. Merkezde çocuklara yönelik doğum günleri partileri de özel olarak tasarlanıyor.

Haftalık Oyun Grupları Programı 
Pazartesi, 10:30-12:30 (2 yaş oyun grubu) 
Pazartesi, 13:00-15:00 (3-4 yaş grubu) 
Pazartesi, 15:00-17:00 (2 yaş oyun grubu) 
Salı, 10:30-12:30 (15-24 ay yaş grubu) 
Salı, 14:30-15:30 (9-14 ay yaş grubu) 
Salı, 16:00-18:00 (15-24 ay yaş grubu) 
Çarşamba, 10:30-12:30 (2 yaş oyun grubu) 
Çarşamba, 13:00-15:00 (3-4 yaş grubu) 
Çarşamba, 15:00-17:00 (2 yaş oyun grubu) 
Perşembe, 10:30-12:30 (15-24 ay yaş grubu) 
Perşembe, 14:30-15:30 (9-14 ay yaş grubu) 
Perşembe, 16:00-18:00 (15-24 ay yaş grubu) 
Cuma, 10:30-12:30 (2 yaş oyun grubu) 
Cuma, 13:00-15:00 (3-4 yaş grubu) 
Cuma, 15:00-17:00 (2 yaş oyun grubu)

Ücret: Bir saat 15 YTL. Her yarım saat 5 YTL artış gösteriyor. 

Oyun gruplarında saatlik ücret uygulanmıyor.

Adres: Sihirlikapı Çocuk Oyunları İşletmeciliği, Bağdat Cad., Özen Apt. No: 385/A Şaşkınbakkal Kadıköy/ İstanbul  Tel: (216) 467 33 10   Çalışma Saatleri: 09:30-18:30 (Pazar hariç)

The Play Barn

2000 yılında Caroline Koç tarafından temsilciliği alınan The Play Barn, çocukların hayal dünyalarını gerçek dünyaya uyarlıyor.

Masal diyarlarında, sınırsız ve coşkulu eğlenceleri kucağında barındıran Play Barn'lar, oyun merkezli çocuk eğitiminde Amerika ve Avrupa'da çok yerleşmiş bir sistemin Türkiye'deki ilk ve tek uygulayıcısı.

İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da bulunan Play Barn'larda eğlence sınırsız, yani 24 saat hizmet veriyor. Anne-babalar, çocuklarını istediği zaman, istediği saatte bu özel mekana getiriyor ve istediği kadar kapalı eğlence merkezine bırakabiliyor.

Çocuklar içeride ayakkabısız oynuyorlar. Ayakkabılar girişte resepsiyona bırakılıyor ve üzerinde giriş saati yazan bir fiş alınıyor ne kadar kalındıysa çıkışta ödeniyor ve ayakkabılar aynı fişle geri alınıyor. Ebeveynler için de aynı sistem geçerli! Ayakkabılar çıkartılıyor ve galoş giyiliyor.

Oyun alanı ve oyun grubu, bebek odası ve parti odası, mini sinema ve cafesi ile sınırsız hizmet veren Play Barn'lar, 2-11 yaş grubuna hitap ediyor.

Oyun alanı, panel labirent bir sistemin içine yerleştirilmiş top havuzları, kaydıraklar gibi bölümlerden oluşuyor. Oyun Alanı’nı gördüğünüzde, içiniz kıpır kıpır oluyor ve kendinizi topların içine atmamak için zor tutuyorsunuz.

Oyun grupları için oluşturulan odalarda, çocuklar resim çiziyor, masal dinliyor, şarkılar söylüyor.

Minik sinema bölümünde çocuklar film izleyebiliyor.

Fiyatlar ise şöyle: 
1 saat: 20 YTL 
1,5 saat 25 YTL 
2 saat 30 YTL 
2,5 saat 35 YTL 
3 saat 40 YTL 
3,5 saat 45 YTL 
Tam gün: 50 YTL

Türkiye’deki The Play Barn’ın adresleriİstanbul / Altunizade Tel: (216) 4746707 - 4746708 Faks: (216) 4746710  Barbaros Mah.Sırma Perde Sok.No:50 A
İstanbul / Erenköy Tel: (216) 3603249 - 3690842 Faks: (216) 4677582  Caddebostan Mah.Selin Sok.No:6 D:1 Kadıköy-İstanbul
İstanbul / Florya Tel: (212) 5741288 - 5741298 Faks: (212) 5741298  Şenlik Mah. Çatal Sok. B2 Blok No:5 Florya-İstanbul
İstanbul / Levent Tel: (212) 3259384 - 3259215 Faks: (212) 3240925  Çilekli Cad. No:26 4 Levent-İstanbul
İstanbul / Yeniköy Tel: (212) 2994803 - 2994804 Faks: (212) 2994805  Kirazlıbaşlar Sok. No.4 Yeniköy-İstanbul
İzmir / Alsancak Tel: (232) 4647529 - 4641548 Faks: (232) 4641538  1398 Sokak No:10/A Alsancak-İzmir
İzmir / Balçova Kipa AVM Tel: (232) 2792868 Faks: (232) 2792248  Kipa Alışveriş Merkezi Balçova-İzmir
Ankara / Mina Sera AVM Tel: (312) 2405000 - 2404888 Faks: (312) 2405053  Mina Sera Alışveriş Merkezi 101.Cadde No:6 Çayyolu - Ankara
Bursa / Bademli Tel: (224) 5491139 Faks: (224) 5491138  Bademli Mah. Eski Bursa Mudanya Asfaltı Akman 1 Giriş Yanı No:96 Mudanya/Bursa

 

 

 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KONUŞMA BOZUKLUĞU:KEKEMELİK
"BENİMLE ALAY EDECEKLER"
ÇOCUKLARDA UYKU VE BESLENME
YATMADAN ÖNCE NE YİYEBİLİR?
KENDİNE GÜVEN VE ARKADAŞLIK
ÇOCUĞUNUZ ÖZGÜVENLİ Mİ?
ÇOCUK CAM FANUSTA BÜYÜMESİN
ARADA PİS ORTAM İYİDİR
ÇOCUKTAN AŞIRI BEKLENTİ
ABARTIYOR MUYUZ?
ORTOPEDİK EĞRİLİK
ÇOCUKLARDA NE DURUMDA?
TATİLE ÇOCUKLA ÇIKIYORSANIZ
SİZE 5 ÖNERİMİZ OLACAK
OKULLARA SÜT DAĞITIMI
ANA SINIFINDAN 5. SINIFA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇİZDİKLERİ OYUNCAK OLSA...
İŞARET ETMENİN GÜCÜ
OKUL SEÇİMİ HAZIRLIĞI
UYKUYA HAZIRLIK MERASİMİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
OJENİZ NE RENK OLSUN
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :