Okunma Sayısı: 9309
CANLI YORUMLAR

UZMAN TAVSİYELERİ

Hastalıkların önüne geçin

Kış ayları başta olmak üzere, çocuklar yılın her döneminde hastalanabiliyor. Ebeveynlerin korkulu rüyası hâline gelen hastalıklar ve belirtileri hakkında merak edilen soruları Acıbadem sağlık grubundan çocuk hastalıkları uzmanlarından Dr. Sevil Elçin Kızılok ve Dr. Halil Arslankaya yanıtladı: 

  • Antibiyotik ne zaman kullanılmalı: Viral enfeksiyonlarda antibiyotik kullanılsa da kullanılmasa da ateş üçüncü ya da dördüncü gün düşüyor. Ancak antibiyotik kullanımında ısrarcı olunursa hem çocuğun virüslere karşı dirençli olmasını engellemiş oluyor hem de başlanan antibiyotiği ateş düştükten sonra yarım bırakarak mikropların da direnç kazanmasına neden oluyor.
  • Burun açıcı ilaçlar ne kadar kullanılmalı: Çocukların burnuna serum fizyolojik damlatmak iyi geliyor. Damla ilaçlar ise doktor kontrolünde 3 ila 5 gün arasında kullanılmalı.
  • Öksürük nasıl hafifletilir: Öksürük faydalı bir refleks. Ama nefesi zorlanıyorsa balgamı ya da gıcığı alacak şuruplar kullanılabilir. Gece öksürüklerini azaltmak için çocuğu normalden biraz daha yüksek bir yastıkta, yan yatırarak geniz akıntısının azalmasını sağlamak, bol sıvı vermek önemlidir. 
  • Çocuklar kış hastalıklarından nasıl korunabilir: Çocukları kendi başlarına giyinip soyunabilecekleri şekilde giydirmek ve çok kalın giysiler tercih etmekten kaçınmak gerekiyor. Açık havada oyun da önemli. Sağlıklı beslenmeye özen göstermek ve banyo sonrası hemen dışarı çıkmamak da çocukları koruyor.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ANNE SEVGİSİ KORUYOR
SAĞLIKTA KALKAN ROLÜ ANNEYE
2 YAŞ, KORKUNÇ YAŞ!
HEM KEYİFLİ HEM STRESLİ...
OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINDA
BESLENMEDEKİ EN BÜYÜK RİSK
YEMEK YEMEYEN ÇOCUKLARA
İŞTAH ARTTIRAN 12 ÖNERİ
BESLENME ÇANTASI
ÇOCUĞUM NE YESİN?
KEYİFLİ YATMA MERASİMİ
BAŞKA ÇARENİZ VAR MI?
ASTIMLA KISITLANMASIN
TEDAVİSİNİ YARIM BIRAKMAYIN
DEMİR DAMLASI TOPLATILIYOR
ÜCRETSİZ DAĞITILMIŞTI
YEMEK SEÇEN ÇOCUK
UZMANLAR NE DİYOR?
ÖDÜL VEREYİM DERKEN
SAĞLIĞIYLA OYNAMAYIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DİŞLERİ Mİ ÇÜRÜYOR?
ATEŞE KARŞI İLK 5 ÖNLEM
ÇOCUĞUNUZ OTİZMLİYSE
ÇOCUKLARDA KEKEMELİK
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
BİR KADININ ÇANTASINDA
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :