Okunma Sayısı: 9079
CANLI YORUMLAR

UZMAN TAVSİYELERİ

Hastalıkların önüne geçin

Kış ayları başta olmak üzere, çocuklar yılın her döneminde hastalanabiliyor. Ebeveynlerin korkulu rüyası hâline gelen hastalıklar ve belirtileri hakkında merak edilen soruları Acıbadem sağlık grubundan çocuk hastalıkları uzmanlarından Dr. Sevil Elçin Kızılok ve Dr. Halil Arslankaya yanıtladı: 

  • Antibiyotik ne zaman kullanılmalı: Viral enfeksiyonlarda antibiyotik kullanılsa da kullanılmasa da ateş üçüncü ya da dördüncü gün düşüyor. Ancak antibiyotik kullanımında ısrarcı olunursa hem çocuğun virüslere karşı dirençli olmasını engellemiş oluyor hem de başlanan antibiyotiği ateş düştükten sonra yarım bırakarak mikropların da direnç kazanmasına neden oluyor.
  • Burun açıcı ilaçlar ne kadar kullanılmalı: Çocukların burnuna serum fizyolojik damlatmak iyi geliyor. Damla ilaçlar ise doktor kontrolünde 3 ila 5 gün arasında kullanılmalı.
  • Öksürük nasıl hafifletilir: Öksürük faydalı bir refleks. Ama nefesi zorlanıyorsa balgamı ya da gıcığı alacak şuruplar kullanılabilir. Gece öksürüklerini azaltmak için çocuğu normalden biraz daha yüksek bir yastıkta, yan yatırarak geniz akıntısının azalmasını sağlamak, bol sıvı vermek önemlidir. 
  • Çocuklar kış hastalıklarından nasıl korunabilir: Çocukları kendi başlarına giyinip soyunabilecekleri şekilde giydirmek ve çok kalın giysiler tercih etmekten kaçınmak gerekiyor. Açık havada oyun da önemli. Sağlıklı beslenmeye özen göstermek ve banyo sonrası hemen dışarı çıkmamak da çocukları koruyor.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINDA
BESLENMEDEKİ EN BÜYÜK RİSK
3 YAŞ, KEYİFLİ ZAMANLAR
YARATICILIĞI SİZİ ŞAŞIRTIR!
SANILDIĞI KADAR MASUM MU?
ALERJİK BÜNYELİ ÇOCUKLARDA
SÜT SEVMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN
ALTERNATİF SEÇENEK
UYKUYU DÜZENE SOKMAK MÜMKÜN MÜ?
HUZURLU GECELER VE YETERLİ UYKU
ÇOCUKLARDA YAZ HASTALIKLARI
PROF. HİLAL MOCAN ANLATIYOR
KONUŞMA GECİKMESİ
AİLEYE DÜŞEN GÖREVLER...
KONUŞURKEN KEKELİYORSA
ÇOCUĞUNUZU SABIRLA DİNLEYİN
TABLET KANSER YAPAR MI?
OKULDA TEHLİKE ALARMI!
DERSLERİ YOĞUNLAŞMADAN...
HANGİ YAŞTA HANGİ KONTROL?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HİPERAKTİF ÇOCUK
MPS TEDAVİSİNDE IQ KRİTERİ
ÇOCUK İÇİN ERKEN TANI
ANNELERİN EN BÜYÜK TELAŞI
ROBOT SEVGİLİLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :