Okunma Sayısı: 9083
CANLI YORUMLAR

YALNIZ BABA ALIŞVERİŞTE

Hızlı ve pratik olun

Market alışverişi, birçok erkeğin bir an önce halletmek istediği bir gerekliliktir. Sağda solda çok fazla oyalanmadan, nokta atışı yaparak pratik bir şekilde bu işten sıyrılmak isterler. Evli olanlar, eşlerine bu aktivitede “eşlik” ederler; bekâr ve çocuksuz olanlar bir şekilde geçiştirebilirler. Peki bekâr ama çocuklu erkekler? Onlar, çocukları için, keyif almayarak da olsa eve doğru dürüst gıdalar almak durumundadırlar.

İşte, evliyken mutfak alışverişinden kaytaran; ancak ayrıldıktan sonra bu işi en pratik şekilde kıvırmak isteyen babalara gelsin bu yazı:

  1. İlanlara, reklamlara bakın: Civardaki marketlerin broşürleri, ilanları apartmanlara dağıtılır genellikle. Bu ilanları hemen çöpe atmak yerine, hızlıca nerede ne indirim varmış; hangi yakınınızda neresi açılmış göz atın. Fiyatlar konusunda da fikriniz olur.
  2. Ne yemek yapacağınızı planlayın: Plan yapmadan mutfak alışverişine çıkmak, gözünüzün gördüğünü alıp asıl almanız gerekenleri unutmakla sonuçlanır; kadınlar bunu çok iyi bilirler. İki haftalık bir plan yapıp, buna göre alışverişe çıkarsanız hem bir düzen tutturmuş olursunuz hem de zamandan tasarruf edersiniz.
  3. Malzemelerin gücü adına: Yapacağınız yemek ya da atıştırmalıkları düşündükten sonra, elinizde hangi malzemelerin olduğuna bakın; sonra almanız gerekenleri not edin. Belki olan malzemeden de bir şeyler çıkarabilirsiniz.
  4. Alışveriş listesi yapın: Hızlı ve pratik alışverişin sırrı planlama ve güzel bir listedir. Aksi takdirde, süpermarketlerde bir reyondan diğerine koştururken bulursunuz kendinizi. Belki fazla düzen insanı değilsiniz ama listeyi kategorilere ayırırsanız (süt ürünleri, atıştırmalıklar vs) işiniz kolaylaşır.  
  5. İhtiyaçlara odaklanın: Eğer istediğiniz, markette gezinmek, dolanmak değil de bir an önce alacaklarınızı alıp oradan çıkmaksa sadece ihtiyaçlarınızı belirleyin. Hızlı hareket etmek için listenizi yanında bulundurun ve aldığınız ürünü işaretleyerek alışverişe devam edin. Örneğin listenizde yoğurt yoksa hiç o reyona girmeyin. Bunun size nasıl zaman kazandırdığına inanamayacaksınız; ihtiyaçlarınıza sadık kalmak kasaya geldiğinizde de yüzünüzü güldürecektir!

 

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MAAİLE KİTAP OKUYALIM
DİL GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI
SOYUT İŞLEMLER DÖNEMİ
10-11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZ
BABAM BENİ SEVMİYOR!
ÖFKELİ BABALAR VE ÇOCUKLARI
HAMİLELİKTE 25. HAFTA
BEBEĞİNİZ HAREKETLENİYOR
YEME BOZUKLUKLARINI TANIYIN
YOL YAKINKEN DÖNÜN!
HALI SAHADA TAM GAZ
HYLARAFORM DESTEĞİ İLE...
YAZIN ÇILDIRMADAN HAMİLELİK
HAFİFLETİCİ ÖNERİLER
ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASI
ODALARINA TAŞINIYOR
YABANCI ANKSİYETESİ
DİĞERLERİYLE KARŞILAŞTIRMAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EVİM, LEŞ EVİM!
OFF! TUVALET KAĞIDI B...
BABA-ÇOCUK KAHVALTI
DUL ERKEK MODASI
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
2013 BAROK DESENLERİN YILI
BAZILARI KASLI SEVER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :