Okunma Sayısı: 8859
CANLI YORUMLAR

YALNIZ BABA ALIŞVERİŞTE

Hızlı ve pratik olun

Market alışverişi, birçok erkeğin bir an önce halletmek istediği bir gerekliliktir. Sağda solda çok fazla oyalanmadan, nokta atışı yaparak pratik bir şekilde bu işten sıyrılmak isterler. Evli olanlar, eşlerine bu aktivitede “eşlik” ederler; bekâr ve çocuksuz olanlar bir şekilde geçiştirebilirler. Peki bekâr ama çocuklu erkekler? Onlar, çocukları için, keyif almayarak da olsa eve doğru dürüst gıdalar almak durumundadırlar.

İşte, evliyken mutfak alışverişinden kaytaran; ancak ayrıldıktan sonra bu işi en pratik şekilde kıvırmak isteyen babalara gelsin bu yazı:

  1. İlanlara, reklamlara bakın: Civardaki marketlerin broşürleri, ilanları apartmanlara dağıtılır genellikle. Bu ilanları hemen çöpe atmak yerine, hızlıca nerede ne indirim varmış; hangi yakınınızda neresi açılmış göz atın. Fiyatlar konusunda da fikriniz olur.
  2. Ne yemek yapacağınızı planlayın: Plan yapmadan mutfak alışverişine çıkmak, gözünüzün gördüğünü alıp asıl almanız gerekenleri unutmakla sonuçlanır; kadınlar bunu çok iyi bilirler. İki haftalık bir plan yapıp, buna göre alışverişe çıkarsanız hem bir düzen tutturmuş olursunuz hem de zamandan tasarruf edersiniz.
  3. Malzemelerin gücü adına: Yapacağınız yemek ya da atıştırmalıkları düşündükten sonra, elinizde hangi malzemelerin olduğuna bakın; sonra almanız gerekenleri not edin. Belki olan malzemeden de bir şeyler çıkarabilirsiniz.
  4. Alışveriş listesi yapın: Hızlı ve pratik alışverişin sırrı planlama ve güzel bir listedir. Aksi takdirde, süpermarketlerde bir reyondan diğerine koştururken bulursunuz kendinizi. Belki fazla düzen insanı değilsiniz ama listeyi kategorilere ayırırsanız (süt ürünleri, atıştırmalıklar vs) işiniz kolaylaşır.  
  5. İhtiyaçlara odaklanın: Eğer istediğiniz, markette gezinmek, dolanmak değil de bir an önce alacaklarınızı alıp oradan çıkmaksa sadece ihtiyaçlarınızı belirleyin. Hızlı hareket etmek için listenizi yanında bulundurun ve aldığınız ürünü işaretleyerek alışverişe devam edin. Örneğin listenizde yoğurt yoksa hiç o reyona girmeyin. Bunun size nasıl zaman kazandırdığına inanamayacaksınız; ihtiyaçlarınıza sadık kalmak kasaya geldiğinizde de yüzünüzü güldürecektir!

 

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇALIŞAN ANNELER DİKKAT
SÜPER ANNE SENDROMU OLMAYIN
TAKDİR ETMEYİ ÖĞRENSİN
BUNU SİZDEN ÖĞRENEBİLİR
SEVİŞİRKEN ÇOCUK GÖRÜRSE
BİR AÇIKLAMA BORÇLUSUNUZ!
MAAİLE YİYORUZ
ÇOCUĞUMUZ GELİŞSİN DİYE...
ÇALIŞAN ANNENİN ZORLUKLARI
VİCDAN AZABINI BIRAKIN!
KARDEŞİN GELİŞİNE HAZIRLIK
DOKUNMASINA İZİN VERİN
RUH SAĞLIĞI MERKEZLERİ
SAĞLIKTA 2012 HEDEFLERİ
KENDİNE NASIL GÜVENECEK?
BU ÖĞRENİLECEK BİR ŞEYDİR
ÇOCUĞUN ÖĞRENME YÖNTEMİ
BİRAZ PSİKOLOJİ ZAMANI...
BOŞANMADAN NASIL ETKİLENİR?
ÇOCUĞUNUZDAKİ BELİRTİLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EVİM, LEŞ EVİM!
OFF! TUVALET KAĞIDI B...
BOŞANAN ANNE BABALAR
HAFTA SONU BABASI OLMAYIN!
BAZILARI KASLI SEVER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :