Okunma Sayısı: 6613
CANLI YORUMLAR

YATAĞINI ISLATMASI

Sorun mu, değil mi?

 

Yatağını ıslatmak çocuklarda yaygın bir sorundur. Gün içinde tuvalete gidip geliyor ve bu konuda problem yaşamıyor olabilir fakat gece tuvalete gitmek farklıdır. Çocuklarda bu durumun yaygın olduğunu ve yatağını ıslatmalarının fiziksel ve duygusal gelişimlerinin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir – yatağını ıslatması tembellik veya bir hastalık göstergesi değildir, bu nedenle çocuğunuzu suçlamanız yersizdir. Çocuğunuzu suçlamamanız oldukça önemlidir çünkü her yatağını ıslatma olayından sonra çocuğunuz utanır ve üzülür.

Sabırlı ve sakin olun. Yatağa yeni çarşaflar sererken çocuğunuzun da size yardım etmesini isteyin, bu şekilde ona kendisini suçlu hissettirmeden sorumluluk aşılamış olursunuz. Su geçirmeyen özel çarşaflar kullanabilirsiniz ama asla tuvalete götürmek için uyuyan çocuğunuzu uyandırmayın. Birkaç hafta içinde çocuğunuz uyanıp tuvalete gitme konusunda kontrolünü kazanacaktır.

Eğer çocuğunuz uzun bir süre yatağını ıslatmayıp, birdenbire tekrar başladıysa, bu stres ya da kaygı göstergesi olabilir. Bu durumda, onunla her şeyin yolunda olup olmadığına dair konuşmanız gerekir. Evde ya da okulda mutlu mu? Onu mutsuz eden herhangi bir şey var mı? Sorunun kaynağını bulup, çözüme ulaştırdığınızda yatak ıslatma sorunu da son bulacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SOĞUKLAR ONA VIZ GELSİN
KIŞ AYLARINDA ÇOCUK MENÜSÜ
HANGİ TUVALET SAĞLIKLIDIR
ALAFRANGA MI ALATURKA MI?
ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜNLER
BU TARİFLERE BAYILACAKLAR
HİPERAKTİVİTEYLE MÜCADELE
NASA'NIN YÖNTEMİ ÇÖZER Mİ?
ÇOCUĞUNUZUN GÖZLERİ
YENİ DÖNEME HAZIR MI?
ARABADA İÇMEK DAHA ZARARLI
"ÇOCUK VARSA YASAKLANMALI"
UYURGEZER ÇOCUKLAR
ÇOCUKLARDA UYURGEZERLİK KAL
GÜVERCİN GÖĞSÜ HASTALIĞI
ERGENLERİN KABUSU...
BOY GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
BÜYÜKGEBİZ UYARIYOR
DONDURMA DİYETLİ AMELİYAT
ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ YANI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÖZEL İHTİYAÇLARI OLAN...
ERKEN ERGENLİKTE BÜYÜME
AŞIRI YİYEN ÇOCUKLAR
ASTIMLA KISITLANMASIN
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :