Okunma Sayısı: 6448
CANLI YORUMLAR

YATAĞINI ISLATMASI

Sorun mu, değil mi?

 

Yatağını ıslatmak çocuklarda yaygın bir sorundur. Gün içinde tuvalete gidip geliyor ve bu konuda problem yaşamıyor olabilir fakat gece tuvalete gitmek farklıdır. Çocuklarda bu durumun yaygın olduğunu ve yatağını ıslatmalarının fiziksel ve duygusal gelişimlerinin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir – yatağını ıslatması tembellik veya bir hastalık göstergesi değildir, bu nedenle çocuğunuzu suçlamanız yersizdir. Çocuğunuzu suçlamamanız oldukça önemlidir çünkü her yatağını ıslatma olayından sonra çocuğunuz utanır ve üzülür.

Sabırlı ve sakin olun. Yatağa yeni çarşaflar sererken çocuğunuzun da size yardım etmesini isteyin, bu şekilde ona kendisini suçlu hissettirmeden sorumluluk aşılamış olursunuz. Su geçirmeyen özel çarşaflar kullanabilirsiniz ama asla tuvalete götürmek için uyuyan çocuğunuzu uyandırmayın. Birkaç hafta içinde çocuğunuz uyanıp tuvalete gitme konusunda kontrolünü kazanacaktır.

Eğer çocuğunuz uzun bir süre yatağını ıslatmayıp, birdenbire tekrar başladıysa, bu stres ya da kaygı göstergesi olabilir. Bu durumda, onunla her şeyin yolunda olup olmadığına dair konuşmanız gerekir. Evde ya da okulda mutlu mu? Onu mutsuz eden herhangi bir şey var mı? Sorunun kaynağını bulup, çözüme ulaştırdığınızda yatak ıslatma sorunu da son bulacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ENERJİSİ SINIRSIZ AMA...
SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİLSE?
MUTLU VE BAŞARILI ÇOCUKLAR
ARTIK SIR DEĞİL!
ERKEK ÇOCUKLARDA 4KAT FAZLA
ERKEN TANI ÖNEMLİ...
ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT
ARAŞTIRMA NE DİYOR?
BEBEK BAKICISININ YAŞI
BEBEKLERE UYGUN BAKICI YAŞI
ÇOCUK ODASINDAKİ TEHLİKE
ÖNLEMİNİZİ ALIN...
YETERİNCE UYUYOR MU?
BU SORULARI KENDİNİZE SORUN
UZMAN ÖNERİLERİ
GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
BÜYÜME HIZI ÖNEMLİ
AİLESEL AKDENİZ ATEŞİ
TANI, ÇOCUKKEN KONUR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ANNELERİN EN BÜYÜK SORUNU
TEK BAŞINA İNSÜLİN YE...
ÇOCUK VE GENÇLERDE OBEZİTE
ÇOCUKLAR İÇİN EN TEHL...
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :