Okunma Sayısı: 6510
CANLI YORUMLAR

YATAĞINI ISLATMASI

Sorun mu, değil mi?

 

Yatağını ıslatmak çocuklarda yaygın bir sorundur. Gün içinde tuvalete gidip geliyor ve bu konuda problem yaşamıyor olabilir fakat gece tuvalete gitmek farklıdır. Çocuklarda bu durumun yaygın olduğunu ve yatağını ıslatmalarının fiziksel ve duygusal gelişimlerinin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir – yatağını ıslatması tembellik veya bir hastalık göstergesi değildir, bu nedenle çocuğunuzu suçlamanız yersizdir. Çocuğunuzu suçlamamanız oldukça önemlidir çünkü her yatağını ıslatma olayından sonra çocuğunuz utanır ve üzülür.

Sabırlı ve sakin olun. Yatağa yeni çarşaflar sererken çocuğunuzun da size yardım etmesini isteyin, bu şekilde ona kendisini suçlu hissettirmeden sorumluluk aşılamış olursunuz. Su geçirmeyen özel çarşaflar kullanabilirsiniz ama asla tuvalete götürmek için uyuyan çocuğunuzu uyandırmayın. Birkaç hafta içinde çocuğunuz uyanıp tuvalete gitme konusunda kontrolünü kazanacaktır.

Eğer çocuğunuz uzun bir süre yatağını ıslatmayıp, birdenbire tekrar başladıysa, bu stres ya da kaygı göstergesi olabilir. Bu durumda, onunla her şeyin yolunda olup olmadığına dair konuşmanız gerekir. Evde ya da okulda mutlu mu? Onu mutsuz eden herhangi bir şey var mı? Sorunun kaynağını bulup, çözüme ulaştırdığınızda yatak ıslatma sorunu da son bulacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TEK BAŞINA İNSÜLİN YETERSİZ
TEDAVİDE AİLE ETKİLİ
ÇOCUKLAR EGZERSİZ YAPMALI!
DİYABET VE ÖZ GÜVEN İÇİN
OYUN HAMURU YASAKLANIYOR
BAKANLIK GENELGE YAYINLADI
OKULLAR AÇILIYOR
BESLENME ÇANTASI ÖNEMLİ
HİPERAKTİVİTEYLE MÜCADELE
NASA'NIN YÖNTEMİ ÇÖZER Mİ?
YÜZ BİNLERCE ÇOCUK İÇİN
ACİL AŞI UYARISI
UYKUYU DÜZENE SOKMAK MÜMKÜN MÜ?
HUZURLU GECELER VE YETERLİ UYKU
BOY GELİŞİMİNİ TAKİP EDİN
BÜYÜKGEBİZ UYARIYOR
GÖZLERİ BOZUK MU?
NASIL ANLAŞILIR?
UZMAN ÖNERİLERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BÖBREKLERİ SAĞLIKLI MI?
UYKU VE OKUL BAŞARISI
ÇOCUKLARDA BESİN ALERJİSİ
ÇOCUĞUNUZ TIKA BASA Y...
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :