Okunma Sayısı: 6321
CANLI YORUMLAR

YATAĞINI ISLATMASI

Sorun mu, değil mi?

 

Yatağını ıslatmak çocuklarda yaygın bir sorundur. Gün içinde tuvalete gidip geliyor ve bu konuda problem yaşamıyor olabilir fakat gece tuvalete gitmek farklıdır. Çocuklarda bu durumun yaygın olduğunu ve yatağını ıslatmalarının fiziksel ve duygusal gelişimlerinin bir parçası olduğunu bilmek önemlidir – yatağını ıslatması tembellik veya bir hastalık göstergesi değildir, bu nedenle çocuğunuzu suçlamanız yersizdir. Çocuğunuzu suçlamamanız oldukça önemlidir çünkü her yatağını ıslatma olayından sonra çocuğunuz utanır ve üzülür.

Sabırlı ve sakin olun. Yatağa yeni çarşaflar sererken çocuğunuzun da size yardım etmesini isteyin, bu şekilde ona kendisini suçlu hissettirmeden sorumluluk aşılamış olursunuz. Su geçirmeyen özel çarşaflar kullanabilirsiniz ama asla tuvalete götürmek için uyuyan çocuğunuzu uyandırmayın. Birkaç hafta içinde çocuğunuz uyanıp tuvalete gitme konusunda kontrolünü kazanacaktır.

Eğer çocuğunuz uzun bir süre yatağını ıslatmayıp, birdenbire tekrar başladıysa, bu stres ya da kaygı göstergesi olabilir. Bu durumda, onunla her şeyin yolunda olup olmadığına dair konuşmanız gerekir. Evde ya da okulda mutlu mu? Onu mutsuz eden herhangi bir şey var mı? Sorunun kaynağını bulup, çözüme ulaştırdığınızda yatak ıslatma sorunu da son bulacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
NOT ZEKA GÖSTERGESİ DEĞİL
BAŞKA SORUNLARI OLABİLİR
SINAV ÖNCESİ BESLENME
BAŞARIYI ETKİLİYOR MU?
ALMANYA'DA SÜNNET YASAĞI!
UZMANLAR NE DİYOR?
KIŞ ENFEKSİYONLARINDAN
KIŞ ENFEKSİYONLARINDAN
KONUŞMA GECİKMESİ
AİLEYE DÜŞEN GÖREVLER...
ÇOCUĞUNUZ ÇAY İÇİYOR MU?
DİKKAT, KANSIZLIK YAPABİLİR
MUTLU VE BAŞARILI ÇOCUKLAR
ARTIK SIR DEĞİL!
TEK BAŞINA İNSÜLİN YETERSİZ
TEDAVİDE AİLE ETKİLİ
ÖĞRENME TEKNİKLERİ
ÇOCUĞUNUZA DESTEK OLUN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
ÇOCUĞA "GÖKKUŞAĞI MODELİ"
HANGİ YAŞTA HANGİ SPOR?
NE KADAR UYKU YETERLİ?
TOPLAYIN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :