Okunma Sayısı: 10175
CANLI YORUMLAR

YENİ TREND : AYNA ORUCU

Kendinizle barışın

Gün içinde yüzlerce kez nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bakan kadınlar, üzerlerindeki “güzel görünme” baskısından kurtulmanın bir yolunu buldu. Kadınları “özgürleştiren” yeni trendin ismi “Ayna orucu”.

Gün içinde güzel görünüp görünmediklerini defalarca aynaya bakıp kontrol eden kadınlar hayatlarının parçası haline gelen aynaya bakma ritüelinden sıkıldı.

ABD’li yazar Autumn Madrano üzerlerindeki “güzellik baskısı”ndan kurtulmak isteyenler için yeni bir trend yarattı.

Kadınları özgürleştireceğine inanılan bu trendin ismi: “Ayna orucu”

Aynaya bakmayan kadınların kendileriyle daha barışık bir hayat sürdüğüne inanan güzellik yazarı Madrano yaratıcısı olduğu yeni trendi hayatına uygulayarak 1 ay boyunca aynada kendisine bakmadan yaşadı.

36 yaşındaki Madrano yaşadığı deneyimi kadınlarla paylaşarak sürekli aynaya baktığında kendisini güzel göstermek için çeşitli mimikler yaparak “sahte bir yüz” yarattığını söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Madrano aynaya bakmanın ruh halini ne kadar etkilediğini ölçmek istediğini söyledi.

Madrano sözlerine şöyle devam etti: “Aynaya bakmayı kestim ve kısa bir süre sonra fark ettim ki nasıl göründüğümü umursamamaya başlamıştım. Makyajımı ve saçımı kontrol etmek için sadece küçük bir el aynası kullandım.”

 

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KEPÇE KULAK AMELİYATI
HANGİ TEKNİKLER
İĞNESİZ GENÇLEŞME
DAHA GENÇ DAHA GÜZEL
ESTETİK BURUN AMELİYATI
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
SANAL AMELİYAT
KARARSIZ HASTAYA KOLAYLIK
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
DAHA GENÇ BİR YÜZ
PRP TEDAVİSİ NEDİR?
DAHA CANLI BİR CİLT İÇİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ETKİLEYİCİ BİR GÜLÜŞ
LENS TAKMADAN DA
İĞNESİZ GENÇLEŞME
ERKEKLERDE ESTETİK KURALI
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :