Okunma Sayısı: 9996
CANLI YORUMLAR

YENİ TREND : AYNA ORUCU

Kendinizle barışın

Gün içinde yüzlerce kez nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bakan kadınlar, üzerlerindeki “güzel görünme” baskısından kurtulmanın bir yolunu buldu. Kadınları “özgürleştiren” yeni trendin ismi “Ayna orucu”.

Gün içinde güzel görünüp görünmediklerini defalarca aynaya bakıp kontrol eden kadınlar hayatlarının parçası haline gelen aynaya bakma ritüelinden sıkıldı.

ABD’li yazar Autumn Madrano üzerlerindeki “güzellik baskısı”ndan kurtulmak isteyenler için yeni bir trend yarattı.

Kadınları özgürleştireceğine inanılan bu trendin ismi: “Ayna orucu”

Aynaya bakmayan kadınların kendileriyle daha barışık bir hayat sürdüğüne inanan güzellik yazarı Madrano yaratıcısı olduğu yeni trendi hayatına uygulayarak 1 ay boyunca aynada kendisine bakmadan yaşadı.

36 yaşındaki Madrano yaşadığı deneyimi kadınlarla paylaşarak sürekli aynaya baktığında kendisini güzel göstermek için çeşitli mimikler yaparak “sahte bir yüz” yarattığını söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Madrano aynaya bakmanın ruh halini ne kadar etkilediğini ölçmek istediğini söyledi.

Madrano sözlerine şöyle devam etti: “Aynaya bakmayı kestim ve kısa bir süre sonra fark ettim ki nasıl göründüğümü umursamamaya başlamıştım. Makyajımı ve saçımı kontrol etmek için sadece küçük bir el aynası kullandım.”

 

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AŞILAMA YÖNTEMİ İLE
DOĞAL BURUN ESTETİĞİ
BEDEN TAKINTISI
TRAVMA NEDENİ OLABİLİYOR
DOĞUM SONRASI ANNE ESTETİĞİ
İDEAL SÜRE NE OLMALI?
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ
KALKIK BURUN KADINSI
EL ESTETİĞİ
OP. DR. CİHAN UÇAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
İSTEYEN HER KADIN
DUDAK VE DAMAK YARIKLARI
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
GÖĞÜS KÜÇÜLTME!
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
BAZILARI KASLI SEVER
YENİ YILDA DENEYİN
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :