Okunma Sayısı: 9523
CANLI YORUMLAR

YENİ TREND : AYNA ORUCU

Kendinizle barışın

Gün içinde yüzlerce kez nasıl göründüğünü kontrol etmek için aynaya bakan kadınlar, üzerlerindeki “güzel görünme” baskısından kurtulmanın bir yolunu buldu. Kadınları “özgürleştiren” yeni trendin ismi “Ayna orucu”.

Gün içinde güzel görünüp görünmediklerini defalarca aynaya bakıp kontrol eden kadınlar hayatlarının parçası haline gelen aynaya bakma ritüelinden sıkıldı.

ABD’li yazar Autumn Madrano üzerlerindeki “güzellik baskısı”ndan kurtulmak isteyenler için yeni bir trend yarattı.

Kadınları özgürleştireceğine inanılan bu trendin ismi: “Ayna orucu”

Aynaya bakmayan kadınların kendileriyle daha barışık bir hayat sürdüğüne inanan güzellik yazarı Madrano yaratıcısı olduğu yeni trendi hayatına uygulayarak 1 ay boyunca aynada kendisine bakmadan yaşadı.

36 yaşındaki Madrano yaşadığı deneyimi kadınlarla paylaşarak sürekli aynaya baktığında kendisini güzel göstermek için çeşitli mimikler yaparak “sahte bir yüz” yarattığını söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Madrano aynaya bakmanın ruh halini ne kadar etkilediğini ölçmek istediğini söyledi.

Madrano sözlerine şöyle devam etti: “Aynaya bakmayı kestim ve kısa bir süre sonra fark ettim ki nasıl göründüğümü umursamamaya başlamıştım. Makyajımı ve saçımı kontrol etmek için sadece küçük bir el aynası kullandım.”

 

Kaynak: ntvmsnbc

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MEME REKONSTRÜKSİYONU
YENİ MEME OLUŞTURULMASI
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
DAHA GENÇ BİR YÜZ
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
PÜF NOKTALARI
AŞILAMA YÖNTEMİ İLE
DOĞAL BURUN ESTETİĞİ
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
FARKINDA MISINIZ?
BEDEN TAKINTISI
TRAVMA NEDENİ OLABİLİYOR
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
KEPÇE KULAK
20 DAKİKADA DEĞİŞİYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DÜŞÜK BURUN ERKEKSİ
AYNA AYNA SÖYLE BANA
GÖĞÜS KÜÇÜLTME!
ÖNCE ESTETİK SONRA NİKAH
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :