Okunma Sayısı: 7835
CANLI YORUMLAR

YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI

Nasıl yapılmalı?

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. Bundan dolayı özel bakıma ihtiyaç vardır. Bebeğin cildinin her gün yıkanması gerekli değildir. Bu çok hassas olan bebek derisinin kurumasına ve alerjik reaksiyonlara açık hale gelmesine neden olabilir. Bunun yerine bebeklerin cildini günde birkaç defa silerek temizlemek ve ardından bebeklere özel olan nemlendirici kremlerin kullanılması daha uygun olacaktır.

Dermatolog Dr. Öykü Maraşoğlu, bebeğin göbek bağı düştüğünde bu bölgeye kısa süreli antibiyotik içerikli kremlerin uygulanması bebeği enfeksiyondan koruyacak bir önlem olduğunu söylüyor. 

Maraşoğlu, bebekler üşümesin diye çok kalın giydirilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Sürekli kapatılan bebek cildinde küçük kırmızı kabarıklıklar oluşabilir ve bu da annelerin korkmasına neden olabilir. Ciltteki bu değişiklikler sıklıkla geçici olmakla beraber, döküntü çok uzun süre devam ederse, mutlaka doktora danışılmalıdır. Bunun dışında yoğun pudra kullanımından ve kokulu esans içeren losyonlardan kaçınılmalı, bunun yerine bebek ürünleri terci edilmelidir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ANNE SÜTÜ BANKASI
BUZDOLABINDA SAKLANIYORLAR
BEBEĞİNİZ SİZİ UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ SAĞLAMAK
HİÇBİR ŞEY YEMİYOR: SADECE
SÜT YİYECEK SAYILIR MI?
MİNİK TIRNAKLARI ÇİZMESİN
BEBEKLERDE TIRNAK BAKIMI
ANNE KARNINDA BEBEK
NE DUYAR, NE YAPAR
BEBEK MASAJI NEDİR?
NASIL YAPILIR?
BEBEKLERDE AKNE OLUR MU?
OLMAZ DEYİP, GEÇMEYİN
BEBEKLERDE AĞIZ AFTLARI
NEDEN AFT ÇIKAR VE NASIL GEÇER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
İKİZLERE UYKU TERBİYESİ
SÜT VEREN ANNELER
BEBEĞİNİZ SİZİ İŞİTİY...
BEBEKLERDEKİ 10 HASTALIK
KISA SAÇ MODELLERİ
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :