Okunma Sayısı: 7174
CANLI YORUMLAR

YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI

Nasıl yapılmalı?

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. Bundan dolayı özel bakıma ihtiyaç vardır. Bebeğin cildinin her gün yıkanması gerekli değildir. Bu çok hassas olan bebek derisinin kurumasına ve alerjik reaksiyonlara açık hale gelmesine neden olabilir. Bunun yerine bebeklerin cildini günde birkaç defa silerek temizlemek ve ardından bebeklere özel olan nemlendirici kremlerin kullanılması daha uygun olacaktır.

Dermatolog Dr. Öykü Maraşoğlu, bebeğin göbek bağı düştüğünde bu bölgeye kısa süreli antibiyotik içerikli kremlerin uygulanması bebeği enfeksiyondan koruyacak bir önlem olduğunu söylüyor. 

Maraşoğlu, bebekler üşümesin diye çok kalın giydirilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Sürekli kapatılan bebek cildinde küçük kırmızı kabarıklıklar oluşabilir ve bu da annelerin korkmasına neden olabilir. Ciltteki bu değişiklikler sıklıkla geçici olmakla beraber, döküntü çok uzun süre devam ederse, mutlaka doktora danışılmalıdır. Bunun dışında yoğun pudra kullanımından ve kokulu esans içeren losyonlardan kaçınılmalı, bunun yerine bebek ürünleri terci edilmelidir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEĞİNİZLE TATLI KONUŞUN
ÇIPLAK AYAKLARA İZİN VERİN
BEBEĞİNİZİ MEMEDEN KESME
İŞİN ZOR KISMINA ÖNERİLER
17KASIM'DA KÖPRÜYE MOR RENK
PREMATÜRELER İÇİN...
BEBEKLERDE AKNE OLUR MU?
OLMAZ DEYİP, GEÇMEYİN
MİNİK TIRNAKLARI ÇİZMESİN
BEBEKLERDE TIRNAK BAKIMI
BU GIDALARDAN UZAK TUTUN
BEBEĞE ZARARLI GIDALAR
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER
ANNE SÜTÜ BANKASI
BUZDOLABINDA SAKLANIYORLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ
YENİDOĞANI BEKLEYEN T...
ANNE KARNINDA BEBEK
BESLENME VE EK GIDAYA...
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :