Okunma Sayısı: 6916
CANLI YORUMLAR

YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI

Nasıl yapılmalı?

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. Bundan dolayı özel bakıma ihtiyaç vardır. Bebeğin cildinin her gün yıkanması gerekli değildir. Bu çok hassas olan bebek derisinin kurumasına ve alerjik reaksiyonlara açık hale gelmesine neden olabilir. Bunun yerine bebeklerin cildini günde birkaç defa silerek temizlemek ve ardından bebeklere özel olan nemlendirici kremlerin kullanılması daha uygun olacaktır.

Dermatolog Dr. Öykü Maraşoğlu, bebeğin göbek bağı düştüğünde bu bölgeye kısa süreli antibiyotik içerikli kremlerin uygulanması bebeği enfeksiyondan koruyacak bir önlem olduğunu söylüyor. 

Maraşoğlu, bebekler üşümesin diye çok kalın giydirilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Sürekli kapatılan bebek cildinde küçük kırmızı kabarıklıklar oluşabilir ve bu da annelerin korkmasına neden olabilir. Ciltteki bu değişiklikler sıklıkla geçici olmakla beraber, döküntü çok uzun süre devam ederse, mutlaka doktora danışılmalıdır. Bunun dışında yoğun pudra kullanımından ve kokulu esans içeren losyonlardan kaçınılmalı, bunun yerine bebek ürünleri terci edilmelidir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
UFAKLIK GECE UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ AYARLAYIN
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
DEMİR EKSİKLİĞİ ÖNEMLİ
TELAFİSİ MÜMKÜN OLMUYOR
ANNE SÜTÜ BANKASI
HER ZAMAN HER YERDE
HAMİLELİKTE STRES
BEBEKTE KOLİK OLUŞTURUR MU?
BEBEKLERDE GECE BESLENMESİ
PROF. BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
BEBEK İÇİN KOZA STRATEJİSİ
ANNEYE BOĞMACA AŞISI
YENİDOĞANDA GÖBEK İLTİHABI
GÖBEK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ZİHİNLERİ SÜNGER GİBİ
17KASIM'DA KÖPRÜYE MO...
BEBEĞİNİZ SİZİ UYUTMUYORSA
ANNEDEN BEBEĞE HBV BU...
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
HAMİLELERİN YENİ MODASI
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :