Okunma Sayısı: 7391
CANLI YORUMLAR

YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI

Nasıl yapılmalı?

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. Bundan dolayı özel bakıma ihtiyaç vardır. Bebeğin cildinin her gün yıkanması gerekli değildir. Bu çok hassas olan bebek derisinin kurumasına ve alerjik reaksiyonlara açık hale gelmesine neden olabilir. Bunun yerine bebeklerin cildini günde birkaç defa silerek temizlemek ve ardından bebeklere özel olan nemlendirici kremlerin kullanılması daha uygun olacaktır.

Dermatolog Dr. Öykü Maraşoğlu, bebeğin göbek bağı düştüğünde bu bölgeye kısa süreli antibiyotik içerikli kremlerin uygulanması bebeği enfeksiyondan koruyacak bir önlem olduğunu söylüyor. 

Maraşoğlu, bebekler üşümesin diye çok kalın giydirilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Sürekli kapatılan bebek cildinde küçük kırmızı kabarıklıklar oluşabilir ve bu da annelerin korkmasına neden olabilir. Ciltteki bu değişiklikler sıklıkla geçici olmakla beraber, döküntü çok uzun süre devam ederse, mutlaka doktora danışılmalıdır. Bunun dışında yoğun pudra kullanımından ve kokulu esans içeren losyonlardan kaçınılmalı, bunun yerine bebek ürünleri terci edilmelidir.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YENİDOĞANI BEKLEYEN TEHLİKE
PAMUKÇUK HASTALIĞI
BEBEĞİNİZE DOKTOR SEÇMEK...
EŞ SEÇMEK KADAR ZOR!
BEBEKLERDE GECE BESLENMESİ
PROF. BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR
EMZİRECEKLERE TAVSİYELER
DOĞUM ÖNCESİNDE ÖĞRENİLMELİ
BEBEKLERDE AKNE OLUR MU?
OLMAZ DEYİP, GEÇMEYİN
YENİDOĞAN RAHATSIZLIKLARI
OLAĞAN BELİRTİLER...
DOĞAL EMZİRME
EN İYİ BAŞLANGIÇ
TASARIM BEBEKLER YOLDA
HASTALIKTAN ARINDIRILACAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEĞİNİZ ŞİŞMAN OLMASIN
BEBEĞİNİZE DOKTOR SEÇ...
SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI
DOĞAL EMZİRME
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
ROBOT SEVGİLİLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :