Okunma Sayısı: 5606
CANLI YORUMLAR

STRESSİZ BEBEKLER

Alerjiden de uzak duruyor

Stres hormonu kortizol seviyesi düşük olan bebeklerde alerji riskinin daha az olduğu belirlendi

İsveç’teki Karolinska Enstitüsü’nden bilim adamlarının yaptığı araştırma, psikolojik etkenler ve kortizolün alerjik hastalıklarla bağlantılı olduğunu gösterdi. Araştırmaya imza atanlardan Dr. Fredrik Stenius, tükürüğünde kortizol seviyesinin düşük olduğu belirlenen bebeklerde ilk 2 yıl alerji belirtilerinin daha az olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Daha önce antroposofik hayat tarzı (tabii hayat) ile okul çağındaki çocuklarda alerji belirtilerine daha az rastlanması arasında bağlantı olduğunu belirleyen bilim adamları, benzer bağlantının bu tür hayat tarzını benimseyen ebeveynlerin çocukları ve düşük kortizol seviyesi arasında da bulunduğunu vurguladı. Araştırma, "Journal of Allergy and Clinical Immunology" dergisinin bu ayki sayısında yayımlandı.

Antrosposofik hayat tarzında hazır ve katkı maddeli yiyecekler yerine organik olarak üretilmiş ve canlı laktobasiller içeren besinler tüketiliyor. Çocuklara antibiyotikler ve ateş düşürücü ilaçlar çok az veriliyor, aşıların birçoğu yapılmayarak çocukların enfeksiyonları geçirmeleri sağlanıyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEK MASAJI NEDİR?
NASIL YAPILIR?
YAZ BEBEĞİ NE GİYER
NASIL GİYDİRMELİSİNİZ?
BEBEKLER NEDEN AĞLAR?
NASIL BAŞA ÇIKACAKSINIZ?
BEBEĞİM DİŞ ÇIKARIYOR!
NELERLE KARŞI KARŞIYAYIZ?
BEBEĞİNİZE DOKTOR SEÇMEK...
EŞ SEÇMEK KADAR ZOR!
YENİDOĞAN RAHATSIZLIKLARI
OLAĞAN BELİRTİLER...
HAMİLELİKTE STRES
BEBEKTE KOLİK OLUŞTURUR MU?
YÜKSEK ATEŞ HAVALESİ
ÖNCE SAKİN OLMAK GEREKİR...
MİNİK TIRNAKLARI ÇİZMESİN
BEBEKLERDE TIRNAK BAKIMI
BEBEKLERDE GECE BESLENMESİ
PROF. BÜYÜKGEBİZ ANLATIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EMZİRECEKLERE TAVSİYELER
YENİ ANNELERE BEBEK BAKIMI
BEBEĞİNİZ SİZİ UYUTMUYORSA
HAMİLELİKTE STRES
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :