CANLI YORUMLAR
EMİLİ ANATA
EMİLİ ANATA
MODA

1950'LERİN STİLİNE DAİR

Zarafet, feminenlik, cazibe
18.10.2012

Geçmişe duyulan özlem hep var, sanırım her zaman da olacak. İnsanoğlunun doğasında var. Bunun insanın kendi geçmişinden bağımsız olan döneme duyulmasına, hiç görmediği bir zamana takılıp kalmasına vintage diyorum ben. Sevmediğim düşünülmesin sakın, aksine bayılıyorum. Ama bazen de komik geldiği oluyor daha dünyada annemin bile olmadığı bir çağın kıyafetlerine bakıp iç geçirmek ilginç değil mi sizce de?  

 

Vintage denilince aklıma 1950’ler geliyor. Bu dönem benim için zarafet demek, kadınların feminenliğini kıyafetlerine en çok yansıttıkları dönem demek. Cazibeyi seksapelliğe dökmeden kıyafetlerle göstermek demek. Gözümün önüne yüksek bel, hacimli etekler, belde ince kemerler, gömlek yaka elbiseler, yuvarlak hatlı şapkalar ve eldivenler geliyor öncelikli olarak. İtiraf etmek gerekirse ince bir bel, ve zarif parmaklar da geliyor.  

 

Masumiyeti kaybetmemiş yüzler geliyor aklıma, olabildiğince kadın bir o kadar da kendi çizgisine sahip. Peki bu görüntüyü uygulamak isteyenlere kombin olarak ne öneriyorum, tabii ki bunu. Şapkanın güzelliğine o yeşile bittim.

 

Geç bunları Emilianata, bize kendin nasıl vintage havası oluşturursun derseniz eğer, o zaman da size bunu gösterir huzurlarınızdan ayrılırım, böyle de netimdir.

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :