CANLI YORUMLAR
REZAN KİRAZ
REZAN KİRAZ
Astrolog

6 AĞUSTOS HAFTASI

Burçlarınız ne diyor
06.08.2012

KOÇ BURCU 

Haftanın ilk günlerinde Ay, Koç burcunda olacak. Bu konum, duygu ve davranışlarınızın daha abartılı olmasına yol açabilir. Kırıcı olabilirsiniz, aman dikkat. Özellikle salı gününe dikkat edin, Ay'ın Satürn'le ve Mars'la karşı karşıya olması geçmiş olaylar yüzünden birtakım kavgaların, tartışmaların olabileceğine işaret eder. Yaşlı insanlarla aranızda sorunlar çıkabilir. Geçmişi olan olaylar yeniden gündeme gelebilir ve bu, siz de adrenalin patlamasına sebebiyet verebilir. Rekabete girebilirsiniz, aman sakın, dikkatli olun. Tecrübeye değer verin ve hiçbir şekilde gerilimi tırmandırmayın. Hafta ortasında Ay Boğa burcuna geldiğinde iş güç sizi saracak, daha emniyetli ve sakin olacaksınız. Haftasonu sosyal ilişkilerinizi güçlendireceğiniz bir zaman dilimi olacak. Hafta sonunu mutlaka değerlendirin ve planlayın.

BOĞA BURCU 

Haftaya iyi başlıyorsunuz, sakinsiniz. Her ne kadar Ay, Koç burcunda da olsa, siz sakin ve planlı olmayı başaracaksınız. Bu hafta sizin için riskli olabilecek şey, Merkür'den gelen etki. Yani bu ne olabilir? Yalan yanlış haberler gelebilir, bilgi eksikliği olabilir. Merkür'ün size verdiği sert etkiden kaçınmaya, kelimelerinizi özenle seçmeye gayret ediniz. Hafta ortasında Ay, Boğa burcuna gelecek ve Aslan burcundaki Güneş'le problem yaşatabilir: Kendinizi mutsuz ve keyifsiz hissedebilirsiniz. Ancak hafta sonunda Ay, İkizler burcuna geçecek ve Venüs'le birlikte sizi olumlu etkileyecek. Venüs; para pul, ilişkiler, kaliteli yaşam ve sevgi ilişkileridir. Hafta ortasında gereksiz konuşmayın, hiçbir konuda abartıya kaçmayın; her söz sizi bağlayıcı kılacak. Ancak hafta sonuna geldiğinizde işinizi gücünüzü bırakın, ikili ilişkilerinize değer verin. Randevular, nişan, düğün gibi törenler için Boğalar'ın bu hafta sonu oldukça olumlu geçecek.

İKİZLER BURCU 

Bu hafta, sizin için gökyüzünden gelen yansımalar, etkiler oldukça güzel gözüküyor. Ay Koç burcunda. Koç sizin dost burcunuzdur. Bu nedenle, bu haftanın başı sizin için oldukça iyi. Satürnün ve Marsın etkileri çok iyi: Yani daha aktif olacaksınız, içinizdeki arzu ve istekler uyanıyor. Bu hafta istediğiniz her ne ise, onun için gereken cesareti bulacaksınız. Artık harekete geçmelisiniz, uzun vadeli kararlar alabilirsiniz. İşle ilgili yeni görüşmeler yapabilirsiniz, birtakım plan ve programlar içine girebilirsiniz. Geçmişte yaptığınız ama bir türlü sonuçlandıramadığınız işleri bu süreçte tamamlayabilirsiniz. Tecrübeli insanlardan alacağınız tavsiyeler, yolunuza ışık tutacaktır. Hafta, cumartesiye kadar oldukça olumlu. Cumartesi günü Ay, İkizler burcuna gelecek ve burcun başında doğanların özellikle dikkat etmesi gereken bir zaman bu: Balık burcunda Neptün var, Neptünle Ayın size sert etkisi var. Hayal dünyasına dalmayın, yalan ya da sizi yanıltacak hiçbir olayın içine girmeyin. Zanlarla hareket etmeyin. Lütfen gerçeğe dönün, ayaklarınız yere sağlam bassın. Ve lütfen suya, gaza, zehirlenmelere karşı da dikkatli olun.

YENGEÇ BURCU 

Gökyüzü sizin için hâlâ birtakım riskler taşıyor. Bu ne demek? Uranüs'le Pluton'un, burcun başında doğanların üzerindeki etkisi uzunca bir süre daha devam edecek; bu çabucak geçecek bir etki değil. Pluton'un etkisi, üzerinizde üç yıla yayılan bir etki yaratabilir. Uranüs yaklaşık 1 yıl etki edebilir. Özellikle bu hafta başında Ay, Koç burcunda olduğu için dikkatli olmalısınız. Burcun ikinci kısmında doğanlar, Ay Koç burcundan geçerken, Mars ile kontak kuracak ve siz bundan hiç keyif almayacaksınız. Çünkü siz bir su grubusunuz. Mars'ta bir ateş grubudur. Özellikle salı günü, hoşnutsuzluk, mutsuzluk içinde olabilirsiniz. Duygu ve davranışlarınız sizi başka bir yöne götürebilir. Yaşadıklarınızdan hiç hoşnut olmayabilirsiniz. Kendinizi mutsuz, isteksiz ve kötü hissedebilirsiniz. Bu nedenle tüm önemli işlerinizi salı gününün dışına bırakın. Burcun sonunda doğanlar ise yine haftanın ilk günlerinde, Satürn'ün etkisi nedeniyle zamanı doğru kullanmaları gerekiyor. Eğer zamanı doğru kullanmayacaksanız, hiçbir şey yapmayın. Haftanın diğer günlerinde yengeç burcu için başka bir sorun yok.

ASLAN BURCU 

Güneş Aslan burcunda. En çok bu burcu etkiliyor ve mutluluk dağıtıyor. Güneş aslana başarı, sağlık ve mutluluk getirecek. Ancak Merküri'nin de aslan burcunda olduğunu unutmamak gerekiyor. Ay, Koç burcunun ardından Boğa burcuna, çarşamba günü saat 10:00 ile 16:00 arasında Aslan burçları için Merküri'nin ters bir zaman dilimi olacak. Bu sürede alacağınız haberlere inanmayın. Siz konuşurken aman dikkatli olun. Ağzınızdan çıkan sözlerin sizi bağlayacağını bilin. Egonuzu sindirin bu dönemde. Kısa bir süre bu durum yaşanacak ve sonrasında geçecektir. Dünyanın en tatlı ve idarecileri Aslan burcundan çıkar.

BAŞAK BURCU

Pimpirikli Başaklar bu haftaya oldukça iyi başlıyorsunuz. Belirgin ifadeler kullanmayacağım çünkü, gökyüzü belli bir süre sizinle iletişimini kesmiş gibi görünüyor. Cumartesi günü Ay İkizler burcuna gelecek ve Neptün'le ters açı yapacak. Duymak istemediğiniz sözler, ruhunuzu yaralayan olaylar, aldanma, aldatılma, kandırılma gibi olaylar yaşanabilir, yaşadığınızı öğrenebilirsiniz. Belli bir sınıra kadar hoşgörülü olabilirsiniz ama kendinizi de kandırmayın. İyi niyetinizi de abartırsanız zarara uğrarsınız. Kimseye borç vermeyin, kimseden borç almayın. Olmadık harcamalarınızı lütfen kesinki, ileride bir ödeme zorluğuna girmeyin.

TERAZİ BURCU

Bu hafta Terazi burçları için gökyüzünün konumunundan dolayı etkileniyor. Burcun ilk 10 gününde doğanlar, bir süredir var olan yeniliğe zorlanan ve sürprizlere karşı direnişiniz sürüyor. İkinci 10 günde doğanları Mars etkisi altına alıyor. Bu şu demek; gereksiz egosantrik duygular içine girebilirsiniz. Duygularınızı dengede tutun. Burcun son günlerinde doğanlar zamanı iyi kulanmayı öğrenmelisiniz. Bir şeye karar verene kadar olay çoktan bitmiş oluyor. Bu anlamda zamanı doğru kullanarak, hızlı hareket edin. Haftasonunda tüm ters etkiler bitmiş oluyor. Bu dönemden sonra tamir etme dönemine gireceksiniz.

AKREP BURCU

En fazla yoğun duygular besleyen burçlardan birisiniz. Duygularını belli etmeyen, can yakan bir yanınız var. Merküriye dikkat etmek gerekir. İnsanları iğneleyerek konuşma gibi bir huyunuz var. Bu hafta bu yönünüz belirginleşebilir. İnsanları eleştrirken lütfen acımasız olmayın. Biraz nazik olmaya, karşı tarafın düşüncelerini anlayarak hareket etmeye özen göstermelisiniz. Güneş Aslan burcunda. Bu nedenle biraz keyifsiz olacaksınız. Bilerek hata yapmaya özen gösterin, iradenize hakim olun.

YAY BURCU

Siz de bir tatil havası esiyor. Hala kendinizi toparlayamadınız, hala tatile gitme planı içinde bile olabilirsiniz. Bu rehaveti ve tatil planlarınızı bu hafta yapmayın. Bu hafta güzel bir zaman dilimi içinde olacaksınız. Verimli ve iş bitirebileceğiniz bir zaman dilimi olacak, bunu mutlaka değerlendirin. Pazartesi günü saat 13:00-18:00 saatleri arasında sürprizler olabilir, hazırlıklı olun. Hareketli olacaksınız, kendinizi güçlü ve cesur hissedeceksiniz. Cuma günü en mutlu ve sağlıklı gününüz olabilir. Cumartesi günü biraz sevimsiz bir durum içine girebilirsiniz. Önemsemediğiniz bir şey sonradan büyüyerek karşınıza gelebilir. Pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Bu açıdan dikkatli olmanızda fayda var. Bütçenizi bozmamalısınız. Sağlığınızda bir sorun varken bunu ihmal etmemeye dikkat etmelisiniz.

OĞLAK BURCU

Gökyüzü sizin için de çok da sempatik görünmüyor. Siz iyi bir planlayıcı ve programlayıcısınız. Gelecek zamanın kalitesini bilmek ve ona göre de programınızı oluşturmak istersiniz. En emin adımlarla ilerleyen burçlardan birisiniz. Pazartesi, salı ve çarşamba günü dikkatli olun. Yeniliklere çok hevesli olmayın. Olan her neyse onun karşısında direnmeyin, bazı şeylerin kaderci olduğunu yaşanması gerektiğini kabul edin, bunu değiştirmeye zorlamayın. Kendinizi bu anlamda yıpratmayın. Bazen bazı şeyleri kabul etmek, sükut etmek olayları çok daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Biraz kavgacı olabilirsiniz. Gerilimler artabilir. Etrafınızı kırıp dökebilirsiniz. İnsanlar konuşarak anlaşabilirsiniz bu nedenle tatlı dille, konuşaraz istediğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Çarşamba ve perşembe haftanın en iyi iki günü. Ondan sonraki haftasonunda ise bu defa Venüsle aranız açılıyor. Yani ilişkileriniz bozulabilir, ilişkileriniz iyi gitmeyebilir. Duygularınızı gizlemenizden, karşı tarafın sizde aradığı sevgiyi bulamamasından yakınması, tüm bunlar sevgi dünyanızı biraz karıştırabilir. Birtakım ayrılıklar ya da ayrılmaya yönelik fikirler, hissiyatlar gelişebilir. İlişkiler soğuyabilir, araya mesafe girebilir. Mümkün mertebe ikili ilişkilerinizde nötr kalmaya özen gösterin, diğer işlerinize yoğunlaşın.

KOVA BURCU

Güneş aslan burcunda. Bu ne demek, güneş sizin güneşinize ters. Bu burçtaki kadınlar, karşı cinsten olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle perşembe ve cuma olumsuz etkilenebilirsiniz. Özellikle perşembe günü saat 18:00'dan sonra çok dikkatli olmalısınız. Çarşamba günü saat 10:00 ile 16:00 arasında iletişim araçları konusunda dikkatli olun, sorunlar yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz haberler zamanında gelmeyebilir. Gelse de sizi hoşnut etmeyebilir. Doğru bilgiye ulaşmak için uğraşın. Haftasonunuz süper geçecek. Her türlü planı programı uygulayabilirsiniz.

BALIK BURCU

Siz balıklar için oldukça iyi bir hafta başlıyor. Sadece cumartesi günü dikkatli olun. Duygularınız karışabilir, arapsaçına dönebilir. Hassasiyetiniz artabilir, sezgileriniz kuvvetlenebilir. Çelişkiler içinde olabilirsiniz. Ne mutlusunuz ne mutsuzsunuz. Garip bir hal içinde, isteksiz bir ruh halinde olacaksınız. Bu durumda ilişkilerinizi biraz askıya alın. İçinizdeki çelişkilerinizibir yenin ki, dışarıdaki olayların dengesini bozmayın. Bazı şeyleri abartmayın. Cumartesi günü saat 20:00'dan sonra olacak olan olayları abartabilir, büyütebilirsiniz. Pire için yorgan yapmayın.

 


Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :