CANLI YORUMLAR
A. ONUR ÜNNÜ
A. ONUR ÜNNÜ

ALIŞVERİŞ DERDİ

Ottomanu
31.10.2012

Erkekler için alışveriş yapmak büyük problemdir, hele doğum günü hediyesi alınacaksa günler öncesinden insanın içini bir sıkıntıdır kaplar. Hediye işini en aza indirmek amacıyla yıllar boyu, “Ben hediye istemem, seçmeyi de beceremem” sloganını tekrarlar dururuz ama nafile! Kadınlar hediye almayı çok severler.

Geçen ay annemin doğum günüydü. Ona minik bir takı almam gerektiğini biliyordum ama bu merakı çok uzun yıllardır devam ettiği ve seyahat etme imkânı da bulduğu için ona bir şey beğendirmek zordur. Hatta imkânsızdır. Başladım iş çıkışı dükkânları dolaşmaya... Bir dükkân, iki dükkân derken saatler geçti, her gittiğim dükkânda yüzüm daha da asıldı, birbirinin aynısı parçalar olduğunu görüyorum, bizimki bunları mümkün değil beğenmez.

Eve döndüm, başladım interneti keşfe...Bilinen markalarla başladım, oradan oraya atlaya atlaya ottomanu.com diye bir siteye düştüm. Üstelik İngilizce, logosu dikkatimi çekti. Dükkânlarda bulunmayan kırmızılar, parlak renkler gördüm. El yapımı ipek şallar, telkâriler, mermer bilezikler, mücevher kutuları... Ne ararsan var. Hatta telkâri broşlardan biri babaannemin antika broşuna benziyordu.

Nihayet doğru dükkânı bulduğuma sevinerek, açıklamaları okumaya devam ettim. Tüm malzemeler doğal diyor, iyi çünkü alerji yapmaz, fiyatlar uygun. Anneme sık sık giydiği siyah takım elbiseyle takmaktan hoşlanacağı lüle taşlı bir kolye ve mevsime uygun, saf ipek bir şal alarak gönül rahatlığı içinde alışverişimi tamamladım.

Tabii bundan bir sonraki adımı da düşünmek lazım; bir sonraki doğum gününde yine aynı siteden alışveriş yapabilecek miyim? Siteye mail attım, yöneticisi olan hanım yeni açıldıklarını, her ürünün Türkiye genelindeki ustalardan özel olarak seçilerek temin edildiğini anlattı.

İngilizce olmasının sebebi, Türkiye’deki yabancıların dil engeline takılmaları ve hesaplı, kaliteli alışveriş imkânından yoksun olduğunun fark edilmesi. Ayrıca dileyenlere mevcut ürünlerin farklı renk seçeneklerini sunabiliyorlar; sitede olmayan ürünleri ise talep üzerine araştırıp getirebiliyorlarmış. Hanımlara hediye almayı eğlenceli bir hale getiren Ottomanu’yu tavsiye ederim.

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :