CANLI YORUMLAR
Elif Gamze Bozo
Elif Gamze Bozo

AŞK İLE BAĞLANMAK LAZIM

Sevgi günü olsun bugün
14.02.2013

Değerli Dostlarım, bugünü “Sevgi Günü” olarak adlandıralım. Neden mi? Sevmek için illa ki aşık olmak, sevgili olmak, evli olmak mı gerek..? İnsan yaşama aşk ile bağlanmalıdır. Ben hayata “aşk” ile bağlıyım. Sizlerde tavsiyem budur.

Ve “aşk” ile hayata bağlanmış, Engelli Yazar, Dostum, ağabeyim Oğuz Mucurluoğlu’ndan bahsetmek istiyorum. Oğuz Mucurluoğlu, 3 üniversite mezunu, Spastik engelli (serepral palsi). Ellerini kullanamıyor. Dişlerinin arasında iki kitap yazdı. İlk kitabı “Dinle Kardeşim” ikinci kitabı “Sevgililer Gününde hiç randevum olmadı”

“Sevgililer Gününde hiç randevum olmadı” kitaba Star Gazetesi Yazarı Alin Taşçıyan’dan sözler;

Aklından geçeni yazıya doğallıkla, dürüstçe, sözünü sakınmadan aktarabilmek; Oğuz Mucurluoğlu’nun en büyük erdemi. Bir günlük tutar gibi içini okurlarına dökebiliyor… Kendi kendisiyle hesaplaşmasını da, sevdiğiyle bilgisayar üzerinden sohbetini de aynen koyuyor sanki öykülerine… Yüreğindekileri gün ışığına çıkarmaktan hiç çekinmiyor. Bu yüzden ana teması hep aşk… Ana duygusu ise hüzün.

Son derece zeki, parlak, donanımlı bir zihnin, sağlam bir kişiliğin, ebruli bir düş gücünün, gerçekçi bir dünya görüşünün, empati kurabilme yeteneğinin bedenindeki engelleri tanımadığını kanıtlıyor yazarak. Bazen de bedensel engelli olmakla ve başkalarının ona yaklaşımıyla ince ince alay ediyor.

Cümlelerini ağzından çıktığı gibi yazmakla, düzyazıyı yeri geldiğinde şiire dönüştürebilmek arasında gidip gelen bir tarza sahip Oğuz Mucurluoğlu. Ondaki şiirsellik ve bazı öykülerine nokta koyduğu şiirler; bir süs, bir güzelleştirme çabasının ürünü değil. Edebi olma kaygısı yerine gerçekliğini, duygularını, hayatı algılama biçimini paylaşma kaygısı ağır basıyor Mucurluoğlu’nun satırlarında ve dizelerinde.

O yazarak paylaşıyor, biz okuyarak paylaşıyoruz.

 

Gazeteci-Eleştirmen Alin TAŞÇIYAN

 

 

 

 

Bence bu kitabı bugün kendinize mutlaka armağan edin…

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :