CANLI YORUMLAR
DENİZ PULAŞ AKKARTAL
DENİZ PULAŞ AKKARTAL

BİR İLKBAHAR GECESİ RÜYASI

Ve Düğün
29.05.2013

Okulların kapanmasına bi arpa boyu yol kaldı..yuppiii.heyyyo ve de yaşasın.

Kızımla yapmak istediğimiz çok şey var. birlikte zaman geçirmeyi özler olduk..ödevsiz ve proje yapmadan aylaklık yapıcaz..haftalardır ertelenen polonezköy de at binme hayalini gerçekleştiricez..  ya siz çalışan ana babalar..siz onlara  nasıl bi oyalama ortamı yaratmayı düşünüyorsunuz..anneanne,babaanne, evde yardımcı bi kimse ile aklınız onlarda kalıyorsa ,sizin iş yerinizin sahibi utansın..tüm fabrikalarda, işletmelerde,bankalarda hep bi çocuk oyun yeri olmalı. ebeveynler orda takılmalı  5 dakika da olsa çay molalarında onlarla..bu benim fikrim işte.. başlarında da bi yetkili öğretmen....aslında bi minibüsüm olsa..hepsini toplar götürürüm polonezköye... bu arada yeni bi yer açıldı ,tam olarak nerede olduğunu anlayamadım.tek anladığım oranın eskiden taş ocağı olduğu ve büyük paralar, milyondolarlar harcandığı. disneyland gibi bi yer..amsterköyde yaşarken eurodisney e gitmiştik.ordan paris 4 saat filan sürüyordu.çoğu oyun araçlarına sıra bekleme nedeniyle binemedik..seher vakti gitmiş olmamıza rağmen sadece 4 şeye bindik.zaten kızımızın yaş grubu için fazla seçeneğimiz yoktu.artık bizim memleketimizde de var böyle şahane bi yer..her ne kadar bizim lunapark daki zincirler kopar ve insanlar gökyüzüne uçar diye biliyorsak ta bu eylenceden geri kalıcaz anlamına gelmez.....haziran ayında neonun bale gösterileri var.. onları bitirdikten sonra bodruma gitmece..neonun babaannesi ve dedesi onu bekliyor..kaldıkları yer bi site..2 milyon çocuk var.. bi kaç yazdır gittiğinden yazlık arkadaşları oluştu..benim çocukluğumda yoktu yazlığımız filan .gurbetçi aileydik unuttunuz mu..şimdiden hepimize hayırlı bi yaz tatili dilerim.. tatil dediğime bakmayın..çocuklara tatil elbet.e biraz da bana galiba..neo orada kalıcak.ben eşimcimle istanbula dönüyorum.onu bi başına bırakamam.neoyu bırakırım ama..dede babaanne,büyük teyze hep neo ile geçirecekleri yazı düşünür oldu..orada piyano çalma aktivitesi var. babaanne bu yaz biraz daha ilerletir diye düşünüyorum..

BİR İLKBAHAR GECESİ RÜYASI

Geçenlerde eşimin iş ortamından dolayı,mutlu bi güne tanıklık ettik.. bi düğüne katıldık.çok sıkıntı çekerim düğün davetlerinde..çünkü yapmış olduğum meslekten dolayı gardrobumun entari dolu olması fanteziye giren bi durumdur.. kendime göre bi tarzım varsa da , bankacılarla dolu bi ortama uygun değildir çoğu.. daha çok aysel gürel, süheyl uygur arası renk cümbüşü severim giysilerimde..derdime derman olabilecek en iyi isim elbette ,büyük usta Yıldırım Mayruk idi. Çekinerek de olsa bana verebilecekleri,düğün için uygun bi elbise istedim. Ustam hiç bi şey talep etmeden elbiseyi verdi.üstüne bi de hediye etmez mi..artık gardrobumda gururla asılı bi yıldırım mayruk rüyası var..sonsuz teşekür ve iyi niyet dileklerimi buradan tüm kalbimle sunarım,,elbise işi tamamdı.bi de cilt bakımına gittim.. orada kirpik transferi yapıldı ayrıca..tek tek kirpikler özel bi yapıştırıcı ile takılıyor..öyle hemen çıkmıyor..sizin kullanımınıza göre 1 hafta, 15 gün bile kullanabiliyorsunuz..bunun bi mucize olduğunu düşündüm.bende artık türkan şoray bakışlı olacaktım  . kirpikler takıldıktan sonra eski kirpiklerimin çok sıkıcı olduğunu farkettim.. bu kirpik olayı bana süper bi yenilik gibi geldi..uzmanım bilirkişi havva denizim bu halimle pek eylendi..ben şokta, bu olayı herkese anlatıcam diyince, denizcim zaten herkes bunu biliyordur, sende sonunda öğrendin dedi.. demek ki hanım kadınların hepsi benden bu sırrı saklıyordu. kirpikleri takıp takıştırıp caka satarken ,ben rimelime kuvvet demem boşunaymış. şaka bi yana ,arada kendimizi şımartmak için neden olmasın diyorum..elbise ,kirpik tamamdı.. peki ya ayakkabı çanta.. çantamı mor seçtim. güzel oldu çok yakıştı diye düşünüyorum.topuklu ayakkabı da şartdı elbet. ayak sağlıyla dalga geçen bi model buldum elbiseye yakışan.evde biraz denedim..yürüme sorunum yoktu..öyle ya bu güne kadar podyumda,yan yana eklesek, 200bin kilometre yürümüşümdür ,, ayağım 40 tır..defilede tayyörle uyumlu diye v.g harfli modacımız 37 numara giymemi reva görmüş olsa da ben ayağıma göre olanını tercih ederim elbet. ayağına uygun olması rahat olduğu anlamına gelmez.yanıma düz sandaletlerimi de alıp düğüne öyle gittim.. alışmadık ayakta ,ayakkabı durmayabilir her zaman... yollarımız şahane biliyorsunuz..öyle ki arnavut kaldırımları topuklu ayakkabı için uygun değildir.. bu sıkıntıyı cumhurbaşkanımızın eşi de resepsiyonlarda yaşıyor..izliyoruz

DÜĞÜN

İstanbulun en güzel mekanlarından birindeydi düğün.. gelin babasının kolunda girdi mekandan içeri.uzunca bi yoldan geçip ,nefis bi kameriye altında buluştular müstakbel eşiyle.biribirlerine evet derken, gözlerim dolmuştu..mutluluk herkesin hücrelerine işledi.havaya uçurulan balonlardan sonra, yemek salonuna geçildi..çok eylenceli bi ekiple 17 numaralı masaya geçtik..sahnedeki müzisyen hanım biribirinden güzel şarkılar söyledi.ben hiç bir düğünde bu kadar çok dans eden insan görmemiştim...ne güzeldi.. onlara bir ömür boyu mutluluk diliyorum.. eylenerek yaşamalarını ve gözlerindeki sevgiyi kaybetmemelerini diliyorum...

ERTESİ GÜN

Ertesi günü ne siz soruuun ne ben söyliyeyim..48 numara olan ,akşamdan kalma ayaklarım isyan ediyordu,, neden yaptın deno bunu bana diyordu..senden hiç beklemezdim bunu diyordu.. bi daha tokyo dan başka bişey giyme diyordu..sus sen ne anlarsın şıklıktan, bırak bu ayakları dedim.

Sevgili herkes, geldik bu yazının sonuna. Umarım sıkılmamışsınızdır okurken..

Kendinize çok iyi bakın e mi..siz önemlisiniz...ayaklarınız da öyle. kendinizi hiç bi şey için sıkıntıya sokmayın ,daralmayın.

Yarın daha da güzel olucak herşey.haftaya okununcaya dek esen kalın..

Sizi çok seven fasülye yazarınız piloş

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :