CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

BU YAZI, KENDİME ARMAĞANIM

"An"da yaşamak...
25.01.2012

Geçen zamanın telafisi yok ve insanın en büyük maliyeti zaman.

Yaşamadığın "an"ların yansıması olan gelecekten neler bekleyebilirsin?

Yaşanmış ve bitmiş olayların öğretisini alıp geçmişte ait oldukları yerde bırakmadığın sürece sürekli aynı etkiyi geleceğine yayıyorsun.

Böylelikle içinde olduğun tüm anları boş geçiriyorsun. Geçmişteki olumsuzlukları geleceğe taşıyan köprü olarak gerçek anlamından uzak bir yaşam sürüyorsun. Buna hakkın var mı?

Geçmişteki yazılarımdan birini bu cümlelerle bitirmiştim... Bugün biraz geçmişe gitmek geldi içimden; zira bugün yeni yaşımı kutluyorum.

İnsanlar yeni yaşlarını kutladıkları gün genelde zaman kavramı, geçmiş kavramı gelir akla. Neden? Çünkü kutladığın şey zamanla ilgilidir. Sonra yaşanmışlıklar, sonra yaşayacakların...

Ben çok daha iyi bir şey yaptım, yeni yaşımı çok önemli bir şeyi öğrenerek yaşıyorum: "An" kavramını tanıdım. Anladım, kabul ettim. An'a teslim oldum.

Neler mi kazandım?

Kendimi nesnelerle, insanlarla, olaylarla tanımlamayı bıraktım. Etkilenen boyuttan etkileyen boyuta geçtim, hep istediğim şeyleri yaptım. İstemediklerimi yaşadığımda dahi  aslında yine istediğim şeyi yaptığımı fark ettim, istememeyi...

Her şey kendi içinde dengesini buluyor, sistem böyle çalışıyor. Direnmek yok, itiraz yok, isyan yok, nedeni sorgulamak yok, içsel huzursuzluk yok, mutsuzluk yok, sevgisizlik yok; yani içinde olduğum tüm anları boş geçirmiyorum. "An"da yaşadığımda her şey ben, ben her şey..

Sakinlik, sükunet, teslim olma, huzur ve mutluluk var... Yeterli değil mi sizce?

 

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
ROMANTİK
Cevapla ROMANTİK
23.05.2012 14:52:34
Merhaba küçüğüm..! Sözcüklerinle insan ruhunun derinliklerindeki ayrıntılara dokunuşun,cımbızlayıp ön belleğe çekişin ve genelde bastırılmaya çalışılan o karanlık dünyanın pragmanını kısa yazı dizilerinde film şeriti gibi virgülle nokta arasında görselleştirişin harika..!Yazılarının hepsini değil ama bir kaçını bu gün okudum,eline yüreğine sağlık,teşekkür ederim.Allah gözüne FER versin..! :)
Cevap Yaz
DERYA 23151
Cevapla DERYA 23151
09.03.2012 10:00:06
HER AN'IN SİZİ MUTLU ETMESİ... KÖTÜLÜKLERDEN UZAK TUTMASI DİLEĞİYLE...
Cevap Yaz
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :