CANLI YORUMLAR
EMİLİ ANATA
EMİLİ ANATA
MODA

DESENLERİN ŞAHI

Barok deseni
20.09.2012

Yaz sezonundan itibaren desenlerden vazgeçemiyoruz, zaman zaman başka desenlere yöneliyoruz. Yazdan kalma çiçekler, şal desenleri, geometrik çizgiler devam ederken, bu sezon kışa yaklaşmamızın şerefini ön plana barok desenleriyle kutluyoruz sanki.

Barok deseni, kraliyet havası estiren, hatta desene göre Osmanlı sarayından fırlayan bir desen, kendine göre ağırlığı var, günlük kıyafetlerle kullanılması zormuş gibi gözükse de aslında desenlerin şahı olur kendisi!

Bu sezon zaten birçok modacı barok desenleriyle tüm ihtişamlarını sergiledi.

 

Barok desenini ben kombinlesem muhtemelen bunu tuniğimde ya da elbisemde kullanırdım. Olmadı ceketim bu desenin ihtişamını taşırdı. Tuniğin altına pantolon giyerek iş ya da günlük ortamıma uyum sağlarken aynı kıyafetlerle akşam dışarı çıkmam gerektiğinde, yine barok desenini hatırlatan bir bilezik ya da yüzükle, aynı zamanda şık bir el çantasıyla dışarı çıkmaya hazır olabilirim. Ama diğer parçaları tabii ki sade ve desensiz seçerdim. Gözü yorup, dikkatleri baroktan dışarıya kaydırmaya gerek yok. Özel geceler için ise siyah uzun barok desenli bir elbisenin ihtişamını az kıyafet yakalar.

Barok desenini en çok siyaha yakıştırsam da, zümrüt, kırmızı gibi ton ve renklere de yakışacağını düşünüyorum. Eğer çok renkli bir barok detay kullanmak isterseniz de yine elbise ve tuniklere yönelin derim.  

 

 

Barok deseni sadece kıyafetlere değil, ayakkabı, çanta ve aksesuarlara da yansıdı, meraklılarına duyurulur.

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :