CANLI YORUMLAR
DENİZ PULAŞ AKKARTAL
DENİZ PULAŞ AKKARTAL

ETEKTE TAŞ BIRAKMAYIN

Söyleyin gitsin
07.05.2013

Mevsim değişimlerinin hepimizi etkilemediği güzel günler ve sağlıklı bi ömür dileyerek herkese merhaba,

Mevsim değişimlerinin etkisi mi dedim.

Evet öyle..

Son günlerde kendimi diye bi cümle kurmaya başlasam ,ardından gelen hıyar gibi hissediyorum pek bi doğru olur...

Nedense üstümde mi desem içimde mi desem homur homur yapan bi dürtü var..dürtüldüm.Gazetelerde okuyorum mevsimler değişiyor yeni ay haraketleri break dance yapıyor ,koç burcu şahane ,yay gördünüz mü kaçın gibisinden . Ne alakası var demeyin ama eskiden çemkirmediğim şeyler batar oldu.

Mesela,1987den beri ehliyetli biriyim ve araba kullanırım, eskiden bu kadar kızmıyordum trafikte. Hayatta da düşünceli ve nazik bi insan diye bilirim kendimi.Kabalığa tahammülüm yoktur herkes gibi. Ancak insanlara ne olmuş? 2 şerit kırmızı ışıkta beklerken, 3.araba hoppadanak en öne gelir .

Bi aklıllı sensin di mi? Kendimi çoğu zaman zor tutuyorum inip kibar kibar konuşup hatasını anlatmamak için. Kardeşim sen hamburgerci kuyruğunda, tepsinle,en önümüze gelip duruyo musun? Arabadayken niye bu kadar kabasın?  Ama dostlar inersem bu insan ya torpidosundan tabancasını çıkarırsa ve beni delik deşik ederse? Allah koru yarabbi..Susalım. Kışkırtmak yok..Geçenlerde annemin apt yanında iki araba, sen geri git, hayır sen git tartışması yaşanmış.. Şoförlerden biri aynen yazdığım gibi tabancasını alıp inerken tam, bacağından kendini vurmuş.. Üzücü ancak oh olsun tadında yine de..

Herkese ne oldu bilen varsa beri gelsin.Herkese oluyosa bişeyler bana da olmuş olabilir. İzlediğim, okuduğum bi çok şeyden etkileniyorum.Belki yaşın getirdiği sabıra isyan vardır bünyemde bilemiyorum. Bu da beni depresif hissettiriyo olabilir..Ben öyle diildim, ben o kişiye bunu asla söyleyemezdim gibi. Yine de ne yalan söyleyeyim ayrıca niye yalan söyleyim, bu durum hoşuma gidiyor artık. Sarpolom aşkım sevgilim, hayatta beni en iyi tanıyandır, anlayandır. Onunla 11. evlilik yılımız ve biz biribirimize her zaman açık olup biribirimizle ilgili konularda eteğimizdeki taşları dökmüşüzdür. Olamaz mı olabiliiir. Aşk tesadüfleri sever filmini hatırladım.

Buraya kadar herşey şahane. Yine de ben telaşlı ve neo ile haşır neşir olduğum anda ,gerilmişim de hafif. O aradığında ve mutlulukla bi şey söylemek istediğinde ,telefondaki ben homur ötesi bi tirat atıp onu dinlemiyorsam ve telefonlar iki tarafında gerard depardio tavırlarıyla nihayete eriyorsa durum şudur. Ben bütün gün kafaya bu gerilimi takıp daha da suratsızlaşıyorken o telefonla yine gönlümü alır. Ben de alırım ama aramıyorum işte..o arasın banane..yok yok ben ariyim... bekleyin.............................................. telefonumu bulamadım yazıya geri döndüm..Aslında telaş bitince arayıp konuşmuştuk. Herşey kontrol altında..iş ki dürüst olalım..yoğundum ,neoyu baleye götürüyordum dedim, biliyorum dedi saate bakınca anladım dedi..budur.

Sevgili okuyanlar premenapozda olduğumu yazmış mıydım daha önce.. neyse öyle işte.bu da biraz beni sinirli yapmış olabilir mi..çünkü sahiden de sinir oldum..46 yaşında biraz erken gibi geldi bana..hoşuma gitmedi de değil..hijenik ped masrafından kurtuldu ailemiz...ama yakında yine başlar kısmetse,neo büyüyor..ay denooo ne yazmışsın öyle diyen arkadaşlarımı duyar gibiyim.. yazarım arkadaş..hayat benim hayatım.. yaşadıklarım ilk benim başıma gelmiyor..ne yani mankenler menapoza girmez mi...allahın izniyle menapoza girmiş manken olarak büyük ustam yıldırım mayruk defilesine çıkarım yine.. hem onun defile izlemeye gelen misafirleri çıtırlık hanımlar diiil herhalde. olsa da ne fark eder azizim.. belki de bu yüzden fırt diye söylüyorum içimdekileri..fark ettim çünkü ,söylemessem sinirli oluyorum.. hem bütün hastalıklar herşeyi içimize attığımız için oluyor...söyle rahatla kardeş..utanıyorum ama yazıp sizle paylaşırsam daha dürüst hissedicem kendimi..geçenlerde,yine telefonum bi kanal tarafından konuk olmam için aramalarıyla çaldı..bi kere de bi iş teklifi için telefon gelsin di mi..ya konuk , ya bi şey yararına defileye gel... e ama benim de kiram var.masraflarımıza ortak olma arzum var sanmayın manken oldu dünyayı götürdü..valla öyle değil... en zengin sen de olsan yine bi ferrariye ihtiyaç duyarsın..yok devenin bale papucu..tabi ki bu çok uç oldu..

Allaha şükür Sarpom ailenin çalışanı.. çalışmayı bırakıp o da motorsikletiyle hindistana ya da zimbamveye gitmek isteyebilir ama yapamaz. aileyiz..derken, hayatın, tüm yapmak istediklerini yapamayan ebeveyin ve insanla dolu olduğunu fark ediyorsunuz..tiyatrodan kopmak istemezdim.. ama neo büyürken ben kuliste onu büyütemezdim..fedakarlık etmek lazımdı.. pişman değilim..herşeyin bi zamanı varmış onu anladım..tiyatroma dönemedim diye karalar bağlamadım.. neonun da kafasına senin için tiyatrodan vaz geçtim diye kakmam..valllahi..yine de , içimizde bi yerlerde özgür kuş var.. arasıra rot balans da sorun oluyorsa normaldir...erkek okuyanlar anlasın diye bu örneği verdim desem de bu ırkçı bi bakış açısı, beni bile rahatsız etti..konudan uzaklaştım ama o yeni  tv kanalından arayan hanım,  sizi şu programa almak istiyoruz diyince,,zaten yeni kanal kurun, şu deniz piloş bi programı sunar mı acaba demeyin, hep konuk hep konuk dedim... bu sözleri söyledim ama ardından gelen kahkaha ile telefondaki tatlı hanım şaka yaptığımı anladı..aslında gerçek duygular fırt diye çıkıverdi sayın okuyanlar..telefonu tabi ki programınıza gelirim diyerek kapattım, sonra düşündüm durdum..niye gideyim di..çağırdılar diye gidiyorum..sağolsun kanal d de aramıştı neo ile çekelim diye..onlara da istemiyoruz dedim..istemiyorudum..niye eski manken kontenjanından sürekli programlara davet edilip evet diyip gidiyordum..programlara davet edildiğimde ,neoyu okula göndermiş o gelmeden de eve dönmüş olmam gibi bi günlük rutinim var.eeee yemek yapamadım o gün.. telaşlıyım..trafikten yetişicek miyim diye...hayır diyorum..artık programlara gitmiyorum.sosyal sorumluluk projelerine sonuna kadar evet..ancak amacına ulaşacak mı endişesi taşımak istemiyorum..

Son söz ..Allah korusun ..daha çok söz var elbet..içimizde tutmayacakmışız..neymiş.. sıkıntı dert etmiyecekmişiz... her zaman eteğimizdeki taşları dökecekmişiz..neocum ile bi filmi zorla seyretmek istemiyorsam ,söyleyecekmişim....... o kadar uğraşıp yaptığım yemeği yemediği için hiç güzel hissetmiyorum diyebilmeliymişim....

Sevgili herkes sakin olun, sağlıklı nefes alın. Sabır elbet büyük erdem ama söyle gitsin diyerek haftaya okununcaya kadar esen kalın.

Piloş

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :