CANLI YORUMLAR
DENİZ PULAŞ AKKARTAL
DENİZ PULAŞ AKKARTAL

EYVAH KIZIM BİTLENDİ

Yıl 2013...
15.05.2013

Duruma göre günaydın, iyi günler, iyi akşamlar ve geceler dileyerek ve truman showdan bu  alıntıyı yaparak merhaba diyorum...

Kızım bitlendi.of of..fıldır fıldır geziyomuş bit kafasında.. saçıyla aynı renk olmasının dezavantajıyla görememişim daha önce.. kondurmuyordum..ama geçen haftalarda bir anneanne yatısında kül yutmaz annecim keşif turuna çıktı ve ınınının ordaydılar..hemde 7 tane..

YIL 1977okulda bitlenmiştim. başrolde yine annem, elinde de gaz bidonu..hiç unutmuyorum lepiska saçlarım vardı ,diz çöktürdü bana ve gazı kafamdan aşağı akıttı ..sonra hunharca taradı ,temizledi ,artık ne yaptıysa bi daha hiç bitlenmedim..

YIL 2008 Hollanda'da ilk yılımız. Nehirin ilk okul günü.ilk gün iyi geçti.ikinci gün okuldan kağıt geldi..okulda bit vardı..ama nasıl olur..hala bit var mı diye şaştım kaldım..hemde ecnebi okulunda..hiç Hollandalı bit görmemiştim..ama bi gün okuldan gelen neomun kaşınmasından huylanıp bit şampuanı ile yıkayınca gerçek ortaya çıkmıştı..kızım bitli bi insandı..ben neşeli çığlıklar atarak aaaa bi tane daha düştü ,amanın neom görüyo musun ,bu da bit bu da bit diye tanıştırıyodum onu her biriyle., neom kaderine razı hiç itiraz etmiyordu .anne bak bi tane daha düştü diyordu.. ben ise jöle kıvamına gelen bedenimle onu hiç panik etmeden ,ki annem beni suçlaya suçlaya ve sonrasında koca papuç kadar yeşil iğrenç kokulu bi sabunla,kafama vura vura yıkarken,tüüü senin kalıbına derken ,ben bunları hatırlayıp, oh neom hepsi gitti,hiç kaşınmiycaksın artık, gece daha güzel uyuyacaksın diye onu rahatlatıyordum .istemeye istemeye de olsa okulu da arayıp durumdan haberdar ettim onları. bu doğru bi davranış .hoş diil ama yapılmalıydı..

Çok şaşırıyorum, 2013 yılında  bit olmazmış gibi geliyo ama var sevgili okuyan kişi.. ilkokulun olayı bu .. anneanne bit operasyonundan başarıyla çıkmıştı.. torununu mis gibi bit şampuanı ile yıkamış ve sıkı dişli bi tarakla,ki bit tarağı şampuanın yanında oluyor, taramış. Neom konuya hakim zaten ..arada biraz duralım sonra tara diyomuş..annem o günden beri beni arayıp ,nasılsın kızım demeden kafasına bakıyo musun çocuğun..sen bu çocuğa bakamıyosun be kızım der sağolsun..annemi kara kalpli biri gibi anlatıyor olabilirim..hacı annecim, abimin bir kız arkadaşından aldığı ekmek yapma makinesini ,sağol çocuğum ama ben kapıya torba asıyorum, getiriyolar hazır ekmeğimi..sağol sen bunun yerine kendine başka bişey al ,diyecek kadar dürüst , babama Almanya'da çalışırken haber bile vermeden ,Türkiye İş ve İşci Bulma Kurumuna başvurup,trenle Almanya'ya gitmiştir. Bunu yapabilecek kadar da 1 trilyon türk kadını gücündedir,Almanya'ya gittiği yıllarda abim 4 yaşındaymış. Onu anneanneme emanet etmiş. Anneannem ona sen nasıl annesin, insan çocuğunu bırakıp ta Almanyalara gider mi demiş. Annem de ben onu sokağa değil anneme bırakıyorum. Emin'in yani babam.. Emin'in gemisinin geldiği wilhelmshaven e gidiyorum demiş.. ev kurunca da abim gitmiş ,3 yıl sonra da ben doğmuşum..ne cesaret..helal valla...


Gelelim bit konusuna..gerçekten çok can sıkıcı.. okul çocuklarının tümü etkilenebilir bi gün..arada bakmakta fayda büyük.. ayıp bi şey diil ama neom yine de pek hoşlanmayacak bunu paylaşmam nedeniyle.Ayrıca neonun şimdiki okulunda ki sevgili nejla , başak, ipek ,zerrin yazımı okuduğunda ne düşünürler bilmiyorum:) yok yok kalmadı bit ..onu anlatıyordum bende.. ama vardı..tree tread oil diye bişey var. ensesine sürünce değil bit kimse yaklaşamıyo..o yüzden sürmüyorum ..Leo Buscaglia adında bi yazarın kitabında kahramanın annesi okula giderken onun gömleğinin içine  sarmısak dikiyormuş,, pek fazla arkadaşı yokmuş ama hiç de hasta olmamış.. ha bi de şöyle bi teselli var.... bit temiz saça gelir... ama bu içime sular serpilmesine neden olamıyor ne yazık ki....kontrole devam..son günlerde neom okuldan geldiğinde hoşgeldin diyorum öpüyorum ama kafayı kolluyorum.. fark etti bugün anne.. niye hep kafama bakıyosun diye sordu..alışkanlık oldu ,ya da tik gibi bi şey dedim..tik ne dedi , işte bu diyip onu gıdıklamaya başladım..... 
cuma günü neom, sabırsızlıkla beklediği, burcu arkadaşına yatıya gidiyor..saçları ipek gibi mis gibi.. ben ise ,arkadaşlarımla bi ada gezisi yapıcam bostancıdan gidilen, haftasonu neomla sarpolom başbaşa olacaklar.. ikisine de iyi gelecek .bana da biraz kafa izni..
ada da gözlem yaparım.anlatırım size ..kadın erkek fark etmez..ahenkle dans éden saçlarınızın olmasını temennisi ile sevgiyle sararım.

Piloş

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :