CANLI YORUMLAR
DENİZ PULAŞ AKKARTAL
DENİZ PULAŞ AKKARTAL

GEZİ PARKI

Neden
05.06.2013

-Merhaba

-Anne, ne olmuş,niye gözünde yaş var?

-Taksimde çok kötü şeyler oluyor neom .

- Ne olmuş anne?

- Herkes ağaçlar kesilmesin diye toplandı, polis üstlerine su sıkıyor.

-İnsanları mı suluyolar anne

-Evet yavrum,insanları suluyorlar ki güçlensinler.

-Çok komiksin anne..

Komiklik yapıyorken ağlamak istiyorum ama ben.Televizyona kitlenir ama ama insanlar yerlere düşüyor.O yaşlı amcaya neden sopayla vuruyolar Ağlama anne..ağlamıyorum, mutluluktan gözlerim doluyor, insanlar nasıl da el ele verdi di mi..görüyor musun...birlik olmak budur neom..ve neo şöyle devam eder. Anne ben başbakanımıza gidip ,bunları durdurursanız ben kendimi feda ederim diycem.deme çocuğum..hiç başbakan ister mi böyle bişey.. ama yanlış anladı olan biteni..o ağaçları kesmeyin demek kötü bişey değil ki..niye yapıyor bunu. polis bayramında biz çiçek vermiştik onlara..neden bunu yapıyorlar bize şimdi,,düşünme bunları yavrum..al tencereyi tavayı çık balkona..kötülüğün değil iyiliğin kazandığı bi dünya için.. 

Kömür

Nehirim 6 yaşındayken ,sıradan bi gün yaşanırken olay şöyle gelişmişti..annnneeeeee geeel...gittim.odada kara sinek var dedi..sinek, örümcek ve arı neomu huzursuz etmeye yeter..ben cabbar bi şekilde ,elimde kıvırdığım gazete ile kara sinek avcısına dönüştüm..bi iki ıskalamadan sonra neo birden duruma uyandı.anne ne yapıyosun..neden onun hayatı,senin hayatından daha değersiz olsun?

İşte benim kızım..ne diyeceğimi bilemedim tabi..haklıydı..  tamam neom dedim..onu öldürmicem. bizimle yaşasın o..adı da kömür olsun..kömür sonraki günlerde arkadaşlarını da getirdi.ama kızım bana iyi bi ders vermişti..güçlünün zayıfı yok etmeye hakkı yoktu..bu popüler olmayan bi kara sinek de olsa...aradan aylar geçer...neonun odasının önünden geçerken, ben,aynı repliği duymaz mıyım..neden onun hayatı senin hayatından daha değersiz olsun.. yani filmde duymuş aylar sonra bana satmış..gülsem mi vay uyanık desem mi..güldüm tabi.. helal olsun da dedim.. doğru zaman da lafı oturttu ya bana.sen ona bak.
ister bi sinek olsun ister bi ağaç dalı..biz kim olduğumuzu sanıyoruz.koruyup kollayacağız elbet... insanları kedileri köpekleri kuşları gaz bombalayıp, toplumu yanlış yönlendirmek de ne.türk bayraklı insanların üzerine su püskürtmek de ne. Niye toma diye bi hain aracın olduğunu öğrendik. öğrenmez olaydık..
herşey bi ağaçla başladı.. yetti çünkü yeşile düşmanlık..ben heryeri mermer olan bi ülke istemiyorum,son günlerde polis halk karşı karşıya geldi..gelmesin.. aynı dili konuşmasak da birbirimize saygı göstermek boynumuzun borcu değil mi zaten. şebnem ferah ne kadar haklı..bi mektup yazmış başbakanımıza..sizinle aynı görüşte olmayanların da başbakanısınız diye hatırlatmak zorunda kalmış. 
canım sıkkın ama bi o kadar da umut doluyum.. bu günleri basın yazmasa da tarih yazacak..ben çocuğuma bunları anlatıyorum.siz de anlatın.korkma zamanı değil artık..
bu bir provoke etme yazısı değildir.meryem uzerli tükendi gitti. bi baktık .biz de tükenmişiz meğer..ama biz tükendikçe şarj oluyoruz..yaşa Türkiyem.

Haftaya okununcaya kadar sakin ve esen kalın.

Piloş

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :