CANLI YORUMLAR
FİLİZ KAYA
FİLİZ KAYA
Psikolog

GÜÇLÜ İLİŞKİLER İÇİN

Mutlu olmak mümkün
18.10.2012

Sevdiğimizle bir ömür boyu mutlu olmak… Uyumlu, keyifli, eğlenceli, samimi ve herkesin kendini mutlu, değerli hissettiği, hem de uzun yıllar süren, çok güçlü ilişkiler yaşamak, gerçekten mümkün mü? EVET!!!

Günümüz koşullarına, boşanmaların bunca kolaylaşmasına, aldatmaların bunca artmasına rağmen, ilişki terapistleri olarak halen iddialıyız: mutlu ilişkiler yaşamak mümkün.

Mutlu çiftler bize çok şey öğretti… 35 yılı aşkın süredir binlerce çiftle yapılan pekçok araştırma aynı şeyi söylüyor: Bazı çiftler çok MUTLU. Ve bu mutluluğun ardında benzer nedenler yer alıyor… Yani tüm mutlu çiftler benzer şeyleri yapıyorlar… Güzel haber ise, bu şeylerin tamamının ÖĞRENİLEBİLİR olduğu…

“Unutmayın, ilişki süresince yaptığınız her olumlu şey, ön sevişme değerindedir.” 

– John Gottman, Evlilik ve İlişki Terapisi Gurusu

Peki ben kimim?

Psikolog Filiz Kaya. İlişki ve Evlilik Terapistiyim. İstanbul Üniversitesi’nde Psikolog, Seattle’daki Gottman Enstitüsü’nde Çift Terapisti ilan edildim. Sevdiklerimle olmayı, istediklerimi yapmayı, bildiklerimi paylaşmayı, merak eden herkes okuyabilsin diye yazmayı, bir de sahne performansını arttırmayı kendime görev edindim. :-)

Sizlere de güçlü ilişkiler dilerim…

 

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
bûya
Cevapla bûya
18.10.2012 09:31:39
hoşgeldiniz:)) günümüz dünyasında çok iddialı bir meslek seçmişsiniz:))) kalemimi kağıdımı hazırladım, söyleyecekleriniz merakla bekliyorum;)
Cevap Yaz
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :