CANLI YORUMLAR
EMİLİ ANATA
EMİLİ ANATA
MODA

HİÇ MODASI GEÇMEYEN DESEN

Leopar...
11.10.2012

O kadar desenden bahsetmişken, her sezon hayatımıza giren leopardan bahsetmeden geçmek olmaz.

Yıllarca, "Leopar mı, ııyk" diyen biri olarak, leopar deseninden bahsetmek ve hatta leopar desenini sevmeye başlamak, benim için ilginç oldu ama nedense bu sezon sempati duymaya başladım. Sanırım bu, önceki yazılarda bahsettiğim loaferlerde leopar deseninin başarılı kullanılmasıyla başladı.

Önce gelelim leoparlı parçalara… Bir desen, eğer trend olduysa, onu her yerde ama her yerde görmeniz mümkün. Leoparda da aynısı oldu. Ben, bileziklerde, aksesuarda kullanılması durumunun hastasıyım, telefon kılıflarına kadar el atmadığı yer kalmadı bu desenin. Leopara, ıyyk dediğim zamanların, leoparın sadece ve sadece elbise olarak kullanılmasıyla olmuş olabilir.

Leopara artık sempati duyuyorum desem de, ben bu desenin insanın gözüne gözüne sokularak kullanılmasından pek hoşnut değilim. O yüzden baştan aşağı leopara bürünmeye karşıyım dostlar. Kendimi de başkalarını da, şöyle tek parça leoparlı bir elbiseyle görmek istemiyorum! O kadar netim bu konuda, bir kere bu desen çok iyi bir de fizik gerektirir, eğer fiziğinize o kadar güvenmiyorsanız hiç denemeyin derim.

O kadar elbise giyenlere çemkirdin, peki biz nasıl giyinelim derseniz, ufak detaylardan başlayabilirsiniz derim; mesela siyah elbisenize hareket katmak için, leoparlı ince bir kemer ve altına kontrast bir ayakkabıyla çok hoş olabilir. Ben, leoparı elbise olarak kullanacağım diyorsanız, diğer tüm desenlerde olduğu gibi, diğer parçaların hepsini sade seçmenizi tavsiye ederim. Olabildiğince sade…

Ben leoparı detaylarda kullanmayı seven, ayakkabılarda kullanılacaksa bunun loafer olmasından yanayım, çantalarda kullanılacaksa tamamen leopar kaplı bir çanta yerine, bir parçası leopar olan çantalara gözü takılan biriyim. Böylesinin çok daha hoş olduğuna inanıyorum.

Leopar ağır bir desen, çoğu zaman da olgun bir duruşu var. Bu yüzden leoparlı eşofman takımlarına ve giyenlere karşı, hala mesafeliyim. Leopar kürk (sahtesini) giyen birini de, 40-50'li yaşlarda hayal etmekten kendimi alamıyorum.

Özellikle genç kızları düşündüğümde, "Gözünüzü seveyim, cılkını çıkarmayın bu desenin" diyesim geliyor; çok seviyorsanız, eşarbınızda kullanın, kulaklığınızda kullanın, ama nolur kendinizi 20 yaş büyük gösteren bu deseni kullanırken biraz düşünün. Ayna karşısındaki, görüntü gerçekten siz misiniz, buna bir bakın derim.

Leopar desenli kalpli bir kolyeye, ya da yumuşatılmış hatlarda leopar desenlerin kullanılmasına da karşı değilim. Ben, şu anda mesela leopar giydiğimi hayal ettiğimde ise ortaya şöyle bir kombin çıkmış oluyor. Elbisenin deseni bas bas leopar diye bağırmıyor mesela, bu da benim kurtarıcım olmuş oluyor.

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :