CANLI YORUMLAR
MUTLU TÖNBEKİCİ
MUTLU TÖNBEKİCİ
Gazeteci-Yazar

İNSANI MUTLU EDEN KASABA

Dünya şirini butik otel
07.09.2012

Taraklı, Adapazarı’nın 65 km güneydoğusunda, insanı mutlu eden acayip sevimli bir kasaba. Çirkin yapılaşma kanserinin bulaşmadığı bir yer. Eski evleri, eski camileri, eski meydanları ve eski ağaçları olduğu gibi duruyor. Mini bir Safranbolu gibi ama çok daha sevimlisi. Osmanlı Devleti daha kurulmamışken Osmanlılar tarafından fethedilip yerleşilmiş ilk yerlerden. Ta o zamandan kalmış, 700 yıllık bir çınar ağacı var. Tek başına bu olağanüstü güzel anıt çınarı görmek için bile gidilebilir.

Kalmak için nefis bir seçenek var: “Hanımeli Konağı” İstanbullu iki arkadaş, birkaç yıl önce kasabaya vurulup bir ev almışlar. İki yıl içinde binayı restore etmiş ve dünya şirini bir butik otel olarak yeniden “doğurmuş”lar.

Otel, nefis bir bahçe içinde cidden çok güzel bir konak. Pembegül ve Banu Hanımlar, Galatasaray Liseli. Nasıl severek inşa ettilerse öyle de severek otellerini işletiyorlar. Çok güzel yemekler hazırlıyorlar. İsteyene yayla turu düzenliyorlar. Zaman zaman sinema geceleri düzenliyorlar ki biz bile denk geldik. Tarihi bir yerleşim yerinin başına gelebilecek en iyi iki şey iyi bir belediye başkanı ve böyle sempatik bir konukevi olmalı. Hakikaten şanslı bir yer Taraklı.

Özellikler

Doğada yerleşim

Geleneksel mimari

Güzel bahçe

Yaz-kış açık

Kredi kartı kabul ediliyor

Konum

Köy içinde 

Ormanda

Dağda

Tarihi yerleşim içinde

Restoran

Ev yemekleri

Yöresel

Çocuk politikası

Çocuk kabul edilir

İnternet bağlantısı

Her yerde var

Ücretsiz

Aktiviteler

Rehberli tur

Doğada yürüyüş imkanı

Evcil hayvan politikası

Kabul edilmez

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :