CANLI YORUMLAR
EMİLİ ANATA
EMİLİ ANATA
MODA

KIŞA HAZIRLIK

Bot seçenekleri
08.11.2012

Kış geldi resmi olarak, kışlıklar çıkartılmaya başlandı. Soğuktan korumamız gereken ayaklarımıza güzellik yapıp, sezonun bot modellerine göz atıp, nasıl giyinelim bir bakalım istedim.

Botların da sezon trendlerinden geride kalacak hali yok, zaten artık ne giyiyorsak onlar da ayaklarımıza yansıyor. Tıpkı yazın çiçek desenlerin oxford ayakkabılarda kullanılması gibi.

Zımbalar tabii ki botlara da yansıyor, üstelik kıyafetlerde olmasından çok daha kullanışlı olarak. Biraz erkeksi gibi görünse de, sizi hem soğuktan korur, hem ayaklarınızın kaymasını önler hem de oldukça trendy. Eğer biraz daha feminen bir görünüm istiyorsanız (kim istemez ki), topuklu modelleri tercih edebilirsiniz.

Barok botlarda da var, ancak şahsi tercihim bu desenin elbiselere daha çok yakıştığı. Dikkati ayaklara çekmek için yine de hoş bir yöntem olabilir.

Ben her zaman sadelikten yanayım diyenlere de her sezon giyilebilecek böyle topuklu bir bootie önerebilirim. Modaya karşı koyan ama her zaman da şık görünen bir model.

Militer tarzı uygulamak isteyenlere de hakiye yeşile kaçmadan da bu tarzı rahatlıkla botlarıyla uygulayabileceklerini hatırlatmış olalım.

İtiraf etmek gerekirse, şahsım adına en çok bu botları sevdim. Sezonun trendi şarap rengi istiridye görünümüyle ve aşırı kaçmayan topuğuyla ne güzel olmuş. Tap toe babetlerden sonra botlarda da üstelik altın detaylarda. Birkaç sene önce bu ayakkabıları gözümüze soksalardı, gündelik giyimde tercih edilemez derdik belki de ama şimdi çok rahatlıkla uygulayabiliyoruz.

Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun diyenlerden olmadım hiç ama böyle bir kırmızıya da hayır denilemez. Dikkat çekici bir akşam için kaçınılmaz kesinlikle. Paça boyunu ayarladıktan sonra nasıl kombinlerseniz kombinleyin olur. Kırmızının kendisi yeter.

Dolgu topuklar ne kadar yüksek olsa da ince topuklulardan çok çok çok daha rahatlar. İnce topuğun yerini tabii ki tutmaz ama, onun da kendine göre bir havası var ne de olsa. Yine altın zımbalar. Daha çok göreceğiz bunları ve belki de daha çok seveceğiz.

Yine zımbalar, bu sefer kemer tokalarıyla ve çok daha sade bir biçimde, üstelik ince topuklularla. İnce topuğun zarafeti başka hiçbir şeyde yok, bir de rahat olsalar.

Klasikten vazgeçmeyenlere tabii ki siyah lazım, üstelik bu model çok zarif, benzer kalıbın bağcıklı modelleri de kullanılabilir. Farklılık arayanlara ise mürdüm ve mint var ki biliyorsunuz mint yazdan beri vazgeçemediğimiz bir renk; altın detaylı mint bot biraz Anne Del Russo’nun H&M için yaptığı tasarımları andırsa da farklı olduğu bir gerçek.

İki renkli botlar kombinlerinize farklılık katabilir, sizi kısıtlamaz da üstelik. Ancak altın altın altın , komple altın rengi de olsa ben bunu giyemem diye ön yargılı düşünmeyin. Bu sezon gerçekten bunlardan çok daha fazlasını göreceğiz. Üstelik gelecek sezonu da etkileyecek.

Çeşitler çok, her kıyafetin bize ve karşımızdakine verdiği mesaj farklı… Ne olursa olsun her şey yine sizin hangisini tercih edeceğinize ve nelerle kombinleyeceğinize bağlı. Ayakkabı bu, insanı vezir de eder rezil de, bunu aklınızda tutarak hareket ederseniz çok daha yararlı olur

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :