CANLI YORUMLAR
EMİLİ ANATA
EMİLİ ANATA
MODA

O SADECE BİR KUMAŞ DEĞİL!

Kadife...
01.11.2012

Bu hafta tatil rehavetini atlatamamış olmamın etkisiyle neden bahsetsem, bu sefer hangi modasal saplantımdan bahsetsem diye düşünürken, ilhamın gözünü seveyim, uzun süre önce bahsetmek istediğim ama atladığım bir şey geldi aklıma. Şey diyerek kendisine haksızlık ettiğimin farkındayım ama o kadar olur diyerek size kadife saplantımı anlatayım bir yandan da sezonun parçalarından, bu kumaşın güzelliğinden, yaşadıklarımdan bahsedeyim.

 

 

 

Ben çocukken annem kışları üşümeyeyim diye giydirirdi, kalın fitilli kadife pantolonları. Aslında yumuşak dokusunu severdim sevmesine de aşkımız bir süre sonra bitti. Komşunun oğlunda aynı kalın fitilli pantolonu görmemden bahsedersem eğer neden bitmiş olduğunu anlarsınız mutlaka, hele benim kısa saçlarımla onun uzun saçlarının da yakaladığım uyumla beraber kadife pantolonumdan jet hızıyla uzaklaşmıştım. Böyle de çocukluğuma iner, analizimi yaparım. Neyse ki o kadar derin bir travma olmamış.

 

Yıllar geçer…

 

Genç(!) zamanlarım, sadelik mi desem mi salaşlık mı desem öyle bir tarzım var ki hala salaşlığı ayrı bir severim bu arada. Belli başlı kıyafetlere yapışıp kaldığım bir dönem. Nereden bulmuşsam, almışsam artık bu sefer ince fitilli mürdüm rengi kadife bir pantolonum var ki kendisi bu sezon olsaydı elimde bayram ederdim. O pantolon da böyle takılıp kaldığım parçalardan. Ufaktan eskiyecek biliyorum, bir yandan giymeye kıyamıyorum bir yandan üstümden çıkartasım gelmiyor. Böyle giyerken bile içim giden bir pantolon… Kar yağmış haliyle kar tatili… Sevgili ben de kadife pantolonumu bu havalarda giymeyip ne zaman giyeceğim diye düşünmüş olmalıyım. Evde misafirler var. Benim de markete gitmem gerekiyor. Kalın kış tüyü, kürklü, yeşil, askeri tip montumu da giydim dışarı çıkıyorum. Dikkatinizi çekerim o montta bu sezon trendlerinden. Neyse, artist artist gezinen bir tip düşünün, dışarıda hoş romantik, lapa lapa yağan bir kar var ben de bir kar , kış tutkunu olarak kuğu gibi süzülüyorum kıyafetlerimle derken mermerin üstüne düşen karın ne kadar kaygan olduğunu da keşfetmiş oldum. Kadife pantolonum da montum da mermer zeminle yakından tanışmış oldu. Ancak sevgili pantolonum bir daha üstümde görünemedi, dizinde oluşan olağanüstü komik yırtıkla çöpü boyladı, bir daha öylesine güzelini de bulamadım.

 

 

 

Kadifenin beni böylesine anılara götüreceğini hiç düşünmezdim. Bir kadife nelere kadir demek ki…

 

Gelelim bu güzelim en çok yakıştıklarına, ben clucthlara en çok yakıştırıyorum, mesela şu aşağıdakine bittim, hatta aşağıdaki parçaların birebir aynısının dolabıma girmesini istiyorum, bilmem anlatabildim mi? Ne kadar şık, ne kadar elegant…

 

 

 

Ondan sonra tabii ki pantolonlar geliyor hele o eski müdrüm pantolonumun benzerini bulabilseydim ne mutlu olurdum ama şu ana kadar hiç gözüme ilişmedi. Olmadı ceketler hadi olmadı makosenler diyebileceğim bir sıralamam var ama tüm bunların yerine Balmain’de gördüğüm bu mavi kadife pantolona ve Burberry Prorsum’da gördüğüm şu trençkotla hayran kalmakla yetindim.

 

 

 

Dur bakayım, dolabımda zamanında kıyamadığım mavi bir kadife ceketim vardı şu anda bedenime olmayan, en iyisi gideyim ben onu giyineyim de yeni bir hatıra kalsın bana. Ceket üstümde yırtılırsa falan haftaya da onu anlatırım artık.

 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
bûya
Cevapla bûya
01.11.2012 10:02:17
benimde vardır kadife ile ilgili çocukluk anılarım:)) mesela annemlerin evinde ben çocukken kalın kadife perdeler vardı.şimdilerde yok ne yazık ki. birde çocuklara kış geldi mi hemen kadife kıyafet aranırdı sıcak tutsun diye:))şimdi polar çıktı mertlik bozuldu:)
Cevap Yaz
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :