CANLI YORUMLAR
DENİZ PULAŞ AKKARTAL
DENİZ PULAŞ AKKARTAL

ÖZEL GÜNLER VE HAFTALAR

Tek bir gün olmamalı bence
01.05.2013

Güneşli ülkemin her ferdine ayrı ayrı merhaba. Nasılsınız ?

Beni soracaksanız çok iyiyim, geçen hafta Hollanda'dan dönüşümü anlatmıştım. Kaldığım o  son hafta şansa bakın ki doğum günüme denk geldi.Aslında ne ben ne sarpom heyecanlanırız doğum günlerinde. Öyle ya ,bi yaş daha almanın nesini kutlayalım.

Şaka bi yana birlikte hoş bi yemek yemek için bahaneydi doğum günü..herhangi bi gün işte..rezervasyonumuzu önceden yaptırıp gittik..oldukça şık bi yerdi..Nişantaşı gezgilerinin gündüz şıklığına eş değer olduysa da yaş ortalaması 40 ın üstüydü ve yemekler çok abiye idi.Büyük tabak, sos acık damlatılmış bi köşesine , minik kare bi ikramlık geldi önce... Masamıza tabağı koyar koymaz bilir kişi bize anlattı: Efendim karides sosu yatağında döla ıspanak algısı bütünlüğünde minicik bi parça balık köftesi ayarı bi lezzet pınarıydı. Hop diye yutmadık hemen , garson 10 dakika anlatınca uzattık da uzattık yemeyi..arasıcak ve ana yemekten bahsetmiycem zaten. Tatlı ise es geçildi. Ne ile karşılaştık yazayım mı..ellerimize menüleri vermeden önce küçük bi tepsi içinde 5 adet seçenekle  yakın gözlüğü ikram edildi..şaşırdık..ihtiyacımız var ise diye böyle bi uygulama varmış..doğum günü yemeğimde işte beni en çok şaşırtan şey bu oldu..doğum günü bahane idi, restoranda yemek yemek şahane idi.

Bi de sevgililer günü olayı var.tv de reklamlarla başlar . Bi küçük taş yeter derler. Heryerde kırmızı gül patlaması yaşanır. Az buz para da değildir hani güller o gün.Sinir olurum. Sevgilisi olmayan ne yapsındır.

Şimdi anneler günü geldi. Beyaz eşya satıcıları başladı gene. Anneler gününü unutmayın. Ona ütü alın, blendır alın..Annenin işi ne zaten..sizi daha bi besler büyütür o tost makinesi ve akıllı fırınlarla. Anası olmayanlar ne yapsındır. Hergün anne olan da o bi günü ne yapsındır.

Yılbaşı kutlamalarını da anlamsız bulurum..güle güle 2bin bilmemne,hoşgeldin 2bin bişey..e geçen her gün değerli ve kayıp giden günlerin haddi hesabı yok ise nedir bu bi gece kırmızı donlarla donanıp eğlence çırpınışlarımız...Ertesi gün yeni kararlarla 1 ocak günü uyanırken ne değişmiştir..Daha mı şen insanlarız yoksa akşamdan kalan yorgunluklarımız yüzünden bezgin miyizdir.. Büyük bi enerjiyle karşılayıp çok eğlenip bi yerlerimize kaçan hesaplara üzülür müyüzdür..

Geçelim anam babam..nefes aldığımız her gün özel,yitip giden her gün ise anılarımızda yaşar..

işte sizin için araştırıp bulduğum bi kaç özel gün...

26 Ekim körler günü

31 Ekim dünya tasarruf günü

12 Mayıs anneler günü

18 Haziran dünya güneş günü

24 Kasım öğretmenler günü

20 Mayıs sessiz dünya sakinleri günü

1 Aralık aids günü

9 Aralık insan hakları haftası

İnsan hakkının haftası mı olurmuş..

Deliye hergün bayram derler...E o zaman bana öyleyken öyle..canım neomuzun doğduğu gün bana yılbaşı, eşimle evlendiğim günü ise şahane yaz tatili..
Yine de kutlu olsun
Geçmiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarken aynı günün sevgili kayınvalidemin de doğum günü olması sebebiyle kutluyorum..15 Nisan annemin, 30 Nisan kayınbabamın doğum günüdür. Bu böyle sürür gider..habire şenlik ortamı olamayacağına göre, hergün değer verip mutlu edelim..Hediye seçme konusunda zaten son derece başarısızımdır..o gün gelince kitlenirim.. ama herhangi bi gün, rastgele gezinirken bi vitrinde gördüğümü , aaa bunu sarpo beğenir, bunu Ceylan beğenir ,annem beğenir diyebiliyorum..o gün girip alıyor veriyorum öylesine onlara.. 
Sevgili anne boyutu okurları ,anneler babalar...özel günleriniz toptan kutlu olsun...anneler günü gelince ben hep sarpomu tebrik ederim. beni anne yapan o oldu çünkü..ve nehirim..beni nehirim anne yaptı.
Anne olamayan kadınlar vardır,baba olamayan babalar..ama her insanın anne ve babası vardır.
Hakları ödenmez..öyleyse kutlu olsun dünyaya...tüm çocuklar da sağlıkla yaşasın.. gülsünler eğlensinler.. çiçek derip yollarımıza sermeseler de olur..
Haftaya yine yazarım size

Kendinize iyi bakınız

Sevgi ve sağlıkla

Piloş

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :