CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

SAHİCİLİK

Gerçeğin doğasıyla iç içe
04.07.2012

Sahicilik için karşıtlığın ayrılıkçı sularının çekilmesi gerekmektedir. Med–cezirin sınırlarını ayırması, Dünya ve Ay’ı nasıl tanımsal olarak ayırırsa duyguyu da öylece ayırır. Ay’ın kendine göre bir düzeni, yöntemi, zamanlaması var. Keza Dünya’nın da öyle. Her ikisinin kendi zamanlamasına ve yöntemine saygı duymak esastır.

Kendi yol ve yordamınızı, başka bir bireyin yol ve yordamının ya da yolsuzluk ve yordamsızlığının üzerine çıkarıp karşıtlık oluşturmayın... Yol ne kadar saygıyı hak ederse yolsuzluk dediğimiz de o kadar saygıyı hak eder. Yolsuzluğun yol olmadığını nereden biliyoruz ki! Hepsi deneyim adı altındadır. Bazen yolsuzluk denilen hal daha derin ve kısa bir öğrenme için güzel bir yol olabilir - ki öyledir.  Senin yaptığın, yapabildiğin her ne varsa senin koşullarının ve sisteminin sonuçlarıdır. Bu sonucu eşdeğer yaratanlar olabilir, yaratamayanlar da. Her ne varsa kabulümüz…

Doğumunun ve tüm sürecinin sahiciliğiyle barışma zamanın geldi. Anne karnındaki yaşam sahici bir gerçekliğin yaratımından gelmiştir. Mükemmel kurgulanmıştır. Ve hepimiz aynı yolla geliyoruz dünyaya. Hepimiz aynı şartları deneyimliyor, kayıtlamaya başlıyor ve sudan çıkar çıkmaz hava ile tanışıp ağlamaya başlıyoruz. Bire bir aynı olmamakla birlikte her birimizin dünyaya gelme yöntemi benziyor. Ruhlarımızın benzerliği gibi. Arayışlarımızın benzerliği gibi. Ben gibi. Sen gibi... 

Doğum ruhun Yuva’ya seçimli bir şekilde ara verme halidir. Aynı zamanda dünyada bedenli yaşamın başlangıcıdır. Gerçek olan, içi tam bir sahicilikle dolu olan da şudur ki, ruhun doğumla burada olması onu sınırlamaz. O hiçlik kadar hiç olmayı tek olarak bilir. En sahici halinle hatırla, Orayı, verilenleri, bütünü, birliği… sahicilik için hatırlamaya ihtiyacın var. 

Herkesin kendi gerçeği ve sahiciliği peşinde olduğunu hatırla. Senin gerçeğin senin için gerçek iken diğerleri için aynı derecede gerçek olmayabilir. Olsun, bırak böylece. Senin gerçeğin seni ilgilendirir. Odağında kendi gerçeğini tut ki sen sahiciliğinle buluştuğunda dünya da sahicilik için bir adım atsın. 

Her bir birey enerji alanı ile en az 1 km. alanı direkt etkilemektedir. Sahici bir birey en az 1 km. çevreye sahicilik vermekte ve içindeki her bir bireyin sahicilik durumunu yukarıya taşımaktadır. Gerçi yukarı olarak tanımlanan tam olarak yukarısı değildir. Enerji önce yatay sonra dikey çalışır. Bu nedenle yukarı çıkmak için önce yatayda genişlemek gerekir. Genişlemek için enerji alanını akışkan kılmak gerekir. Yani olanla uyumlanmak, akışa uymak gibi kavramlar devreye girer. 

Yaşamın sahiciliğiyle uyumlanma niyetiyle, doğumun ve gelişimin kültürüyle birlik olma niyetiyle, gerçeğin doğasıyla iç içe olma niyetiyle...

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :