CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

VARLIĞININ DERİNLİĞİ İÇİN

Güvenmeye başla
23.05.2012

Sana verileni bildiğin ve ona güvendiğin zaman diğerlerine olan bakışın değişecektir. Güvendikçe çoğalırsın. Gördükçe görme derinliğin artar. Derinlik arttıkça anlama yeteneğin gelişir. Anladıkça duymaya başlarsın. Duydukça uyumlanma katlanır ve yakınlaşırsın. O olanın kudretini anlamaya bir minik adım daha yakınlaşırsın. Derinlik için güvenmeye başla.
 
Varlığının derinliğine güvenmek diğerleri ile arandaki perdeyi, yanılgıyı, yargılamayı, kınamayı ortadan kaldırır. Sen ve ben ayırımının olmadığın net haliyle görülmeye başlar. Sende olanın bende, bende olanın sende olduğu, “biz”in en çıplak hali öylece ortaya çıkar. Gücün ne demek olduğunu kullanınca anlarsın. Güçlü bir araba düşün, dışarıdan onu izlemek çok şey ifade eder lakin sürücü koltuğuna oturup gaz pedalına basmak çok daha fazlasını ifade eder.
 
Olanın gördüğünden fazlası olduğunu hep bilirisin. Uzay dediğimiz alan gördüğümüz kadarla sınırlı olamaz, bilirsin ama dahasını tanımlayamazsın görmediğin için. Bir gün uzaya gönderilen bir uydu daha fazlasını görüntüler ve işte görünür olanın hükmü artar. Böylelikle güvenin genişler huzur gibi, olanı anlama ve görünenin dahasını görmeden görme başlar. Bilgeliğinin içinde hareketlidir hepsi. Bil yada bilme.
 
Bu dünyaya geliş sebebinde içinde olduğun aile senin tekamülün adına en kıymetlisi. Sadece rollerimiz var ruhun öğrenimine aracı olmak için. Ruhsal olarak hepimiz aynı anda yaratıldık yani hepimiz aynı ruhsal yaştayız. Rollerimizi oynuyor, ruha öğrenme kazandırıyor ve dünyadan ayrılıyoruz. Güven ki, en uygun yerde, en uygun ailedesin. Güven ki, en ideal bedende, en olması gereken cinsiyetle geldin. Senin ruhunun öğrenimine dolayısı ile senden öğreneceklerin ihtiyacına yönelik düzendesin. Yine şükrederek güven ki, düzen sabit değil, değişken.
 
Hayatta olma amacını duymaya güven. Yaşamın ritminin keyifle, neşeyle, sevgiyle her an yeniden tasarlanabileceğine, evrenin bu talepleri keyifle karşılayacağına güven. Geleceğin tek doğrusal düzlem olmaktan çok öte sonsuz olasılıklar olduğuna güven ve bugün yarat. Kendin için yaşamını yeniden tanımla ve Güven..
 

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :