Okunma Sayısı: 7882
CANLI YORUMLAR

6 AYLIK BEBEĞİNİZ

"Bacaksız"ın dil gelişimi

 

 

 


Bebeğiniz altıncı ayına girmek üzere ve siz nasıl bir afacanla karşılaşacağınızı merak mı  ediyorsunuz?

 

Özellikle dil gelişimi mi heyecanlandırıyor sizi? Belki bir yakınınızın güzel güzel, tane tane, kibar mı kibar konuşan küçük oğlu gibi olmasını istiyorsunuz kendi kızınızın/oğlunuzun da.

 

Bu düşünce, bu meraklı bekleyiş sizi heyecanlandırıyor çünkü biliyorsunuz ki onun sesiyle şenlenecek eviniz; onun gün be gün geliştiğini, o minik ağzından nasıl da güzel cümlelerin çıktığına tanık olmak sizi mutlu kılacak...

 

İşte 6 aylık bebeğiniz, meramını anlatmaya başladı artık. 

 

Ağzından çıkan sesler gitgide konuşmaya benzemeye başladı bile. Esasında çok kendinizi vermeden dinlediğinizde size konuşuyormuş gibi gelebilir. 

 

"Da-da" gibi belirgin ünsüzleri kullanıyor; fakat muhtemelen bu sesleri kişilerle bağlayamamıştır. Bir şey isterken veya "Ben şunu istiyorum!" derken nasıl da tüm vücudunu kullandığına dikkat ettiniz mi?

 

Eğer henüz başlamadıysanız bu dönem beden dilini öğretmek için güzel bir zaman. Birkaç ay daha sizin beden dilinize karşılık vermeyecek olsa da hareketleri ve nesneleri etiketlemeye başlayabilir. 

 

Daha sonra size ne içmek istediğini ve daha daha neler yapmak istediğini söyleyebilecektir. Derdini anlatabilen bir bacaksızla ilgilenmek sizin de daha çok hoşunuza gidecektir.   

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEĞİNİZE YARDIM EDİN
SEVGİ VE ÖVGÜ
TEK YAPAMADIKLARI EMZİRMEK
BEBEĞİNİZLE İLETİŞİME...
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :