CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

DEPREM

Yeni fay hattı bulundu
30.09.2013

15 katlı bir apartmanın 10. katında oturuyorum ben. Hemen yan odamız oğlumun odası. Üst kat komşumuz taşıyıcı duvarı “kendime namaz odası yaptım “ diyerek kırdı ve (onların dairesinde) oğlumun odası ile bizim yatak odasını birleştirdi. Tekrar ediyorum aradaki duvar taşıyıcı duvardı...

 

Bizim durumumuz böyle. Bunu niye yazdım? Çünkü az sonra sizinle paylaşacağım haberi bu durumun ciddiyetinin farkında olarak okudum, araştırdım, çevirdim ve öyle yazıyorum.

 

Gayet ciddiyim yani bilin diye söylüyorum...

 

İngiltere’de yayımlanan Focus Dergisi’nin haberi ile Pazar sabahı yatakta kahve ile dergi okuma zevkim altüst oldu.

 

BBC’den yayımlanan British Focus dergisi Ekim sayısı (sayı 260) haberine göre;

 

Alman Geoscience Merkezi’ne bağlı çalışan araştırmacı bilim adamları Marmara denizindeki araştırmaları esnasında YENİ ve kırılmamış uzun bir fay hattı tespit ettiler.

Bu hat bir önceki deprem de sağlam kalmış ama araya sıkışmış vaziyette ve basınç altında.

 

Yapılan ölçümler gösteriyor ki bu fay 10 (on) yıl içinde kırılacak.

 

Fayın büyüklüğü göz önüne alındığında 10 yıl içinde olacak depremin şiddetinin 7 veya üzerinde olması ihtimali %90

 

Bu haberi, Türkiye’de ön planda deprem datası paylaşırken arka planda kurulan limited şirket üzerinden deprem belirleme cihazı satan “bilim insanların” dan değil, dış kapının mandalı kapsamında, kelalaka bilim adamları ve basın kuruluşlarından almamız işin ciddiyetini gösteriyor. (cümle uzun oldu farkındayım, virgülleri takip edin).

 

Devletin Mısır’ı, Suriye’yi, Gezi’yi bilmemneyi bırakıp, acilen bu gerçeği göz önüne alarak buna yönelik çalışmalar yapması gerekiyor.

 

Umarım bu yazı ve ilgili haber bu konuda söyleyecek sözü ve yapacak işi/yetkisi olan insanlara ulaşır.

 

Not: Taşıyıcı kolonu kıran üst kat komşumu belediyeye şikayet edeceğim.

 

 

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
nagehansk
Cevapla nagehansk
03.10.2013 22:02:06
Namaz odası ne yaa ... Benim ailemde herkes kılıyor .odasına giden namazını kılıp geliyor çaktırmadan.ibadetin gizli yapılanı makbuldür bu gösteriş kime neye
Cevap Yaz
bûya
Cevapla bûya
30.09.2013 09:46:24
taşıyıcı kolonu nasıl kırarlar? demirlerini falan kesmesi lazım, kesmiş mi? şikayet et tabii ki, binanın dengesini bozmak suç, hepinizin hayatını tehlikeye atıyor şu anda:(((
Cevap Yaz

Cevaplar

bûya 02.10.2013 11:03:20

diek değil o kolon:)) ayrıca taşıyıcı duvar binanın bel kemiği, içinden binayı taşıyan demirler geçiyor, insanın omurgasını kırıp dik dur demeye benziyor:)) ayrıca gaz vermiyorum, ki kaldı ki zaten mehtap belediyeye şikayet edip o daireye ekip gonderdi, duvarı (nasıl yapacaklarsa) geri ördürtüyor.
ŞAM ŞEYTANI :) 02.10.2013 09:07:04

hemen gaz veriyorsun buya :)) ama delimi bu kadın bizim evin salonunun tam ortasında direk var bütün dairelerde böyle sanırım balkonu odaya katmışlar her gün o direğe kafa atasım var ama yinede kendimi zor tutup her sene o direği farklı renge boyayıp iyi bi şeymiş gibi gösteriyorum :)) sevme sanatı diyorum ben buna
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :