Okunma Sayısı: 17547
CANLI YORUMLAR

ALERJİYE KARŞI ZENCEFİL

Nasıl kullanılmalı

Soğuklar artık bastırdı. Montlarımızı çizmelerimizi giymeden dışarı çıkamaz olduk. Sadece kalın giyinerek hastalıklardan korunabilsek iyi fakat alerjik bir bünyeniz varsa, beslenme de hasta olmamanız noktasında çok önemli.

 

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli, alerjik hastalıklar ve gıdalar arasında önemli bir ilişki olduğuna dikkat çekiyor.

 

Astım ve egzaması olanların gazlı içeceklerden ve baharatlı yiyeceklerden uzak durması gerektiğini söyleyen Kümeli, bu hastalara, bağışıklığı güçlendiren zencefil'i tavsiye ediyor. 

 

Alerjiye karşı en kuvvetli silahınız: Zencefil 


Alerjik tepkiler, bronşların büzülmesi ya da cilt tahrişleri şeklinde olabileceğini söyleyen Kümeli, bazen yabancı maddeler değil, vücudun kendi dokularının da alerjiye sebep olabileceğini söylüyor. 

 

Hassas kişilerde toz, hayvan tüyü, polenler ya da belli bazı yiyecekler astım krizine yol açabileceğini söyleyen Kümeli, mukus salgısını arttıran mayalı ekmek, hamurişi, süt ürünleri gibi gıdalardan uzak durulması gerektiğini  dile getirdi. 

 

Boğazı tahriş eden asitli gıdalardan ile baharatlı yiyeceklerden uzak durulması gerektiğinin altını çizen Kümeli, bu tür alerjilerin en kuvvetli silahlarından biri olan zencefilin tüketilmesini öneriyor. 

 

Saman nezlesi, egzama, deri iltihabı ve kurdeşen gibi alerjik hastalıklara da zencefilin iyi geleceğini söyleyen Kümeli, gıda hassasiyeti ve alerjinin karıştırılmaması gerektiği konusunda uyarıyor. 

 

Bazı gıdaların vücudun olması gerektiği gibi kullanamamasının gıda hassasiyeti oluşturacağını söyleyen Kümeli, gıda hassasiyeti belirtilerini şöyle sıraladı; 

  • Karın şişmesi,
  • İshal,
  • Baş ağrıları,
  • Migren,
  • Cilt kızarıklığı,
  • Ağız yaraları
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BARIŞMA SEKSİ İŞİ ÇÖZMEZ
CİSED'DEN AÇIKLAMA
TEDAVİDE PSİKOLOJİK DESTEK
HASTA VE YAKINI İÇİN ÖNEMLİ
KOLESTEROLDE SINIR 190 OLDU
DAHA FAZLA KATKI PAYI
KEYİFLİ BİR YATMA MERASİMİ
ÇOCUKLAR RUTİNLERİ SEVERLER
YENİDOĞAN RAHATSIZLIKLARI
OLAĞAN BELİRTİLER...
GENÇLİK İÇİN
LEKELERDEN KURTULMAK İÇİN
SENEYE DE GİYER DEMEYİN!
NASIL AYAKKABI SEÇMELİ?
KİLOLAR GERİ GELİYOR
YAZIN VE KIŞIN AL DİYENLER
BAYRAM DİYE ABARTMAYIN
ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
AĞIZ KOKUSU KABUSU
RAMAZAN'DA SIVI KAYBI
GÖZÜMÜZ NEDEN SEĞİRİR?
EN TUHAF HASTALIKLAR
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :