Okunma Sayısı: 8647
CANLI YORUMLAR

BUGÜN KARNE GÜNÜ

Öğrencilerin karne heyecanı

Yaklaşık 17 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karnelerini alarak eğitim-öğretim dönemini tamamlayacak.

19 Eylül 2011’de okula başlayan, 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihlerinde de yarıyıl tatili yapan öğrenciler, yaklaşık 8 ay süren eğitim maratonunun yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak.

SINAV TAKVİMİ 

İlköğretim son sınıftaki öğrenciler için yarın Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yapılacak. Aynı zamanda Parasız Yatılılık ve Bursluluk Puanı’nın hesaplanmasını isteyen ilköğretim 8. sınıf öğrencileri de SBS’ye girecek.  İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için gerçekleştirilen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), 10 Haziran Pazar günü yapılacak.  Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları da 16-17, 23-24 Haziran’da gerçekleştirilecek.

BAKAN DİNÇER’DEN MESAJ

Van’da düzenlenecek törenle öğrencilere karnelerini dağıtacak olan ve bakanlığın 147 İletişim Merkezi’nin binasının da açılışını yapacak olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir karne mesajı yayınladı. Dinçer mesajında, “Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız” dedi. Dinçer velilere de mesaj verdi: “Karneleri değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız.’’

 

Kaynak: Habertürk 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MEB'DEN DERSANE RAPORU
BU TESPİTLER ŞAŞIRTIYOR
İŞKOLİK BİR ANNE MİSİNİZ?
KALİTELİ ZAMANDAN KASIT NE?
HİÇBİR ŞEY YEMİYOR: SADECE
SÜT YİYECEK SAYILIR MI?
MODA TUTKUNU MİNİKLERE...
LANVİN'DEN ÖZEL KOLEKSİYON
ERGİNLER VE KISITLILAR
EVLAT EDİNİLİRKEN...
KALBİ SPORA HAZIR MI?
BAŞLAMA YAŞI ÖNEMLİ
ÇİLEKLİ ÇİKOLATALI PANKEK
TATLI BİR MUTLULUK...
ÇOCUKLARDA BRONŞİOLİT
PROF. DR. MOCAN ANLATIYOR
KEYİFLİ BİR YATMA MERASİMİ
ÇOCUKLAR RUTİNLERİ SEVERLER
ERKEN YAŞTA SPORA BAŞLAMAK
GERÇEKTEN BOYU UZATIYOR MU?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ TELEFON
OKULLARA SÜT DAĞITIMI
VELİNİN 4+4+4 PROBLEMİ
A'DAN Z'YE YURTDIŞI E...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :