Okunma Sayısı: 8779
CANLI YORUMLAR

BUGÜN KARNE GÜNÜ

Öğrencilerin karne heyecanı

Yaklaşık 17 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karnelerini alarak eğitim-öğretim dönemini tamamlayacak.

19 Eylül 2011’de okula başlayan, 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihlerinde de yarıyıl tatili yapan öğrenciler, yaklaşık 8 ay süren eğitim maratonunun yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak.

SINAV TAKVİMİ 

İlköğretim son sınıftaki öğrenciler için yarın Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yapılacak. Aynı zamanda Parasız Yatılılık ve Bursluluk Puanı’nın hesaplanmasını isteyen ilköğretim 8. sınıf öğrencileri de SBS’ye girecek.  İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için gerçekleştirilen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), 10 Haziran Pazar günü yapılacak.  Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları da 16-17, 23-24 Haziran’da gerçekleştirilecek.

BAKAN DİNÇER’DEN MESAJ

Van’da düzenlenecek törenle öğrencilere karnelerini dağıtacak olan ve bakanlığın 147 İletişim Merkezi’nin binasının da açılışını yapacak olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir karne mesajı yayınladı. Dinçer mesajında, “Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız” dedi. Dinçer velilere de mesaj verdi: “Karneleri değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız.’’

 

Kaynak: Habertürk 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÇOCUKLAR NELERDEN KORKAR?
YAŞLARINA GÖRE KORKULAR
LYS BAŞVURULARI UZATILDI
SON GÜN NE ZAMAN?
İYİ BAKICI NASIL OLUR?
ÇOCUKLARI SEVMELİ
ORTOPEDİK EĞRİLİK
ÇOCUKLARDA NE DURUMDA?
ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜNLER
BU TARİFLERE BAYILACAKLAR
ÇOCUKLARDA ÖFKE NÖBETLERİ
NASIL BAŞA ÇIKARSINIZ
SİZ DOĞAL ÖĞRETMENLERSİNİZ
EĞİTİM ADIM ADIM İLERLER...
HIRGÜRÜN FAYDALARI!
SABİHA PAKTUNA KESKİN YAZDI
SÜT SEVMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN
ALTERNATİF SEÇENEK
ARKADAŞSIZ ÇOCUK
ÇOCUĞUNUZA ARKADAŞ SAHİBİ OLMANI...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
OKUL ÇAĞINDA SAĞLIKLI
HARVARD VE MIT DERS V...
DAHA ÇOK NEZİHELER ÇIKACAK
ÖĞRENCİLERİN SUÇ KARNESİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :