Okunma Sayısı: 8967
CANLI YORUMLAR

BUGÜN KARNE GÜNÜ

Öğrencilerin karne heyecanı

Yaklaşık 17 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karnelerini alarak eğitim-öğretim dönemini tamamlayacak.

19 Eylül 2011’de okula başlayan, 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihlerinde de yarıyıl tatili yapan öğrenciler, yaklaşık 8 ay süren eğitim maratonunun yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak.

SINAV TAKVİMİ 

İlköğretim son sınıftaki öğrenciler için yarın Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yapılacak. Aynı zamanda Parasız Yatılılık ve Bursluluk Puanı’nın hesaplanmasını isteyen ilköğretim 8. sınıf öğrencileri de SBS’ye girecek.  İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için gerçekleştirilen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), 10 Haziran Pazar günü yapılacak.  Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları da 16-17, 23-24 Haziran’da gerçekleştirilecek.

BAKAN DİNÇER’DEN MESAJ

Van’da düzenlenecek törenle öğrencilere karnelerini dağıtacak olan ve bakanlığın 147 İletişim Merkezi’nin binasının da açılışını yapacak olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir karne mesajı yayınladı. Dinçer mesajında, “Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye ümitsizliğe kapılmayınız” dedi. Dinçer velilere de mesaj verdi: “Karneleri değerlendirirken doğrudan notlara odaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu belirlemeye çalışınız.’’

 

Kaynak: Habertürk 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKUL SEÇİMİ HAZIRLIĞI
ANAHTAR KELİME "İHTİYAÇ" MI
ÇOCUKTA ÖFKEYİ ANLAMAK
VE BAŞ ETMEK...
ÇOCUK ÇOCUKLUĞUNU YAŞASIN!
O, BİZİM İNSANLIK HAYALİMİZ
ANNE VE KIZLARI RAKİP Mİ?
EN BÜYÜK RAKİBİM ANNEM!
ÇOCUĞUNUZU EVE HAPSETMEYİN
YA HASTALANIRSA DEMEYİN
İLKOKUL ÇOCUKLARI NE YEMELİ
AİLELERE ÖNERİLER
İŞARET ETMENİN GÜCÜ
ANLAMASINI İSTİYORSANIZ...
ÇOK ŞEY BEKLEMEYİN!
BEKLENTİLERİNİZ NET OLSUN
DOKSAT, MELEK'İN KONUĞUYDU

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BU HATALARI YAPMAYIN
ÇOCUKLARA TATLI MASALLAR
LYS BAŞVURULARI BAŞLADI
BU MESLEKLER HEP MODA
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :