Okunma Sayısı: 10229
CANLI YORUMLAR

ÇATLAK DUDAKLARDAN

Nasıl kurtulurum!

Kışın çatlayan dudaklardan bıktıysanız önerilerimize kulak verin...

Kış mevsiminin en sevilmeyen yanlarından biri ellerimizi ve dudaklarımızı çatlatan soğuk havadır. Bazı durumlarda özellikle dudak çatlakları kabusa dönebilir. Böyle durumlara karşı dudakların bakımını yapmak çok önemlidir.

Dudakların çatlamasını önlemek için sürekli balm kullanılabilir. Ancak bir kere çatladıysa da oturup beklemek gerekmez.

Dudaklarınıza gece uyumadan önce krem sürün. Bu sayede gereken yumuşaklığa ve esnekliğe ulaşacaklardır. Tüm gün dudak balmı kullanmaya özen gösterin. Çatlamış dudakları kesinlikle ısırmayın. Dudakları ısırma eğilimi B vitamini eksikliği görülen kişilerde daha fazladır. Gece yatmadan önce dudaklara gliserin de sürülebilir. Ayrıca beslenme düzeninizde B ve C vitamini içeren meyve ve sebzelerin bulunmasına da özen gösterilmelidir.

 

Kaynak: Milliyet

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ADIM ADIM YAZ DETOKSU
CİLT SIKILAŞTIRICI YAĞ
TÜM CİLDİNİZ YUMUŞAYACAK
PÜRÜZSÜZ BACAKLAR
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
TOPLAYIN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :