Okunma Sayısı: 10265
CANLI YORUMLAR

CİNSEL CHECK-UP

Mutluluğun anahtarı

Sağlıklı insanların yılda bir kez yaptırması gereken check-up adı verilen kontrollerle vücudan genel durumu hakkınnda bilgi ediniyor, herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis ile daha kolay mücadele edilebiliyor. Şimdiye kadar daha çok kanser gibi konularla ilgili gündeme gelen check-up'un cinsellikle ilgili de yapıldığını biliyor muydunuz? Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Cinsel Terapist Dr. Cem Keçe, cinsel check-up'un, insanların sosyal hayatında daha mutlu bireyler olmaları için şart olduğunu söylüyor.  

Cinsel check-up amacıyla yaptırılan tetkikler ve muayeneler de cinsel işlev bozukluklarının erken teşhisinde çok büyük rol oynuyor.  Uzmanlar üriner sistem ve genital sistem olmak üzere cinsel sağlığın korunmasında, yılda en az bir kere cinsel check-up yaptırmaları öneriliyor.

Özellikle ergenlik ve evlilik öncesi yapılacak cinsel chueck-up büyük önem taşıyor.

Çünkü erken boşalmadan sertleşme bozukluklarına, vajinismustan ağrılı cinsel ilişkiye kadar pek çok konu bu sayede daha hastalık başlamadan erken teşhis edilebiliyor ve gerekli psikolojik destek ve cinsel bilgilendirmeler ile kişi cinsel sağlığına kavuşuyor.

Check-up'ın risk gruplarına ve hastalıklara göre genel sağlık kontrolü olarak biliniyor.

Her durumda erken teşhisin hekimler tarafından önemi her defasında tekrarlanıyor. Uzmanlar, geç kalınan her dakikanın önemine vurgu yapıyor ve alınan tüm tedbirler ve uygulanan tedavilerin kişileri hem eski sağlığına kavuşturamakta yetersiz olacağını hem de maliyetlerin çok yüksek olacağını söylüyor.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MİT Mİ GERÇEK Mİ?
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
BU REÇETEYİ Bİ GÖZ ATIN
SERTLEŞMEYE NANELİ ÇÖZÜM
OJENİZ NE RENK OLSUN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :