Okunma Sayısı: 88496
CANLI YORUMLAR

EVDE AĞDA YAPIN

Paranız cebinizde kalsın

"Bit pazarına nur mu yağdı?" diyenlerdenseniz, haklısınız. Zaman değişti, ekonomik olmak lazım. Dışarıda dünyanın parasını vermek yerine evde ağda yapabilirsiniz. İlk birkaç denemede etraf ve üzeriniz batsa da (kendinizi yakmadığınız müddetçe) hiç zor değil.

Yok zaten dışarıda ağda yaptırmayanlardansanız en azından ağda yapmayı öğrenebilirsiniz. İnanın partnerinizi mutlu edeceksiniz. 

***

Malzemeler:

* 1 su bardağı toz şeker veya esmer şeker
* 1 su bardağını biraz aşacak kadar su
* Yarım çay kaşığı limon tuzu

Yapılışı:

* Önce bir kaba şeker ve suyu koyup, karıştırarak yaklaşık 8 dk kaynatın.
* Daha sonra limon tuzunu ilave edip ağda kıvamını alana dek karıştırarak kaynatmaya devam edin.
* Son olarak kıvama gelen ağdayı çabuk soğuması için ıslattığınız mermerin veya fayansın üzerine boşaltın ve ellerinizi ıslatarak oyun hamuru gibi ağdayı elinizde özleştirmek için sürekli çekerek uzatın. Böylece ağdanız 2-3 dk içinde kullanıma hazır hâle gelecektir.

Uygulama:

Ağdayı soğumaya başlayınca iyice sertleşmeden önce mermerden alın. Bir ıslak poşeti yanınızda bulundurun (ara ara ağdayı elinizden bırakmak istediğinizde bu ıslak poşetin yüzeyini kullanacaksınız). Bir de ıslak bez (ellerinizi nemlendirmek için).

Ağdayı iki elinizle tutup çekerek sündürün ve katlayın. Tekrar çekip uzatın ve tekrar katlayın. Ellerinizi ıslatarak bu harekete devam edin.

Ağdanın rengi açılmaya başlayınca ve yumuşayınca (bez ağdası ya da sir ağda gibi sulu olmayacak, çiklet gibi olacak) bacağınıza tüylerin çıkış yönünde elinizle iterek yayın.

Sonra elinizle alttan iterek ucunu kaldırın iterek yavaş yavaş çekin.

Bu kadar…

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KURU CİLTLERE EVDE BAKIM
GÜNEŞTEN KORUMAK İÇİN
MUCİZEVİ BİR YAĞ
NAR SUYU
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :