Okunma Sayısı: 8259
CANLI YORUMLAR

GRİP GÖZÜ TEHDİT EDİYOR

Gözü sık ovuşturmayın

 

Vücut direncimizin düştüğü kış aylarında sık yakalandığımız grip, sadece bizi yataklara düşürmekle kalmıyor,  gözde enfeksiyonlara da neden oluyor

 

 Kış aylarında bizi tehdit eden griple beraber gözde kızarıklık, yanma ve sulanma sorunlarının da arttığını söyleyen  Dr. Hüseyin Erdem Şimşek; “Grip ve nezle sırasında vücutta bulunan virüsler göze zarar verebilir. Çünkü hastalık boyunca göz sık sık sulanır, kızarır ve hassaslaşır.  Gözlerin hassaslaşması ise virüslere açık bir hal alması anlamına gelir. Bu nedenle grip ve nezle süresince gözümüzün temizliği ve bakımına daha fazla dikkat etmemiz gerekir, aksi takdirde göz enfeksiyon kapabilir ve tedavi süreci zorlu geçebilir” dedi.

Gözü sık ovuşturmayın

Grip boyunca ellerin sık yıkanması ve gözle temasının mümkün olduğunca azaltılması ve ağır göz makyajından kaçınılması gerektiğinin altını çizen Dr. Hüseyin Erdem Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Grip gibi hastalıklar gözde ağrı, sulanma gibi şikayetlere neden olabilir.  Sulanan gözü elle silmek ve ovuşturmak ise keratokonus gibi ciddi hastalıklara neden olabilir. Gözde oluşan ağrı, yanma, şişlik ve aşırı sulanma gibi şikayetle görüldüğünde zaman kaybetmeden hekime başvurulmalı. Gözde oluşan enfeksiyonların antibiyotik veya damla gibi ilaçlarla tedavi edebilir ancak erken müdahalenin büyük önem taşıdığını unutmamak gerekiyor.” 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAMİLELİĞİ BEKLERKEN
BESLENME ÖNEMLİ
ÇARPIK DİŞ
SORUNUNA DİKKAT
GECE ATIŞTIRMALARI
MASUM DEĞİL
CİNSEL SAPKINLIK
SADO-MAZO İLİŞKİ
AKCİĞER KANSERİNDE
TOMOGRAFİ İLE ERKEN TEŞHİS
SPOR TEDAVİNİN BİR PARÇASI
UZMANLA PROGRAM YAPMA VAKTİ
ŞARKÜTERİ ÜRÜNLERİ
NASIL SAKLANMALI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"3 ÖĞÜN YEMEK" YANILGI MI?
HIZLI DİYETLERE DİKKAT
BAHAR DETOKSU
KALP SAĞLIĞI
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :