Okunma Sayısı: 8328
CANLI YORUMLAR

GRİP GÖZÜ TEHDİT EDİYOR

Gözü sık ovuşturmayın

 

Vücut direncimizin düştüğü kış aylarında sık yakalandığımız grip, sadece bizi yataklara düşürmekle kalmıyor,  gözde enfeksiyonlara da neden oluyor

 

 Kış aylarında bizi tehdit eden griple beraber gözde kızarıklık, yanma ve sulanma sorunlarının da arttığını söyleyen  Dr. Hüseyin Erdem Şimşek; “Grip ve nezle sırasında vücutta bulunan virüsler göze zarar verebilir. Çünkü hastalık boyunca göz sık sık sulanır, kızarır ve hassaslaşır.  Gözlerin hassaslaşması ise virüslere açık bir hal alması anlamına gelir. Bu nedenle grip ve nezle süresince gözümüzün temizliği ve bakımına daha fazla dikkat etmemiz gerekir, aksi takdirde göz enfeksiyon kapabilir ve tedavi süreci zorlu geçebilir” dedi.

Gözü sık ovuşturmayın

Grip boyunca ellerin sık yıkanması ve gözle temasının mümkün olduğunca azaltılması ve ağır göz makyajından kaçınılması gerektiğinin altını çizen Dr. Hüseyin Erdem Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Grip gibi hastalıklar gözde ağrı, sulanma gibi şikayetlere neden olabilir.  Sulanan gözü elle silmek ve ovuşturmak ise keratokonus gibi ciddi hastalıklara neden olabilir. Gözde oluşan ağrı, yanma, şişlik ve aşırı sulanma gibi şikayetle görüldüğünde zaman kaybetmeden hekime başvurulmalı. Gözde oluşan enfeksiyonların antibiyotik veya damla gibi ilaçlarla tedavi edebilir ancak erken müdahalenin büyük önem taşıdığını unutmamak gerekiyor.” 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YEŞİL ERİK
VE FAYDALARI
DİYETTEKİ 5 TEHLİKE
BİLİNÇLİ TÜKETİN
TERLEMEK KADERİNİZ OLMASIN
ÇÖZÜMSÜZ DEĞİL
GÖZ YARALANMALARINA DİKKAT!
ERKEN MÜDAHALE KURTARIYOR
METABOLİZMAMIZ NE DİYOR?
TAYLAN KÜMELİ ANLATIYOR
ALERJİK NEZLE BULAŞMAZ
EV TOZU, AKAR, POLEN...
ALERJİ MEVSİMİ KAPIDA
MEVSİM GEÇİŞLERİNDE ÇIKIYOR
BONZAİ
GENÇLER TEHDİT ALTINDA
SİZ HASTALIKTAN KORKMAYIN
HASTALIK SİZDEN KORKSUN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GECE ATIŞTIRMALARI
KEMAN EŞLİĞİNDE KEMOTERAPİ
AKILLI ALÇI GELİŞTİRİLDİ
SAĞLIĞINIZ KÜFLENMESİN!
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
EN İYİ YAZ KOKULARI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :