Okunma Sayısı: 11023
CANLI YORUMLAR

HAMİLE MİYİM?

Bana Şimdi Ne Olacak?

 

 

Bugün artık eczanelerde de, laboratuara gitmenize gerek kalmadan, kendi kendinize uygulayabileceğiniz testler bulunuyor. Bunların kullanımı kolay ve talimatlara uygun kullanıldıkları takdirde yeterince güvenilirler.

Bu testler kadının idrarında hamileliğe özgü HCG (human chorionic gonadotropin) hormonu bulunup bulunmadığnı tespit ederek çalışıyor.  Fakat hamileliğin yasal anlamda onaylanması ancak laboratuar testleriyle mümkün olabiliyor.

Bu testlerde de prensip aynı, HCG hormonunun olup olmadığı hem kan hem idrar testiyle kontrol ediliyor. Ve asıl hikaye bundan sonra başlıyor...

Hamilelik annenin vücudunda büyük değişikliklere yol açar. Bir bakıma annenin vücudu fetüsün ihtiyaçlarına göre düzenlenir. En çok görülebilen değişimler rahimle ve memelerle ilgili olanlardır fakat gözle görülmese de başka değişimler de yaşanır.

Metabolizmada farklılaşmalar başlar çünkü annenin vücudu, bu yeni “yük”ün gerektirdiği ek işleri yapmak hem de büyümekte olan bebeği korumak ve ona mümkün olan en rahat ortamı sunmak için değişim geçirir.

Hamileliğin yolunda gidip gitmediğinin sınanması bu değişimlerin takibi ile yapılır.

Yani gebelik boyunca doktor tarafından önerilen kontrollere uymak çok önemlidir.

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KIŞ HAMİLELERİNE ÖNERİLER
PROF. DR. AKTUĞ ERTEKİN
HAMİLELİK ÖNCESİ
ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER: RAHİM
OJENİZ NE RENK OLSUN
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :