Okunma Sayısı: 14704
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 10. HAFTA

Kritik dönemi geçtiniz mi?

Değişiklikler kademelidir ve hâlâ hamileliğiniz dışarıdan bakıldığında belli olmayabilir. Bu nedenle henüz hamile kıyafeti bakmaya ihtiyacınız olmayabilir. Bu dönemdeki duygusal çalkantılarınız normaldir ve hamilelik sırasında belli bir seviyeye dek devam eder.

Fetüsteki değişim:

  • Sidik torbasından çıkan tomurcuklar gelişen böbreklerle birleşmek üzere yukarıya doğru büyür.
  • Eşey organları testislere ve yumurtalıklara dönüşür, yumurtalıklar yumurta üretmeye başlar.

10. haftayla birlikte bebeğinizin oluşumundaki kritik dönemi ardınızda bırakmış oluyorsunuz. Cenin devresinde pek az sakatlık olur. Yine de alkol, ilaçlar, stres ya da radyasyon gibi diğer zarar verici etkenler hamileliğin herhangi bir döneminde cenin hücrelerini imha edebilir. Bunlardan kaçınmaya devam edin. 10. haftanın sonunda organik sistemlerin ve vücudun gelişimi doğru yoldadır. Bebeğiniz bir insana daha çok benzemeye başlar. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE 1. HAFTA
HAMİLELİKTE 37. HAFTA
HAMİLELİKTE 28. HAFTA
HAMİLELİKTE 33. HAFTA
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
EN İYİ YAZ KOKULARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :