Okunma Sayısı: 14145
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 10. HAFTA

Kritik dönemi geçtiniz mi?

Değişiklikler kademelidir ve hâlâ hamileliğiniz dışarıdan bakıldığında belli olmayabilir. Bu nedenle henüz hamile kıyafeti bakmaya ihtiyacınız olmayabilir. Bu dönemdeki duygusal çalkantılarınız normaldir ve hamilelik sırasında belli bir seviyeye dek devam eder.

Fetüsteki değişim:

  • Sidik torbasından çıkan tomurcuklar gelişen böbreklerle birleşmek üzere yukarıya doğru büyür.
  • Eşey organları testislere ve yumurtalıklara dönüşür, yumurtalıklar yumurta üretmeye başlar.

10. haftayla birlikte bebeğinizin oluşumundaki kritik dönemi ardınızda bırakmış oluyorsunuz. Cenin devresinde pek az sakatlık olur. Yine de alkol, ilaçlar, stres ya da radyasyon gibi diğer zarar verici etkenler hamileliğin herhangi bir döneminde cenin hücrelerini imha edebilir. Bunlardan kaçınmaya devam edin. 10. haftanın sonunda organik sistemlerin ve vücudun gelişimi doğru yoldadır. Bebeğiniz bir insana daha çok benzemeye başlar. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE 31. HAFTA
HAMİLELİKTE 39. HAFTA
HAMİLELİKTE 8. HAFTA
HAMİLELİKTE 41. HAFTA
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :